Gazeta Internetowa|:: Sprzedawcy dopalaczy poskarżyli się RPO


Sprzedawcy dopalaczy poskarżyli się RPO

2010-11-01 | KRAJ
"Rzeczpospolita": Właściciele zamkniętych firm, handlujących substancjami psychoaktywnymi, zwrócili się ze skargami do Rzecznika Praw Obywatelskich prof. Ireny Lipowicz, informuje gazeta.
czytaj dalej >>>

BOR czekało na L. Kaczyńskiego na smoleńskim lotnisku

2010-11-01 | KRAJ
"Nasz Dziennik": Prokuratura po raz pierwszy przesłucha dwóch oficerów Biura Ochrony Rządu, którzy 10 kwietnia oczekiwali na lotnisku pod Smoleńskiem na przylot Tu-154M z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie.
czytaj dalej >>>

Migalski: komanda wysyłane za politykami dopadają ich po domach

2010-11-01 | KRAJ
- Noc długich noży już trwa. Komanda wysyłane za niektórymi politykami właśnie dopadają ich po domach. Mówię, to oczywiście w kategoriach politycznych i przenośnych. To, co w najbliższym czasie padnie z ust liderów PiS będzie świadomą fabrykacją mającą przykryć jeden fakt - Jarosław Kaczyński nie chce rządzić w PiS i wygrywać kolejnych wyborów - przekonywał w Faktach po Faktach Marek Migalski
czytaj dalej >>>

Minister kłamał ws. czarnych skrzynek Tu-154?

2010-11-01 | KRAJ
Szef parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) poinformował, że składa zawiadomienie do prokuratury przeciwko szefowi MSWiA Jerzemu Millerowi. Zarzuca mu poświadczenie nieprawdy. Chodzi o zapis czarnych skrzynek z rozbitego Tu-154.
czytaj dalej >>>
"Ludzie Lecha Kaczyńskiego znów są marginalizowani w PiS"
2010-11-01 | KRAJ
- Po ludzku mi ich żal, bo to dobre posłanki, bardzo zaangażowane od początku w PiS, zaangażowane w ostatnią kampanię wyborczą. To świadczy o bardzo poważnym konflikcie, który jest w Prawie i Sprawiedliwości. Po raz kolejny politycy związani z Lechem Kaczyńskim są marginalizowani w tej partii - powiedział Grzegorz Schetyna komentując wykluczenie przez komitet polityczny PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak.
czytaj dalej >>>
"To była fatalna sytuacja z punktu widzenia PiS"
2010-11-01 | KRAJ
- Sytuacja, w której przez ostatni tydzień cała partia pracowała na rzecz dobrego wyniku w wyborach samorządowych, mieliśmy w mediach festiwal dymisjonowania. To była fatalna sytuacja z punktu widzenia PiS – powiedział Ryszard Czarnecki. Europoseł PiS skomentował w ten sposób decyzje o wykluczeniu z PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej.
czytaj dalej >>>
Kluzik-Rostkowska: PiS staje się gwarancją dla rządów PO
2010-11-01 | KRAJ
- Decyzja komitetu politycznego PiS jest dla nas niezrozumiała i wystawia złe świadectwo. Świadczy także o tym, że brak wewnątrz PiS umiejętności prowadzenia wewnętrznej debaty. Debata jest potrzebna PiS-owi i Polsce. Czujemy się odpowiedzialne za miliony Polaków. Żegnamy się z przywództwem PiS, ale nie z wami koleżanki i koledzy. Wszystkim startującym z list PiS-u życzymy powodzenia, bo dla nas Polska jest najważniejsza - powiedziała na krótkiej konferencji prasowej Joanna Kluzik-Rostkowska. Jak dodała, "PiS staje się gwarancją dla rządów PO".
czytaj dalej >>>
Roszady w szeregach PiS w ciągu ostatnich lat
2010-11-01 | KRAJ
Wykluczenie Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak z PiS jest już kolejną taką decyzją podjętą w ciągu ostatnich kilku lat. Wcześniej, w związku z krytyką partii i jej kierownictwa, z ugrupowaniem pożegnali się m.in. Kazimierz Marcinkiewicz czy Ludwik Dorn.
czytaj dalej >>>
Kolejne przesłuchania mężczyzny ranionego przez Ryszarda C.
2010-11-01 | KRAJ
Łódzka prokuratura, prowadząca śledztwo w sprawie 62-letniego Ryszarda C. podejrzanego o zastrzelenie w łódzkiej siedzibie PiS pracownika i ranienie drugiego mężczyzny, przesłuchała tego ostatniego. 39-letni Paweł Kowalski - asystent posła Jarosława Jagiełły - został zaatakowany paralizatorem i raniony nożem. Trafił do szpitala, z którego wyszedł na początku tego tygodnia.
czytaj dalej >>>
Kolejny poseł poza PiS?
2010-11-01 | KRAJ
Jan Ołdakowski, poseł PiS i dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego jest najprawdopodobniej kolejnym politykiem, który opuści szeregi klubu parlamentarnego tej partii - nieoficjalnie informują Fakty TVN. Wcześniej komitet polityczny PiS wykluczył z szeregów tego ugrupowania Joannę Kluzik-Rostkowską i Elżbietę Jakubiak. - Nie mam informacji o odejściu z klubu PiS Jana Ołdakowskiego - mówi z kolei szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak.
czytaj dalej >>>
Komorowski: dziwię się tej decyzji władz PiS
2010-11-01 | KRAJ
Prezydent Bronisław Komorowski oświadczył, że dziwi się wykluczeniu z PiS dwóch posłanek tego ugrupowania Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej.
czytaj dalej >>>
PO jednak nie zaprasza posłanki PiS. "To wynik emocji"
2010-11-01 | KRAJ
Zaraz po wyrzuceniu z PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżebiety Jakubiak, szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz wystosował zaproszenie dla tej pierwszej do wstąpienia do PO. Jak się jednak okazało, pospieszył się zbytnio. W rozmowie z portalem tvn24.pl odwołał swoje słowa, tłumacząc się emocjami.
czytaj dalej >>>
Joanna Kluzik-Rostkowska wykluczona z PiS
2010-11-01 | KRAJ
Joanna Kluzik-Rostkowska została wykluczona z szeregów Prawa i Sprawiedliwości. Decyzję o usunięciu byłej szefowej sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego podjął dziś komitet polityczny partii - informuje nieoficjalnie TVN24.
czytaj dalej >>>
Premier: zaproponuję spotkanie z rodzinami między 9 a 11 listopada
2010-11-01 | KRAJ
Premier Donald Tusk powiedział, że jego spotkanie z rodzinami ofiar katastrofy smoleńskiej mogłoby odbyć się między 9 a 11 listopada. Tusk oświadczył, że jest gotowy na takie spotkanie.
czytaj dalej >>>
"Zapraszamy Joannę do PO"
2010-11-01 | KRAJ
Zapraszamy Joannę Kluzik-Rostkowską do klubu Platformy, jest to polityk bliski nam w poglądach - w ten sposób szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz skomentował wykluczenie Kluzik-Rostkowskiej z PiS. Jak dodał, po tej decyzji jest "w głębokim szoku".
czytaj dalej >>>
Poncyljusz zaskoczony decyzją PiS. "Joanna ma dwie drogi"
2010-11-01 | KRAJ
Poseł PiS Paweł Poncyljusz skomentował na gorąco informację o tym, że jego koleżanka partyjna Joanna Kluzik-Rostkowska została wykluczona z PiS. - Mam nadzieję, że to nieprawda - mówił poseł niedowierzając informacjom na temat wykluczenia posłanki. - Joanna ma dwie drogi: zrezygnować z dalszej działalności politycznej, albo podjąć działalność polityczną w innej formule - mówił Poncyljusz.
czytaj dalej >>>
Pawlak: dajmy szansę Kluzik-Rostkowskiej
2010-11-01 | KRAJ
Nie będę podejmował decyzji zaocznie, trzeba porozmawiać z osobą zainteresowaną - powiedział prezes PSL Waldemar Pawlak, pytany w piątek, czy dla wykluczonej z PiS Joanny Kluzik-Rostkowskiej znalazłoby się miejsce w klubie ludowców.
czytaj dalej >>>
Dwie posłanki wykluczone z PiS. "Złamano statut partii"
2010-11-01 | KRAJ
- Joanna Kluzik-Rostkowska i Elżbieta Jakubiak zostały wykluczone z Prawa i Sprawiedliwości - poinformował na specjalnej konferencji prasowej szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak. Poseł podkreślił, że obie posłanki naruszyły swoimi działaniami i wypowiedziami statut partii i działały na jej szkodę.
czytaj dalej >>>
Tusk: weto byłoby prezentem dla lobbystów branży dopalaczy
2010-11-01 | KRAJ
Premier Donald Tusk uważa, że dla lobbystów środowiska dopalaczy nie byłoby większego prezentu, niż weto lub skarga konstytucyjna ws. ustawy zakazującej handlu dopalaczami złożona przez taki autorytet, jak prezydent Rzeczypospolitej.
czytaj dalej >>>
"Śledztwo ws. Tu-154 jest wielkim skandalem. Winny Tusk i rząd"
2010-11-01 | KRAJ
Podczas konferencji prasowej członków PiS w Warszawie prezes partii Jarosław Kaczyński zabrał głos na temat śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej. - Całe śledztwo jest jednym wielkim skandalem, który upokorzył polski rząd. Winny jest temu Donald Tusk i rząd - powiedział prezes PiS.
czytaj dalej >>>
Wichura na granicy Polski
2010-11-01 | KRAJ
Silne wiatry nawiedziły w piątek północne Czechy, głównie góry w rejonie czesko-polskiego pogranicza. Prędkość wiatru osiągała nawet 110 kilometrów na godzinę. W związku z wichurami służby meteorologiczne wydały ostrzeżenie, obowiązujące do wieczora na całej północy.
czytaj dalej >>>
USA: Nowa wojna Baracka Obamy. "Cholera, nie"
2010-11-01 | wiat
Amerykański lobby biznesowe zapowiedziało, że jest gotowe na otwarte starcia z administracją Baracka Obamy. Taką zapowiedź złożył Tom Donohue z Amerykańskiej Izby Handlowej.
czytaj dalej >>>
Piloci specpułku mogą liczyć na podwyżki
2010-11-01 | KRAJ
- Dowodzenie tym pułkiem, to bardzo trudny obowiązek. Nasza jednostka nadaje się do wożenia pasażerów, szkolenia pilotów i trzeba go na nowo budować, aby był najlepszą jednostką w wojsku. Mam zapewnienie, że piloci będą zarabiali więcej o specjalny dodatek dla 36. pułku. Ich zarobki będą się stopniowo zbliżały do tego, co pilotom oferują linie komercyjne - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN 24 płk Mirosław Jemielniak.
czytaj dalej >>>
Polityczne trzęsienie ziemi, Nobel nie pomógł
2010-11-01 | wiat
Wybory do Izby Reprezentantów w USA i wygrana Republikanów nie wywołały obaw w Berlinie, lecz wielu polityków w Niemczech nie ukrywa rozczarowania - informuje Deutsche Welle. W zeszłym roku Barack Obama, prezydent z partii Demokratów, dostał Pokojową Nagrodę Nobla, niecały rok po objęciu urzędu. Komitet Noblowski chciał w ten sposób "poprzeć idee prezydenta Obamy". Niemieccy komentatorzy uważają dzisiaj, że była to stracona szansa, której prezydent USA nie wykorzystał, co odbiło się niekorzystnie na wyniku wyborczym Demokratów.
czytaj dalej >>>
Prokuratura nie zna powodu braku części protokołów sekcyjnych
2010-11-01 | KRAJ
- Nie mamy potwierdzenia, że powodem przedłużającego się oczekiwania na wszystkie protokoły sekcji ofiar katastrofy smoleńskiej jest badanie, czy gen. Andrzej Błasik siedział za sterami samolotu - powiedzieli rzecznicy prokuratur wojskowej i generalnej.
czytaj dalej >>>
Pod Smoleńskiem niszczono dowody? Rodziny chcą śledztwa
2010-11-01 | KRAJ
Pocztą do Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie trafi zawiadomienie pełnomocnika rodzin części ofiar katastrofy smoleńskiej mec. Rafała Rogalskiego o cięciu wraku na mniejsze części - co uznaje on za "niszczenie dowodów" przez Rosjan.
czytaj dalej >>>
Rodziny ofiar wypadku busa mogą otrzymać renty sepcjalne
2010-11-01 | KRAJ
- Rodziny ofiar wypadku busa w okolicach Nowego Miasta, w którym zginęło 18 osób, mogą otrzymać renty specjalne - powiedziała dziennikarzom minister pracy Jolanta Fedak.
czytaj dalej >>>
Ostrzeżenie przed wichurą nad Polską
2010-11-01 | KRAJ
Nad Polską w ciągu najbliższych godzin pojawi się silny i porywisty wiatr - ostrzega Stowarzyszenie Polscy Łowcy Burz - Skywarn Polska.
czytaj dalej >>>
"PiS robi krzywdę Lechowi Kaczyńskiemu"
2010-11-01 | KRAJ
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz w Tok FM odniosła się do pomysłu ws. Centrum Nauki Kopernik, by nazwać je imieniem Lecha Kaczyńskiego. - PiS robi krzywdę Lechowi Kaczyńskiemu – powiedziała Gronkiewicz-Waltz na temat pomysłów członków partii Jarosława Kaczyńskiego.
czytaj dalej >>>
Pieniądze dla powodzian nie przepadną
2010-11-01 | KRAJ
Samorządy muszą do końca roku wydać wszystkie pieniądze przyznane im z budżetu państwa na odbudowę zniszczeń po wielkiej wodzie - informuje "Dziennik Polski".
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie