Gazeta Internetowa|:: "Rzeczpospolita": Ewa Kopacz woli hotel od willi


"Rzeczpospolita": Ewa Kopacz woli hotel od willi

2015-03-21 | kraj
"Rzeczpospolita": Ewa Kopacz woli hotel od willi BOR przekonuje, ale argumentacja do premier nie trafia. Ewa Kopacz nadal nocuje w hotelu sejmowym, a w lepiej chronionej willi przy ulicy Parkowej przeprowadza tylko spotkania. Innymi słowo nad bezpieczeństwo wciąż przedkłada towarzystwo - puentuje "Rzeczpospolita".
czytaj dalej >>>

"GPC": Prokuratura nie chce słuchać „grubych misiów”

2015-03-21 | kraj
"GPC": Prokuratura nie chce słuchać „grubych misiów” "Po blisko dziewięciu miesiącach śledztwa prokuratura badająca aferę taśmową poza 17 nagraniami przekazanymi przez „Wprost” i CBA ma zaledwie… trzy inne, zabezpieczone w ramach prowadzonych czynności" - ustaliła „Gazeta Polska Codziennie”. Nie ma na nich osób z pierwszych stron gazet.
czytaj dalej >>>

Obama: Najlepsza okazja od dekad na poprawę relacji Iranu z USA

2015-03-21 | swiat
Obama: Najlepsza okazja od dekad na poprawę relacji Iranu z USA Prezydent Barack Obama w przesłaniu do Irańczyków, opublikowanym w Waszyngtonie z okazji święta Nouruz - perski nowy rok podkreślił, że obecnie jest najlepsza okazja od dziesięcioleci na poprawę relacji między Iranem a Stanami Zjednoczonymi.
czytaj dalej >>>

Plaga próchnicy wśród polskich dzieci

2015-03-21 | kraj
90 procent dzieci i nastolatków w Polsce na zęby uszkodzone próchnicą - wynika z danych ministerstwa zdrowia. Jest to jedna z najpowszechniejszych chorób na świecie.
czytaj dalej >>>
Zaćmienie Słońca: Koniecznie spójrz dziś w niebo
2015-03-21 | kraj
Zaćmienie Słońca: Koniecznie spójrz dziś w niebo Tego nie wolno przegapić. Na całym świecie można dziś podziwiać zaćmienie Słońca. W Polsce będzie ono częściowe. Według ekspertów, zaćmienie może na kilka godzin obniżyć moc elektrowni słonecznych w Europie.
czytaj dalej >>>
Makabryczne odkrycie we Francji
2015-03-21 | swiat
Makabryczne odkrycie w południowo-zachodniej Francji. Policja odnalazła zamrożone zwłoki pięciorga noworodków w wiosce Louchats koło Bordeaux.
czytaj dalej >>>
Jak bezpiecznie obserwować zaćmienie Słońca?
2015-03-21 | kraj
Jak bezpiecznie obserwować zaćmienie Słońca? Zaćmienie Słońca to zjawisko piękne, ale jego nieumiejętna obserwacja może doprowadzić do poważnego uszkodzenia wzroku. Dlatego w czasie oglądania dzisiejszego, częściowego zaćmienia naszej dziennej gwiazdy pamiętajmy o zasadach bezpieczeństwa.
czytaj dalej >>>
"Rz": Państwo przegrywa walkę z dopalaczami
2015-03-21 | kraj
"Rz": Państwo przegrywa walkę z dopalaczami Branża dopalaczowa odżyła, a państwo przegrywa walkę z kretesem. Liczba zatruć ciągle rośnie i w ciągu roku się podwoiła. Co więcej, rynek zbytu jest tak duży, że przestępcom opłaca się inwestować w produkcję tych substancji w kraju - informuje "Rzeczpospolita".
czytaj dalej >>>
91-letnia Włoszka na pielgrzymce. Przeszła 1 200 km
2015-03-21 | swiat
91-letnia Włoszka, Emma Moronsini, dotarła w czwartek, po przejściu pieszo 1 200 km, do sanktuarium Matki Bożej z Lujan, narodowego sanktuarium Argentyny. Włoszkę powitało przed bazyliką kilkaset osób.
czytaj dalej >>>
Pentagon: Szkolenie ukraińskich żołnierzy - późnym kwietniem
2015-03-21 | swiat
Pentagon poinformował, że amerykańscy wojskowi rozpoczną w drugiej połowie kwietnia szkolenia żołnierzy należących do sześciu kompanii ukraińskiej Gwardii Narodowej, by wzmocnić ich zdolności w walce z prorosyjską rebelią na wschodzie kraju.
czytaj dalej >>>
Najnowszy sondaż dla "Rz": Przełom dla premier Kopacz
2015-03-21 | kraj
Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" wynika, że premier Ewa Kopacz zanotowała skokowy wzrost poparcia. Co więcej, jej ugrupowanie, co prawda, traci wyborców, ale nadal plasuje się na czele stawki.
czytaj dalej >>>
Sankcje UE wobec Rosji uzależnione od zawieszenia broni
2015-03-11 | swiat
Sankcje UE wobec Rosji uzależnione od zawieszenia broni Sankcje gospodarcze wobec Rosji powinny być utrzymane do czasu pełnego zawieszenia broni na Ukrainie. Tak ustalili unijni przywódcy na szczycie w Brukseli. Nie podjęli jednak formalnej decyzji w tej sprawie.
czytaj dalej >>>
Sypią się gromy na marszałka Sejmu
2015-03-11 | kraj
Sypią się gromy na marszałka Sejmu Sypią się gromy na marszałka Sejmu Radosława Sikorskiego i mnożą pytania - czy nie zapomniał, że nie jest już szefem MSZ.
czytaj dalej >>>
Rosyjski biznesmen chce zeznawać w sprawie Litwinienki
2015-03-11 | swiat
Rosyjski biznesmen chce zeznawać w sprawie Litwinienki Podejrzewany o zabójstwo byłego funkcjonariusza KGB Aleksandra Litwinienki rosyjski biznesmen zwrócił się w czwartek do brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości z prośbą o to, by przesłuchał go podczas śledztwa publicznego ws. morderstwa z 2006 r.
czytaj dalej >>>
Andrzej Smirnow przeszedł do klubu PiS
2015-03-11 | kraj
Andrzej Smirnow przeszedł do klubu PiS Były poseł Platformy Obywatelskiej, dotychczas niezrzeszony Andrzej Smirnow poinformował, że w czwartek przeszedł do klubu PiS. Klub największej partii opozycyjnej będzie liczył 133 posłów.
czytaj dalej >>>
Bronisław Komorowski o zawieszeniu kampanii wyborczej
2015-03-11 | kraj
Bronisław Komorowski o zawieszeniu kampanii wyborczej Bronisław Komorowski powiedział, że w związku ze środowym zamachem w Tunezji, w którym zginęli Polacy, zawiesił swoją kampanię wyborczą. Flagi są opuszczone do połowy masztów przez trzy dni, więc w moim zamyśle jest to też czas zawieszenia kampanii wyborczej - dodał.
czytaj dalej >>>
RMF24: Tusk wzbudził gniew niektórych krajów Unii
2015-03-11 | swiat
RMF24: Tusk wzbudził gniew niektórych krajów Unii Coraz większy sprzeciw budzi wśród niektórych krajów Unii Europejskiej metoda Donalda Tuska polegająca na dogadywaniu spraw z Berlinem i Paryżem i narzucaniu tego rozwiązania innym. Premier Belgii Charles Michel powiedział, że jest rozgniewany tym postępowaniem szefa Rady Europejskiej.
czytaj dalej >>>
Dżihadyści zapowiadają kolejne zamachy terrorystyczne
2015-03-11 | swiat
Dżihadyści zapowiadają kolejne zamachy terrorystyczne Bojownicy z samozwańczego Państwa Islamskiego (IS) przyznali się w czwartek do zamachu na Muzeum Bardo w Tunisie, w którym zginęły 23 osoby. USA nie są w stanie potwierdzić, że za atakiem stało IS, ale twierdzą, że przypominał on akty przemocy popełniane przez tę grupę.
czytaj dalej >>>
Szczyt UE: Decyzja ws. unii energetycznej
2015-03-11 | swiat
Szczyt UE: Decyzja ws. unii energetycznej Przedstawiciele krajów członkowski UE poparli w czwartek w Brukseli strategię budowy unii energetycznej zaprezentowaną w lutym przez KE. Zielone światło dla tej inicjatywy daje możliwość rozpoczęcia prac nad konkretnymi aktami prawnymi, które mają ją realizować.
czytaj dalej >>>
Władimir Putin we wrześniu może odwiedzić Pekin
2015-03-11 | swiat
Władimir Putin we wrześniu może odwiedzić Pekin Władimir Putin może we wrześniu udać się do Pekinu, by wziąć udział w obchodach 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej - poinformował w czwartek przywódca administracji prezydenta Rosji Siergiej Iwanow.
czytaj dalej >>>
Sejm: Zgoda ws. wspólnej brygady Polski, Litwy i Ukrainy
2015-03-11 | kraj
Sejm: Zgoda ws. wspólnej brygady Polski, Litwy i Ukrainy Kluby PO, PiS, PSL i SLD opowiedziały się w czwartek w Sejmie za ratyfikacją umowy o utworzeniu wspólnej, trójnarodowej brygady (LITPOLUKRBRIG). Jej zadaniem będzie współudział w międzynarodowym wysiłku utrzymania pokoju oraz zacieśnienie regionalnej współpracy wojskowej.
czytaj dalej >>>
Holenderska TV: Dowód potwierdzający zestrzelenie na Ukrainie Boeinga 777
2015-03-11 | swiat
Holenderska TV: Dowód potwierdzający zestrzelenie na Ukrainie Boeinga 777 Metalowy odłamek znaleziony na miejscu katastrofy Boeinga 777 (lot MH17) malezyjskich linii lotniczych na wschodzie Ukrainy pasuje do pocisku rakietowego ziemia-powietrze Buk, rosyjskiej produkcji - poinformowała holenderska telewizja RTL.
czytaj dalej >>>
Zamieszki we Frankfurcie: 350 rannych, wielomilionowe szkody
2015-03-11 | swiat
Zamieszki we Frankfurcie: 350 rannych, wielomilionowe szkody Podczas zamieszek ulicznych wywołanych w środę podczas antykapitalistycznego protestu przeciw polityce finansowej Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurcie nad Menem obrażenia odniosło 350 policjantów i demonstrantów; zniszczenia szacuje się na miliony euro.
czytaj dalej >>>
Cyberprzestępcy atakują domowe routery Polaków
2015-03-11 | kraj
Cyberprzestępcy atakują domowe routery Polaków Zespół CERT Polska bije na alarm. Cyberprzestępcy po raz kolejny rozpoczęli ataki na domowe routery wykorzystując zaawansowane metody ukrywania swojego działania; ich celem są dane pozwalające na dostęp do kont bankowych Polaków.
czytaj dalej >>>
Zamach w Tunezji. Relacja ocalałej kobiety
2015-03-11 | swiat
Zamach w Tunezji. Relacja ocalałej kobiety - Wysmarowaliśmy nasze twarze i ciała krwią, żeby terroryści myśleli, że zginęliśmy - opowiada kobieta, która przeżyła zamach terrorystyczny w Tunisie. Jak opisuje, wszyscy w zaatakowanym muzeum byli śmiertelnie przerażeni.
czytaj dalej >>>
RMF24: Tyle są winni Polsce rosyjscy dyplomaci
2015-03-11 | kraj
Wiemy, ile są winni Polsce rosyjscy dyplomaci: to ponad 17 milionów złotych długów i osiem nieruchomości z nieuregulowanym stanem prawnym. Polska, po decyzji sądu w Petersburgu o eksmisji naszego konsulatu, zamierza domagać się zwrotu należności. Warszawa właśnie szykuje pisma w tej sprawie.
czytaj dalej >>>
Ukraina: Rosja i separatyści łamią ustalenia z Mińska
2015-03-11 | swiat
Ukraina: Rosja i separatyści łamią ustalenia z Mińska Ambasador USA w Kijowie Geoffrey Pyatt oświadczył w czwartek, że Rosja i wspierani przez nią separatyści na wschodniej Ukrainie nie wypełniają porozumień pokojowych z Mińska, zgodnie z którymi z linii frontu w Donbasie ma być wycofana artyleria i ciężki sprzęt wojskowy.
czytaj dalej >>>
Lincz chorej kobiety oskarżonej o spalenie Koranu
2015-03-11 | swiat
Lincz chorej kobiety oskarżonej o spalenie Koranu W czwartek w stolicy Afganistanu - Kabulu - tłum zlinczował chorą psychicznie 32-letnią kobietę, którą oskarżano o spalenie Koranu - poinformowała lokalna policja.
czytaj dalej >>>
Dziennikarka skazana za obrazę prezydenta Turcji
2015-03-11 | swiat
Dziennikarka skazana za obrazę prezydenta Turcji Reporterka Asli Bekiroglu, która krytykowała na Facebooku prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, gdy był jeszcze premierem, została w czwartek skazana na pięć miesięcy więzienia. Sąd uznał tę krytykę za obrazę przywódcy.
czytaj dalej >>>
MSZ nie uznaje umowy o sojuszu i integracji Rosji i Osetii Południowej
2015-03-11 | swiat
MSZ nie uznaje umowy o sojuszu i integracji Rosji i Osetii Południowej Polski resort spraw zagranicznych nie uznaje podpisanej w środę przez prezydentów Rosji i Osetii Południowej tzw. umowy o sojuszu i integracji - poinformowało ministerstwo. Zdaniem MSZ umowa jest nielegalna w świetle przepisów międzynarodowych.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie