Gazeta Internetowa|:: Spór o wykorzystanie wizerunku Karola Wojtyły


Spór o wykorzystanie wizerunku Karola Wojtyły

2015-03-11 | kraj
Spór o wykorzystanie wizerunku Karola Wojtyły "Prawdziwe wybory są codziennie. Wybierz Karola Wojtyłę i śmiało idź naprzód" - zachęca od kilku dni Centrum Myśli Jana Pawła II. Nietypowe wykorzystanie wizerunku papieża w celu przypomnienia nauk i dziesiątej rocznicy jego śmierci "z ogromnym zaniepokojeniem" przyjęło Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się!" w Krakowie oraz Sanktuarium Świętego Jana Pawła II.
czytaj dalej >>>

Rosyjscy dziennikarze z zakazem wjazdu do Mołdawii

2015-03-11 | swiat
Rosyjscy dziennikarze z zakazem wjazdu do Mołdawii Rosyjscy dziennikarze, którzy planowali podróż do Mołdawii, gdzie chcieli zaprezentować film dokumentalny o Krymie, dostali pięcioletni zakaz wjazdu do tego kraju - poinformowały w czwartek władze w Kiszyniowie.
czytaj dalej >>>

RMF24: Niedźwiedź zaatakował turystów, którzy czekali na zaćmienie Słońca

2015-03-11 | swiat
RMF24: Niedźwiedź zaatakował turystów, którzy czekali na zaćmienie Słońca Niedźwiedź polarny zaatakował biwakującego w Svalbard mężczyznę. W obozowisku było w tym czasie sześć osób. Turyści przyjechali z Czech, by zobaczyć zaćmienie Słońca w pełnej krasie.
czytaj dalej >>>

Rosyjscy śledczy: 85 tys. USD za zabójstwo Niemcowa

2015-03-11 | swiat
Rosyjscy śledczy: 85 tys. USD za zabójstwo Niemcowa Według ustaleń rosyjskich śledczych Zaur Dadajew miał otrzymać za zabójstwo Borysa Niemcowa 5 milionów rubli, czyli 85 tysięcy dolarów. O sprawie pisze "The Moscow Times".
czytaj dalej >>>
Sondaż CBOS: PO - 42 proc.; PiS - 29 proc.
2015-03-11 | kraj
Sondaż CBOS: PO - 42 proc.; PiS - 29 proc. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w połowie marca, wygrałaby Platforma Obywatelska z poparciem 42 proc.; drugie miejsce zajęłoby PiS z poparciem 29 proc. - wynika z sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby także: SLD (7 proc.) oraz PSL (5 proc.).
czytaj dalej >>>
Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Tunezji
2015-03-11 | swiat
Państwo Islamskie wydało specjalne oświadczenie, w którym przyznało się do przeprowadzenia zamachu na muzeum Bardo w Tunisie - podają światowe agencje.
czytaj dalej >>>
Rosyjski sztab generalny informuje o "wielkich manewrach"
2015-03-11 | swiat
Rosyjski sztab generalny informuje o "wielkich manewrach" W manewrach wojskowych na wielką skalę, o których informuje rosyjski sztab generalny, uczestniczy ponad 80 tys. rosyjskich żołnierzy. W demonstracji siły biorą udział okręty, obrona przeciwlotnicza i bombowce strategiczne.
czytaj dalej >>>
Narada w siedzibie BBN ws. zamachu w Tunisie
2015-03-11 | kraj
Narada w siedzibie BBN ws. zamachu w Tunisie Prezydent Bronisław Komorowski - wśród tematów czwartkowej narady - wymienił zamach w Tunisie, zabezpieczenie placówek dyplomatycznych i system działań antyterrorystycznych.
czytaj dalej >>>
Atak na pałac, w którym przebywał b. prezydent Jemenu
2015-03-11 | swiat
Atak na pałac, w którym przebywał b. prezydent Jemenu Odsunięty od władzy pod koniec stycznia tego roku były prezydent Jemenu Abd Rabbuh Mansur Hadi został ewakuowany z pałacu po tym, jak obiekt ten stał się celem ataku. O sprawie informuje AFP.
czytaj dalej >>>
22-letnia Brytyjka chciała zostać dżihadystką
2015-03-11 | swiat
22-letnia Brytyjka chciała zostać dżihadystką Turcja deportowała młodą Brytyjkę, która próbowała przedostać się do Syrii, żeby dołączyć do bojowników samozwańczego Państwa Islamskiego – informuje turecki dziennik "Sabah". Według tamtejszych władz, tylko od początku tego roku z Turcji odesłano 1100 osób, zamierzających walczyć u boku dżihadystów.
czytaj dalej >>>
PiS pyta o powiązania Komorowskiego ze SKOK Wołomin
2015-03-11 | kraj
PiS pyta o powiązania Komorowskiego ze SKOK Wołomin Prawo i Sprawiedliwość domaga się, aby politycy Platformy i prezydent Bronisław Komorowski wyjaśnili swoje powiązania z władzami SKOK Wołomin i fundacji "Pro Civili", w których znaleźli się byli funkcjonariusze WSI.
czytaj dalej >>>
Rosja utrzymuje sprzedaż broni mimo zachodnich sankcji
2015-03-11 | swiat
Eksport broni przez Rosję, będącą drugim po USA jej eksporterem, przyniósł w 2014 roku 15,5 mld dolarów pomimo zachodnich sankcji nałożonych na sektor militarny w związku z rolą Moskwy w kryzysie ukraińskim - oświadczył rosyjski przedstawiciel.
czytaj dalej >>>
Putin do przedsiębiorców: Sprowadźcie kapitał do kraju
2015-03-11 | swiat
Putin do przedsiębiorców: Sprowadźcie kapitał do kraju Władimir Putin ostrzega przedsiębiorców i namawia do tego, by sprowadzili swój kapitał do kraju. Powołując się na "niepokojące informacje z wielu krajów" zasugerował, że fundusze trzymane za granicą "mogą zostać zamrożone".
czytaj dalej >>>
Zamach w Tunezji. Tusk: Trzeba przyspieszyć prace dot. walki z terroryzmem
2015-03-11 | swiat
​Trzeba przyspieszyć prace dotyczące walki z terroryzmem - oświadczył Donald Tusk, komentując zamach w Tunezji. Jednak z wypowiedzi szefa Rady Europejskiej wynika, że przywódcy krajów UE nie poświęcą temu tematowi zbyt wiele miejsca na unijnym szczycie, który po południu rozpoczyna się w Brukseli. Wydaje się też, że nie będzie żadnej wzmianki we wnioskach ze szczytu.
czytaj dalej >>>
Biegli: Przyczyną śmierci 19-latka z Legionowa zadławienie woreczkiem z marihuaną
2015-03-11 | kraj
Biegli: Przyczyną śmierci 19-latka z Legionowa zadławienie woreczkiem z marihuaną Z opinii sporządzonej przez biegłych wynika, że bezpośrednią przyczyną śmierci 19-letniego Rafała z Legionowa było zadławienie się woreczkiem z marihuaną - poinformowało Radio Zet.
czytaj dalej >>>
Burza ws. SKOK-ów. "Być może powstanie w Sejmie podkomisja"
2015-03-11 | kraj
Prezydium sejmowej komisji finansów publicznych zajmie się w czwartek powołaniem specjalnej podkomisji ds. SKOK - poinformowała szefowa komisji finansów Krystyna Skowrońska (PO). Klub PO, póki co, nie będzie składać wniosku o powołanie komisji śledczej ds. SKOK.
czytaj dalej >>>
Zamach w Tunezji: Liczba zabitych wzrosła do 23
2015-03-11 | swiat
Zamach w Tunezji: Liczba zabitych wzrosła do 23 Napływają nowe informacje w sprawie wczorajszego zamachu w Tunisie. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 23. Odnalazła się też dwójka hiszpańskich turystów. ​Przeżyli, bo pracownik muzeum ukrył ich w biurze.
czytaj dalej >>>
USA: Atak na ciężarną. "Wycięto" jej dziecko
2015-03-11 | swiat
Do brutalnego napadu doszło w stanie Kolorado w Stanach Zjednoczonych. Podejrzana o dokonanie ataku 34-latka zaatakowała ciężarną kobietę nożem. Kilkakrotnie ugodziła ją w brzuch i "wycięła" z niego dziecko. O szokującej sprawie donoszą amerykańskie media.
czytaj dalej >>>
Litwa przywraca zasadniczą służbę wojskową
2015-03-11 | swiat
Sejm Litwy w trybie nadzwyczajnym podjął w czwartek decyzję o przywróceniu w kraju zasadniczej służby wojskowej. Zobowiązał rząd do przygotowania odpowiednich projektów ustaw do 1 maja br. Pierwsi poborowi mają być wezwani do służby w sierpniu-wrześniu br.
czytaj dalej >>>
Sąd wojskowy: Zdarzenia w Nangar Khel nie były zbrodnią wojenną
2015-03-11 | kraj
Zdarzenia w Nangar Khel nie były zbrodnią wojenną, lecz źle wykonanym rozkazem - orzekł dziś sąd wojskowy. Żołnierze zostali skazani na kary w zawieszeniu.
czytaj dalej >>>
Szczerski krytykuje Sikorskiego. "Nieprzyzwoite"
2015-03-11 | kraj
Szczerski krytykuje Sikorskiego. "Nieprzyzwoite" Mowa jest srebrem, a milczenie złotem. PiS poucza i krytykuje Radosława Sikorskiego. Marszałek Sejmu poinformował wczoraj wieczorem, że w Tunisie zginęło siedmiu Polaków i zapowiedział ogłoszenie żałoby narodowej. Informacje okazały się nieprawdziwe.
czytaj dalej >>>
Zamach w Tunezji. Islamiści zapowiadali atak na Twitterze
2015-03-11 | swiat
Zamach w Tunezji. Islamiści zapowiadali atak na Twitterze Francuskie media ujawniły wpis na Twitterze, z którego wynika, że ekstremiści z Państwa Islamskiego zapowiadali przeprowadzenie zamachu terrorystycznego. "Będzie dobra nowina dla muzułmanów z Tunezji" - brzmiał wpis. O powiązaniach zamachowców z islamistami mówił w Kontrwywiadzie radia RMF FM lider MSZ Grzegorz Schetyna. Minister poinformował, że według najnowszych informacji, w zamachu w Tunisie zginęło dwóch obywateli Polski, dwóch jest zaginionych, a dziewięciu zostało rannych.
czytaj dalej >>>
Bateria amerykańskich rakiet Patriot w Sochaczewie
2015-03-11 | kraj
Bateria amerykańskich rakiet Patriot w Sochaczewie Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami resortu obrony, w Polsce jest już przeciwlotnicza bateria amerykańskich rakiet Patriot.
czytaj dalej >>>
Ukraina: Zatrzymano żołnierza, który przeszedł na stronę Rosji
2015-03-11 | swiat
Władze Ukrainy zatrzymały pierwszego żołnierza, który po aneksji Krymu złamał przysięgę wojskową i wstąpił do armii Federacji Rosyjskiej. Jest on jednym z kilku tysięcy ukraińskich dezerterów, którzy przeszli na stronę Rosji - podała telewizja "1plus1".
czytaj dalej >>>
Jaki stosunek mają Polacy do muzułmanów? Sondaż
2015-03-11 | kraj
​Polacy wśród wszystkich religii najbardziej negatywny stosunek mają do wyznawców islamu. Według badania CBOS, taką ocenę wobec muzułmanów ma 44 procent ankietowanych, 33 procent ma obojętny, a 23 procent - pozytywny.
czytaj dalej >>>
Sikorski wstrząśnięty, ale nie przeprasza za podanie błędnych informacji
2015-03-11 | kraj
Sikorski wstrząśnięty, ale nie przeprasza za podanie błędnych informacji ​- Jestem wstrząśnięty atakiem na bezbronnych turystów i tym, że mamy straty wśród Polaków - powiedział marszałek Sejmu Radosław Sikorski.
czytaj dalej >>>
Cichy protest po zamachu w Tunisie
2015-03-11 | swiat
Tunezyjskie związki zawodowe wezwały do "cichej demonstracji" przed muzeum Bardo w Tunisie, gdzie wczoraj doszło do zamachu. O sprawie informuje AFP.
czytaj dalej >>>
Jaceniuk ostrzega UE przed łagodzeniem sankcji wobec Rosji
2015-03-11 | swiat
Jaceniuk ostrzega UE przed łagodzeniem sankcji wobec Rosji Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk ostrzega UE przed łagodzeniem sankcji wobec Rosji. Zaznaczył też, że oczekuje, iż państwa UE poprą prośbę o przysłanie misji pokojowej na wschód Ukrainy, by zapewnić realizację mińskiego porozumienia.
czytaj dalej >>>
Wiceszef MSW: Polska może stać się potencjalnym celem ataku terrorystycznego
2015-03-11 | kraj
Bezpośredniego zagrożenia atakiem terrorystycznym obecnie nie ma, ale Polska może stać się potencjalnym celem takiego ataku - oświadczył wiceszef MSW Grzegorz Karpiński.
czytaj dalej >>>
Merkel: Zniesienie sankcji dopiero po realizacji umowy z Mińska
2015-03-11 | swiat
Merkel: Zniesienie sankcji dopiero po realizacji umowy z Mińska Kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedziała w czwartek w Bundestagu, że podczas szczytu UE w Brukseli będzie zabiegała o uzależnienie decyzji o zniesieniu sankcji wobec Rosji od pełnej realizacji porozumienia z Mińska; apelowała do krajów UE o jedność.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie