Gazeta Internetowa|:: Wiadomo, jakie szanse miałaby partia Kluzik-Rostkowskiej


Wiadomo, jakie szanse miałaby partia Kluzik-Rostkowskiej

2010-11-01 | KRAJ
"Rzeczpospolita": Gdyby Joanna Kluzik-Rostkowska, wyrzucona w piątek z PiS, założyła własną partię, mogłaby liczyć na głos co trzeciego wyborcy (35 proc.) - wynika z sondażu GfK Polonia. Na nową partię z całą pewnością nie zagłosowałoby 43 proc. badanych, a 22 proc. jest niezdecydowanych.
czytaj dalej >>>

"Roszady" w PiS. Czego zabrakło?

2010-11-01 | KRAJ
Wykluczenie z PiS dwóch jej członkiń stało się pretekstem w mediach do wydań specjalnych na dwa czy nawet trzy dni. To jest jakieś niepokojące zjawisko, ponieważ nagle okazuje się, że nie ma innych ważnych wydarzeń w Polsce, że nic się nie dzieje. Stanowi to dowód na to, z jak wielką manipulacją mamy do czynienia - uważa Andrzej Maciejewski, politolog z Instytutu Sobieskiego, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".
czytaj dalej >>>

Nelly Rokita: jak się ma za dużo w życiu, to wyrastają skrzydła

2010-11-01 | KRAJ
- Potrzebuję Jarosława Kaczyńskiego, żeby być w polityce. Ja go potrzebuję. Kaczyński jest otwarty na rozmowę i dyskusję - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN 24 Nelly Rokita. Posłanka PiS mówiła także m.in. o przywództwie w PiS i usunięciu z partii Joanny Kluzik-Rostkowskiej. - Czasem, jeżeli się ma za dużo w życiu, wtedy wyrastają skrzydła. Człowiek może się poczuć tak wolny, że mu się wydaje, że może latać - stwierdziła.
czytaj dalej >>>

Pośmiertna nagroda dla Grzegorza Dolniaka

2010-11-01 | KRAJ
Poseł Platformy Obywatelskiej Grzegorz Dolniak, który zginął w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, został pośmiertnie odznaczony Międzynarodową Nagrodą im. Kazimierza Wielkiego, przyznawaną w jego rodzinnym Będzinie (Śląskie).
czytaj dalej >>>
Kempa: boleję nad tą sytuacją
2010-11-01 | KRAJ
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa w TVN 24 w programie "Kropka nad i", komentując usunięcie Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak z partii, stwierdziła, iż "bardzo boleje nad tą sytuacją". - Nie czułam atmosfery, by ktoś je atakował - zaznaczyła.
czytaj dalej >>>
Niepohamowany gniew Chin na kraje europejskie
2010-11-01 | wiat
Chiny złoszczą się na kraje europejskie, które zapowiedziały swój udział w ceremonii wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla obrońcy praw człowieka Liu Xiaobo. Niemcy nie mają zamiaru ugiąć się pod presją Pekinu - informuje serwis Deutsche Welle.
czytaj dalej >>>
Prokuratorzy czekają na kolejne dokumenty z Rosji
2010-11-01 | KRAJ
Polska prokuratura czeka na kolejne cztery tomy akt rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej - poinformowała Prokuratura Generalna. Prokurator generalny Andrzej Seremet rozmawiał na ten temat z rosyjskim wiceprokuratorem generalnym.
czytaj dalej >>>
Kontrowersje ws. decyzji prezydenta: grają w obłędną grę
2010-11-01 | KRAJ
- Ta ustawa została przecież totalnie skrytykowana przez prawników senackich, ale senatorowie mówili, że muszą ją uchwalić, bo obiecali premierowi. Wszyscy grają w tę obłędną grę - zdają sobie sprawę, że coś z tą ustawą jest nie tak, ale idą dalej, bo zdają sobie sprawę, że nikt jej nie zaskarży. Żadna partia tego nie zrobi, bo przecież wszystkie za nią głosowały - mówił dr Adam Bodnar, sekretarz Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, o decyzji prezydenta Bronisława Komorowskiego ws. ustawy o dopalaczach.
czytaj dalej >>>
Sikorski: Polska za wejściem krajów Bałkanów Zachodnich do UE
2010-11-01 | wiat
Polska podczas sprawowania prezydencji w Unii Europejskiej zrobi wszystko, by przyspieszyć proces włączenia krajów Bałkanów Zachodnich do UE - zapowiedział w Belgradzie szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski.
czytaj dalej >>>
Decyzja Komorowskiego ws. walki z dopalaczami
2010-11-01 | KRAJ
- Bezpieczeństwo obywateli jest zagrożone, to zjawisko musi ulec likwidacji - mówił prezydent Bronisław Komorowski tuż przed podpisaniem nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii i ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej zakazującą handlu dopalaczami.
czytaj dalej >>>
Kolejne spotkanie rodzin smoleńskich z prokuraturą
2010-11-01 | KRAJ
2 grudnia ma dojść do drugiego spotkania prokuratury z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej - poinformował rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk.
czytaj dalej >>>
"Wszedłbym do partii Kluzik"
2010-11-01 | KRAJ
- Joanna Kluzik-Rostkowska ma cechy przywódcze, obserwowałem ją z bliska w kampanii prezydenckiej i wiem, że kiedy trzeba się uśmiechnąć, uśmiecha się, a kiedy trzeba przypieprzyć, przypieprza, kiedy trzeba podjąć męską decyzję, to ją po prostu podejmuje - mówi eurodeputowany, politolog Marek Migalski w rozmowie z Anną Wojciechowską
czytaj dalej >>>
Kluzik-Rostkowska nie pojawi się na konwencję PiS na Śląsku
2010-11-01 | KRAJ
Organizatorzy poniedziałkowej powiatowej konwencji PiS w Rudzie Śląskiej "zrezygnowali z obecności" na niej posłanki Joanny Kluzik-Rostkowskiej, wykluczonej w piątek z partii.
czytaj dalej >>>
PiS: konwencja z Kluzik-Rostkowską ma charakter powiatowy
2010-11-01 | KRAJ
Konwencja wyborcza PiS w Rudzie Śląskiej, w której ma wziąć udział wykluczona z tej partii posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska, "ma charakter powiatowy i dotyczy jedynie kampanii wyborczej w tym mieście" - oświadczył rzecznik śląskiego PiS Piotr Pietrasz.
czytaj dalej >>>
W tym tygodniu nadal silny wiatr i obfite opady
2010-11-01 | KRAJ
Ostatni tydzień minął pod znakiem deszczu, dużego zachmurzenie i silnego wiatru. W tym tygodniu również będzie bardzo silnie wiało. Podmuchy zachodniego i południowo - zachodniego wiatru mogą chwilami osiągać 60-70 kilometrów na godzinę, a w górach nawet ponad 100 km/h.
czytaj dalej >>>
Były premier: smutno się patrzy na polityków PiS
2010-11-01 | KRAJ
- Jarosław Kaczyński czuje się winny, bo to on wciągnął swojego brata do polityki. Czuje się winny i szuka winnych na zewnątrz - mówił w TVN 24 w programie "Fakty po Faktach" Kazimierz Marcinkiewicz. Dlatego też, zdaniem byłego premiera, prezes PiS prowadzi politykę wojny z Donaldem Tuskiem czy Bronisławem Komorowskim. - Smutno się patrzy na polityków PiS, którzy mówią i myślą Jarosławem Kaczyńskim. Niektórzy męczą się. To aż widać - mówił.
czytaj dalej >>>
"Straszny dziadunio wyjął lagę i rozdał ciosy"
2010-11-01 | KRAJ
Wojciech Filemonowicz na swoim blogu w Onet.pl skomentował piątkową decyzję Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości, który wykluczył Joannę Kluzik-Rostkowską i Elżbietę Jakubiak z partii za działanie na jej szkodę i łamanie statutu PiS. - Straszny dziadunio wyjął lagę i rozdał ciosy - pisze polityk.
czytaj dalej >>>
Kluzik-Rostkowska zaproszona na konwencję PiS
2010-11-01 | KRAJ
Wykluczona w piątek z Prawa i Sprawiedliwości posłanka Joanna Kluzik-Rostkowska ma wziąć udział w poniedziałkowej konwencji wyborczej komitetu powiatowego PiS w Rudzie Śląskiej - wynika z zaproszenia na konwencję, jakie skierował do mediów poseł PiS, Grzegorz Tobiszowski.
czytaj dalej >>>
"Ministrowie rządu Tuska kłamią jak z nut"
2010-11-01 | KRAJ
Zbigniew Kuźmiuk na swoim blogu w Onet.pl skomentował podpisanie przez Polskę umowy gazowej z Rosją. Stwierdził, że w tym przypadku "kłamanie ministrom przychodzi niezwykle łatwo".
czytaj dalej >>>
Prezydent i premier spotkają się z rodzinami ofiar katastrofy
2010-11-01 | KRAJ
Paweł Graś, rzecznik prasowy rządu w audycji "7 Dzień Tygodnia" powiedział, że premier Donald Tusk zaprosił rodziny ofiar katastrofy w Smoleńsku na spotkanie 10. listopada o godz. 16.00.
czytaj dalej >>>
"Kaczyński podjął decyzję o przekazaniu partii Ziobrze"
2010-11-01 | KRAJ
- Jarosław Kaczyński dziś oddał partię - mówiła w programie "Fakty po Faktach" w TVN 24 Elżbieta Jakubiak, jedna z dwóch posłanek - obok Joanny Kluzik-Rostkowskiej, która w piątek została wyrzucona z Prawa i Sprawiedliwości. Jak dodała posłanka: "druga strona przystąpiła do wypychania nas z PiS". - Jarosław Kaczyński podjął decyzję o przekazaniu partii Zbyszkowi Ziobrze - zaznaczyła.
czytaj dalej >>>
Błaszczak: nie otrzymałem listu od Ołdakowskiego
2010-11-01 | KRAJ
Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak poinformował, że nie otrzymał listu od posła Jana Ołdakowskiego. Według mediów, Ołdakowski w liście do Błaszczaka miał wyrazić niezadowolenie ze sposobu potraktowania Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak.
czytaj dalej >>>
Schetyna o wykluczeniach z PiS: stała się zła rzecz
2010-11-01 | KRAJ
Wiceszef PO, marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna uważa, że wykluczone z PiS posłanki Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak "same muszą zdecydować jakie mają oczekiwania, plany na przyszłość". - Stała się zła rzecz ponieważ wewnętrzna dyskusja w największej partii opozycyjnej skończyła się wyrzuceniem dwóch byłych ministrów rządu, posłanek z dużym doświadczeniem parlamentarnym, twórców PiS - dodał marszałek.
czytaj dalej >>>
Polacy ocenili wyrzucenie posłanek z PiS
2010-11-01 | KRAJ
56 procent Polaków źle ocenia wykluczenie z Prawa i Sprawiedliwości posłanek - Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak. 21 procent uważa, że była to dobra decyzja władz PiS. 23 procent nie ma na ten temat zdania. Tak wynika z sondażu przeprowadzonego dla Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.
czytaj dalej >>>
Kolejne odejścia z PiS? Gowin: bez nich PiS stanie się sektą
2010-11-01 | KRAJ
Poseł PO Jarosław Gowin komentował w TVN24 sytuację polityczną w PiS po wczorajszym ogłoszeniu decyzji o wykluczeniu posłanek Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak. Gowin powiedział, że kolejną osobą, która w sprawie odejścia z PiS podjęła wewnętrzną decyzję jest Paweł Poncyljusz. Gowin wymienił także posła Pawła Kowala. - Myślę, że Poncyljusza po powrocie z USA czeka ogłoszenie decyzji, jaką już wewnętrznie podjął - powiedział poseł dodając, że bez Pawła Poncyljusza i Pawła Kowala PiS w przyszłości stanie się sektą.
czytaj dalej >>>
"Niczego nie żałuję. Najwyższy czas pokazać, że król jest nagi"
2010-11-01 | KRAJ
Posłanka Joanna Kluzik-Rostkowsa, która wczoraj została wyrzucona z PiS, po opadnięciu emocji politycznych skrytykowała stan polskiej polityki, w szczególności działania PiS. - Niczego nie żałuję. Dzisiaj polska polityka jest opanowana przez złe emocje. Polacy nie chcą tego, chcą rzetelnej polityki. Czas najwyższy pokazać, że król jest nagi. Jestem przekonana, że bardzo wielu posłów myśli podobnie - mówiła była szefowa kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego.
czytaj dalej >>>
Prokuratury zarzucone wnioskami ws. Smoleńska
2010-11-01 | KRAJ
"Rzeczpospolita": Sprawami związanymi z katastrofą smoleńską zajmuje się nie tylko Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie, ale także stołeczne prokuratury cywilne, do których wpłynęło prawie 40 zawiadomień w tej sprawie, informuje gazeta.
czytaj dalej >>>
"Było na miękko, teraz wojna pisowska"
2010-11-01 | KRAJ
Poseł PSL Janusz Piechocińskii skomentował w TVN24 wczorajszą decyzję PiS o wykluczeniu posłanek Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elzbiety Jakubiak. - PiS to oblężona twierdza, gdzie nie ma miejsca na dialog. Było na miękko, że nie będzie wojny polsko-polskiej, teraz jest wojna pisowska - powiedział parlamentarzysta o sytuacji wewnętrznej w partii Jarosława Kaczyńskiego.
czytaj dalej >>>
Nieprzewidziany efekt wyrzucenia Rostkowskiej
2010-11-01 | KRAJ
Decyzja PiS ws. wykluczenia z szeregów partii posłanki Joanny Kluzik-Rosktkowskiej jest kłopotliwa nie tylko dla samej zainteresowanej. Rostkowska poza partią to kłopot dla samorządowców PiS startujących w najbliższych wyborach, których popierała posłanka. W grę wchodzi ogromna ilość plakatów i ulotek, na których są zdjęcia kandydatów wraz z wyrzuconą wczoraj posłanką.
czytaj dalej >>>
Małe szanse ewentualnej partii Jakubiak i Kluzik
2010-11-01 | KRAJ
Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak zostały wyrzucone z Prawa i Sprawiedliwości za "szkodzenie swojej partii", jak podała Rada Polityczna tłumacząc swoją decyzję. Po tym ruchu od razu pojawiły się spekulacje, co do przyszłości obu posłanek. Media rozważały przejście obu pań do PO lub PSL oraz mówiły o ewentualnym nowym ugrupowaniu nazwanym przez jednego z komentatorów JK (od nazwisk Jakubiak i Kluzik - red.). Internauci Onet.pl nie wierzą jednak w sukces takiej partii.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie