Gazeta Internetowa|:: "Katastrofa stała się polem walki"


"Katastrofa stała się polem walki"

2010-11-01 | KRAJ
- Ja się z tym nie zgadzam, aby tak wielkie nieszczęście było w tej chwili polem walki politycznej - powiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz w "Kropce nad i" w TVN24. Minister podkreśliła, że w katastrofie prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem zginęli wszyscy i - wbrew medialnym sensacyjnym doniesieniom - "na pewno nie było rannych".
czytaj dalej >>>

Piloci z 36. pułku bez licencji? "Pisałem do MON. Przegrałem"

2010-11-01 | KRAJ
- Występowałem do MON od 2006 do 2008 roku z wnioskami o to, żeby samoloty były certyfikowane, piloci i technicy mieli licencje. Odpowiedź była zawsze: "Nie, nie, nie!" - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN 24 były dowódca 36. Pułku Lotnictwa Transportowego, płk Tomasz Pietrzak. Komentował on w ten sposób miażdżącą dla tej jednostki publikację "Wprostu".
czytaj dalej >>>

Dalsze badania Ryszarda C. są prawdopodobne

2010-11-01 | KRAJ
Prawdopodobnie będzie wniosek o obserwację sądowo-psychiatryczną Ryszarda C., podejrzanego o zastrzelenie w łódzkiej siedzibie PiS Marka Rosiaka, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego, i ranienie drugiego mężczyzny.
czytaj dalej >>>

Sensacyjne ustalenia: morderca z Łodzi nie był u Niesiołowskiego

2010-11-01 | KRAJ
Będzie prawdopodobnie wniosek o obserwację sądowo-psychiatryczną Ryszarda C., podejrzanego o zastrzelenie w łódzkiej siedzibie PiS Marka Rosiaka, asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego, i ranienie drugiego mężczyzny. Dowody zebrane przez prokuraturę nie potwierdzają informacji, że Ryszard C. kilka godzin przed zabójstwem był w biurze poselskim wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego.
czytaj dalej >>>
Przełom w polskim myśleniu o położnictwie?
2010-11-01 | KRAJ
Narodowy Fundusz Zdrowia wciągnął poród domowy na listę zabiegów refundowanych. Oznacza to, że staje się on pełnoprawną częścią polskiego systemu medycznego. Czy to przełom w polskim myśleniu o położnictwie, czy też kosmetyczny gest, który nie będzie w stanie zmienić tradycyjnego schematu, ze szpitalem jako centralnym miejscem dla kobiety ciężarnej? - zastanawia się na łamach "Tygodnika Powszechnego" Michał Olszewski.
czytaj dalej >>>
Poseł PSL nie dzwonił do żony z pokładu Tu-154. Był inny telefon
2010-11-01 | KRAJ
Poseł PSL Leszek Deptuła nie dzwonił do żony Joanny z pokładu Tu-154 w momencie katastrofy, do jakiej doszło pod Smoleńskiem - ustalili dziennikarze śledczy RMF FM.
czytaj dalej >>>
Macierewicz: to zmasowany atak na generała
2010-11-01 | KRAJ
Szef parlamentarnego zespołu ds. katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) zaapelował do prokuratury wojskowej, by wyjaśniła, dlaczego chce ograniczyć pełnomocnikom i samym rodzinom ofiar katastrofy smoleńskiej dostęp do akt śledztwa. Szef zespołu ds. katastrofy smoleńskiej uważa ponadto, że informacje, które pojawiały się w tych mediach i we wtorkowym "Wprost" mają charakter "zmasowanego ataku" na jedną z ofiar katastrofy, dowódcę Sił Powietrznych, gen. Andrzeja Błasika.
czytaj dalej >>>
Politycy znów wsiądą do Tu-154
2010-11-01 | KRAJ
Najpóźniej za dwa tygodnie jedyny Tu-154 w polskich siłach powietrznych gotowy będzie do wykonywania lotów - dowiedział się TVN24.
czytaj dalej >>>
PiS stawia Tuskowi zarzuty. Rzecznik rządu: PiS odrywa się od rzeczywistości
2010-11-01 | KRAJ
PiS zarzuca premierowi Donaldowi Tuskowi, że nie realizuje obietnic ze swego expose. Zdaniem PiS Tusk postępuje wbrew zapowiedziom w sprawach m.in. obniżki podatków, redukcji długu publicznego i cięć w administracji. - PiS odrywa się od rzeczywistości - komentuje rzecznik rządu.
czytaj dalej >>>
Kłopoty polskich śledczych z odsłuchem zapisów z Tu-154
2010-11-01 | KRAJ
Polscy śledczy mają kłopoty z odsłuchaniem nagrań z kokpitu prezydenckiego Tupolewa, który 10 kwietnia rozbił się pod Smoleńskiem. Kopia nagrań z rejestratora rozmów, którym dysponuje prokuratura zakłócona jest buczeniem, które pojawiło się tam najprawdopodobniej przez rosyjski prąd - informuje serwis tvn24.pl
czytaj dalej >>>
Telefon ofiary katastrofy Tu-154 był aktywny po tragedii
2010-11-01 | KRAJ
"Nasz Dziennik": 21 kwietnia oraz na początku maja operator sieci ERA odnotował połączenia z telefonu osobistego należącego do funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu Pawła Krajewskiego, który zginął w katastrofie pod Smoleńskiem. Informację tę potwierdziła przed polskimi prokuratorami jego żona Urszula. Do tej pory nie odzyskała telefonu męża.
czytaj dalej >>>
Pierwsze wyniki analiz dopalaczy
2010-11-01 | KRAJ
"Rzeczpospolita: Są już pierwsze wyniki analiz składu dopalaczy, w tym specyfiku o nazwie Tajfun. Według informatorów gazety, badania - prowadzone m.in. w poznańskim Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich - potwierdziły obecność w dopalaczach zakazanych prawem narkotyków, takich jak np. amfetamina, haszysz i konopie indyjskie.
czytaj dalej >>>
Małgorzata Wassermann: Tusk nie mógł nas bardziej obrazić
2010-11-01 | KRAJ
- Premier nie mógł nas bardziej urazić i obrazić - tak piątkową wypowiedź Donalda Tuska komentuje dla RMF FM Małgorzata Wassermann, córka zmarłego w katastrofie smoleńskiej Zbigniewa Wassermanna. Tusk zasugerował, że rodziny ofiar katastrofy smoleńskiej chcą się z nim spotkać ws. roszczeń finansowych.
czytaj dalej >>>
J. Kaczyński: to jest strasznie smutne dla mnie
2010-11-01 | KRAJ
Jarosław Kaczyński we wtorek wieczorem złożył kwiaty na grobie Lecha i Marii Kaczyńskich w krypcie Katedry Wawelskiej. Uczestniczył też we mszy w Krypcie św. Leonarda. Odwiedziny grobu brata miały charakter prywatny. - To jest strasznie smutne dla mnie. To jest chyba oczywiste - powiedział Kaczyński dziennikarzom pytany, jak przeżywa pierwsze święta Wszystkich świętych po śmierci brata.
czytaj dalej >>>
Anonim grożący zamachem na Jarosława Kaczyńskiego
2010-11-01 | KRAJ
Anonim o planowanym zamachu na prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego został wysłany do biura poselskiego PiS w Będzinie.
czytaj dalej >>>
Polityk PiS wątpi w "miłość Tuska do ludzi"
2010-11-01 | KRAJ
Zbigniew Kuźmiuk na swoim blogu w Onet.pl komentuje zachowanie premiera Tuska po propozycji spotkania ze strony rodzin 37 ofiar katastrofy smoleńskiej. Ich zdaniem spotkanie jest konieczne w związku z istniejącymi wątpliwościami, z których najważniejsze dotyczą m.in. identyfikacji ciał i sekcji zwłok. Kuźmiuk pisze, że "Tusk unika jak ognia tego spotkania".
czytaj dalej >>>
Ranny asystent posła PiS wyszedł ze szpitala
2010-11-01 | KRAJ
Asystent posła PiS Jarosława Jagiełły, Paweł Kowalski, który został dziś wypisany ze szpitala, otrzymał skierowanie na leczenie do sanatorium, bo rehabilitacji wymaga jego stopa. To skutek użycia paralizatora - mówią lekarze.
czytaj dalej >>>
Gigantyczny krater powstał w środku miasta
2010-11-01 | wiat
Mieszkańcy niemieckiego miasteczka Schmalkalden przeżyli szok, kiedy wczoraj wczesnym rankiem zobaczyli z okna gigantyczny krater na środku ulicy – informuje serwis Deutsche Welle. Olbrzymi dół ma szerokość 40 i głębokość 20 metrów.
czytaj dalej >>>
"Komorowski przebierał nogami, aby przejąć władzę"
2010-11-01 | KRAJ
Jacek Sasin, rzecznik PiS w wyborach samorządowych, w radio TOK FM skomentował sposób, w jaki Bronisław Komorowski przejął obowiązki prezydenta po katastrofie w Smoleńsku. Według niego "ten pośpiech był nieuzasadniony i budził skojarzenia z kimś kto przebiera nogami, aby przejąć władzę".
czytaj dalej >>>
Niespodziewanie słoneczny początek listopada
2010-11-01 | KRAJ
Początek listopada przynosi wyjątkowo wysoką temperaturę i słoneczną pogodę. Na południu kraju termometry pokazują nawet do 20 stopni Celsjusza. Tak piękną pogodę zawdzięczamy halnemu. Ciepły wiatr od kilkunastu dni wieje z kierunków południowych.
czytaj dalej >>>
Pitera ujawnia kulisy tajnego posiedzenia Sejmu
2010-11-01 | KRAJ
- Mam troszkę żalu, jeżeli chodzi o jego postępowanie. Chciałabym, żeby Zbyszek nam powiedział "przepraszam". Tego słowa zabrakło. Jego nieodpowiedzialne komunikowanie się z ludźmi o takiej sobie reputacji przysporzyło klubowi wielu perturbacji - powiedziała w Kontrwywiadzie RMF FM Julia Pitera. Dodała jednocześnie, że o losie bohaterów afery hazardowej rozstrzygną decyzje podjęte przez prokuraturę.
czytaj dalej >>>
Sprzedają dopalacze przez internet
2010-11-01 | KRAJ
"Dziennik Gazeta Prawna": Jedna z sieci handlujących dopalaczami przeniosła biznes za granicę i wysyła towar do Polski pocztą. Za nią ruszą inne, bo na używkach zarabia się 50 razy więcej niż na alkoholu, alarmuje gazeta.
czytaj dalej >>>
Będzie wysłuchanie publiczne ws. Smoleńska
2010-11-01 | KRAJ
"Nasz Dziennik": W pierwszej połowie grudnia, w Parlamencie Europejskim w Brukseli, odbędzie się tzw. public hearing, czyli wysłuchanie publiczne, poświęcone rosyjskiemu śledztwu w sprawie katastrofy polskiego Tu-154M w Smoleńsku.
czytaj dalej >>>
Alkohol jest bardziej szkodliwy niż narkotyki
2010-11-01 | wiat
Alkohol jest bardziej szkodliwy niż niektóre nielegalne narkotyki, takie jak heroina czy kokaina, jeśli wziąć pod uwagę także jego wpływ na społeczeństwo, twierdzą autorzy badania opublikowanego w brytyjskim piśmie medycznym "Lancet" - poinformował serwis bbc.co.uk.
czytaj dalej >>>
Niemcy chcą "pogłębić" stosunki z Polską
2010-11-01 | wiat
W wywiadzie dla "Märkischen Oderzeitung" szef niemieckiej dyplomacji Guido Westerwelle powiedział: "Naczelnym celem naszej polityki jest pogłębienie stosunków z naszym wschodnim sąsiadem w takim samym stopniu, jak udało nam się to w odniesieniu do zachodnich sąsiadów Niemiec." - poinformował serwis Deutsche Welle
czytaj dalej >>>
W chwili katastrofy Tu-154M poseł dzwonił do żony
2010-11-01 | KRAJ
Z 57 tomów akt śledztwa smoleńskiego, które zdobył "Wprost", wynika, że poseł PSL Leszek Deptuła w momencie katastrofy dzwonił do swojej żony. Jej relacja złożona w prokuraturze jest poruszająca.
czytaj dalej >>>
"Chopin" w porcie. "Młodzież nie potrzebuje psychologów"
2010-11-01 | wiat
Holowany polski żaglowiec "Fryderyk Chopin", który w piątek stracił oba maszty, zbliża się do portu Falmouth w Kornwalii. - Są blisko, już na horyzoncie - relacjonował reporter TVN24. Statek był oczekiwany w porcie już w niedzielę, ale ze względu na silny wiatr wpłynięcie do portu było niemożliwe.
czytaj dalej >>>
Zeznania ws. katastrofy Tu-154. "Błasik często siadał za sterami"
2010-10-31 | KRAJ
Gen. Andrzej Błasik często siadał za sterami – wynika 57 tomów akt śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Z dokumentów wynika także, że Błasik był w konflikcie z pilotami Tu-154 lecącymi 10 kwietnia do Smoleńska – informuje serwis wprost.pl.
czytaj dalej >>>
"Tu zginęła elita naszego narodu"
2010-10-31 | KRAJ
W Dniu Wszystkich Świętych Cmentarz Wojenny w Katyniu odwiedzą Polacy na stałe mieszkający w Smoleńsku. Złożą kwiaty, zapalą znicze i pomodlą się w intencji ofiar zbrodni NKWD z 1940 r. Poza Lasem Katyńskim odwiedzą także miejsce katastrofy samolotu z 10 kwietnia. - Tu w Lesie Katyńskim zginęła elita naszego narodu - nauczyciele, inżynierowie i lekarze - najlepsi ludzie przedwojennej Polski i my o tym nie zapominamy - powiedziała Rościsława Tymań, prezes "Domu Polskiego" w Smoleńsku, jednej z dwóch - obok "Szkoły Polskiej" - organizacji polonijnej w Smoleńsku, podtrzymującej kulturę i tradycje Polski.
czytaj dalej >>>
Raport o rzetelności telewizji ws. walki o krzyż
2010-10-31 | KRAJ
W telewizjach informacyjnych najwięcej miejsca konfliktowi o krzyż na Krakowskim Przedmieściu poświęcił TVN24, najmniej rzetelne relacje w tej sprawie ukazywały się w "Wiadomościach" TVP - powiedział członek KRRiT Krzysztof Luft, na podstawie monitoringu Rady.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie