Gazeta Internetowa|:: "Ta śmierć musiała nadejść"


"Ta śmierć musiała nadejść"

2010-10-21 | KRAJ
"Ta śmierć musiała nadejść. Wcześniej łamano kolejne bariery - pieniądze w polityce były obecne od zawsze, potem pojawił się seks, wreszcie przyszła kolej na przemoc. Szokujące jest nie to, że do niego doszło, ale to, że klasa polityczna zareagowała tak, jakby już od dawna była na to gotowa. Politycy przeszli nad tą śmiercią do porządku dziennego" - pisze na łamach "Tygodnika Powszechnego" Andrzej Brzeziecki.
czytaj dalej >>>

Smoleńsk: Polacy zakończyli prace, znaleźli 5 tys. przedmiotów

2010-10-21 | KRAJ
Grupa polskich archeologów, która na terenie katastrofy Tu-154M w Smoleńsku odnalazła ponad 5 tys. przedmiotów z nią związanych, w tym najprawdopodobniej szczątki ofiar oraz ich rzeczy osobiste, zakończyła badania. Protokół z prac liczy ponad 100 kart.
czytaj dalej >>>

Krwawy taniec na prochach ciał

2010-10-21 | wiat
To najbardziej niebezpieczne miasto świata, tutaj każdy stracił kogoś bliskiego. Wśród tysięcy ofiar najbardziej tragiczny los spotkał kobiety. Najmłodsza z nich miała zaledwie 12 lat. Ich okaleczenia budzą powszechny strach. Mordercy tymczasem kontynuują swój krwawy taniec na prochach ciał.
czytaj dalej >>>

Miller: przygotowano dwa lotniska zapasowe

2010-10-21 | KRAJ
Szef MSWiA Jerzy Miller, który przewodniczy polskiej komisji wyjaśniającej okoliczności katastrofy smoleńskiej, zapewnił w Sejmie, że do wizyty polskiej delegacji 10 kwietnia przygotowane były dwa lotniska zapasowe.
czytaj dalej >>>
Szulc: dochodzenie odszkodowań poza sądem korzystne dla pacjenta
2010-10-21 | KRAJ
Możliwość dochodzenia odszkodowania z tytułu błędu medycznego bez wchodzenia na drogę sądową jest korzystne dla pacjenta - podkreślał w Sejmie wiceminister zdrowia Jakub Szulc, przedstawiając projekt nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta.
czytaj dalej >>>
Twardowski: konieczna likwidacja patologii w refundacji leków
2010-10-21 | KRAJ
Wprowadzenie urzędowych cen i marż leków refundowanych przyczyni się do likwidacji patologii, związanych m.in. z nieuczciwym rabatowaniem - oświadczył podczas debaty w Sejmie wiceminister zdrowia Marek Twardowski.
czytaj dalej >>>
"Właściciel szpitala ma odpowiadać za publiczne pieniądze"
2010-10-21 | KRAJ
Właściwe zarządzanie i odpowiedzialność za publiczne pieniądze to klucz do tego, by polskie szpitale były bezpieczne dla pacjentów - mówiła minister zdrowia Ewa Kopacz, przedstawiając w Sejmie pakiet ustaw zdrowotnych przygotowanych przez jej resort.
czytaj dalej >>>
Fronczak: proces podyplomowego kształcenia lekarzy zbyt długi
2010-10-21 | KRAJ
ługotrwały proces kształcenia podyplomowego to jedna z zasadniczych przyczyn migracji lekarzy - mówił wiceminister zdrowia Adam Fronczak, przedstawiając w środę w Sejmie projekt ustawy o zawodzie lekarza i zawodzie lekarza dentysty.
czytaj dalej >>>
Tylko PiS przeciw uchwale zaproponowanej przez PSL, SdPl i SD
2010-10-21 | KRAJ
Klub PO poprze przygotowaną przez PSL, SdPl i SD uchwałę, która ma być odpowiedzią Sejmu na tragiczne wydarzenia w łódzkim biurze PiS. Podobne stanowisko ma zająć SLD, natomiast klub PiS uchwały nie akceptuje.
czytaj dalej >>>
Szef PiS: nie będzie "ple, ple", tu winna jest jedna strona
2010-10-21 | KRAJ
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że jego klub nie poprze w Sejmie uchwały ws. tragicznego wydarzenia w łódzkim biurze PiS, zaprezentowanej przez PSL, SdPl i SD, ani żadnej innej, która "nie będzie jednoznacznie mówiła o potępieniu socjotechniki nienawiści". - Będziemy mieli własny projekt uchwały (...). Nie będzie to jakieś "ple, ple", że wszyscy winni, tu winna jest jedna strona - dodał Kaczyński.
czytaj dalej >>>
Projekt uchwały ws. zabójstwa w łódzkim biurze PiS
2010-10-21 | KRAJ
Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski wraz z szefami kół poselskich SdPl i Stronnictwa Demokratycznego - Markiem Borowskim i Bogdanem Lisem - zaproponował uchwałę, która ma być odpowiedzią Sejmu na tragiczne wydarzenia w łódzkim biurze PiS.
czytaj dalej >>>
Poncyljusz: prezydent przesadził
2010-10-21 | KRAJ
- Deklaracja łódzka wynika z pewnej potrzeby po mordzie łódzkim i wychodzi ze środowiska, które zostało najbardziej pokrzywdzone w tym ataku. Ja nie neguję dobrej woli prezydenta, ale on przesadził z tym swoim przepraszaniem - mówił w TVN 24 Paweł Poncyljusz o sytuacji politycznej po zabójstwie Marka Rosiaka.
czytaj dalej >>>
Schetyna o pogrzebie Marka Rosiaka
2010-10-21 | KRAJ
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna zapowiedział w środę, że w trakcie czwartkowych uroczystości pogrzebowych Marka Rosiaka szefowie klubów PO, SLD i PSL złożą wieniec w imieniu Sejmu.
czytaj dalej >>>
"W wielu krajach po in vitro wystąpiła epidemia ciąży mnogiej"
2010-10-21 | KRAJ
Prof. Gadzinowski, wojewódzki konsultant ds. neonatologii, protestuje przeciwko metodzie in vitro. Swój apel argumentuje częstszym występowaniem ciąży mnogiej oraz zwiększoną zachorowalnością i śmiertelnością noworodków.
czytaj dalej >>>
Podczas debaty 21 razy padło słowo "nienawiść"
2010-10-21 | KRAJ
Politycy wciąż mówią o końcu wojny polsko-polskiej i pojednaniu. Jednak to słowa nacechowane negatywnie królują w ich wystąpieniach, jak skrupulatnie wyliczyła "Polityka". Podczas pytań do premiera w sprawie zdarzeń łódzkich, aż 21 razy padło słowo "nienawiść".
czytaj dalej >>>
"Nasz Dziennik": Ryszard C. u Niesiołowskiego pytał o drogę
2010-10-21 | KRAJ
"Nasz Dziennik": Co Ryszard C., morderca, który "nienawidzi PiS" i chciał "zamordować Jarosława Kaczyńskiego", robił w biurze polityka PO, którego wypowiedzi wskazują, iż zionie nienawiścią do Prawa i Sprawiedliwości, a zwłaszcza Kaczyńskiego? - docieka gazeta ojca Tadeusza Rydzyka.
czytaj dalej >>>
Posłowie otrzymali ofertę kupna paralizatorów
2010-10-21 | KRAJ
"Rzeczpospolita": Po morderstwie w łódzkim biurze PiS, firma sprzedająca "środki ochrony" wysłała posłom ofertę z biznesową propozycją - ustaliła gazeta.
czytaj dalej >>>
KE sprawdzi śledztwo smoleńskie?
2010-10-21 | KRAJ
"Rzeczpospolita": Europoseł Konrad Szymański z PiS złożył interpelację w sprawie wniosku adwokata rodziny Anny Walentynowicz. Chce on, by zbadano, czy Polska prawidłowo prowadzi śledztwo smoleńskie - odnotowuje gazeta.
czytaj dalej >>>
Polityk PiS: ta tragedia będzie wielkim wydarzeniem
2010-10-21 | KRAJ
Tadeusz Cymański z PiS w "Rozmowie Rymanowskiego" stwierdził, że zaplanowany na czwartek pogrzeb zamordowanego Marka Rosiaka "będzie wielkim wydarzeniem i może szansą na jakiś czytelny znak, że nad trumną można się pogodzić".
czytaj dalej >>>
"Boję się wizyty prezydenta. To spotkanie skłóconych światów"
2010-10-21 | KRAJ
- Mam poczucie, że nikt z nas nie wierzy w zbiorowy akt ekspiacji czy pojednania. Prezydent ma prawo być tam, gdzie chce, ale ja się boję tego czwartkowego spotkania polityków ze światów tak ze sobą skłóconych. Między nimi jest przecież ostre napięcie. Nie wiem, co będzie w Łodzi - powiedziała w "Kropce nad i" w TVN 24 Elżbieta Jakubiak.
czytaj dalej >>>
Prezydent na pogrzebie ofiary "mordu łódzkiego"
2010-10-21 | KRAJ
Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział, że weźmie udział w czwartkowych uroczystościach pogrzebowych Marka Rosiaka, zastrzelonego w ubiegłym tygodniu w łódzkim biurze PiS.
czytaj dalej >>>
"Szczątki w Smoleńsku? To nic zaskakującego"
2010-10-21 | KRAJ
- Fakt, że na terenie katastrofy smoleńskiej odnajdywane są szczątki ludzkie i fragmenty samolotu, nie jest niczym zaskakującym - uważają eksperci, z którymi rozmawiała PAP. Podają przykład katastrofy w Lesie Kabackim, gdzie po wielu latach odnajdywane są elementy samolotu.
czytaj dalej >>>
Wspólna delegacja poleci na pogrzeb, bez PiS
2010-10-21 | KRAJ
Szefowie wszystkich klubów parlamentarnych oprócz PiS zgodzą się na wspólną podróż z prezydentem na pogrzeb działacza tej partii Marka Rosiaka. Bronisław Komorowski potwierdził swoją obecność na uroczystościach pogrzebowych i zaproponował wspólną delegację szefom wszystkim klubów parlamentarnych.
czytaj dalej >>>
Jarosław Kaczyński pojawi się na pogrzebie ofiary ataku w Łodzi
2010-10-21 | KRAJ
Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, pojawi się w czwartek na uroczystościach pogrzebowych tragicznie zmarłego pracownika łódzkiego biura PiS, Marka Rosiaka. Informację potwierdziła w rozmowie z portalem tvn24.pl posłanka PiS, Elżbieta Jakubiak.
czytaj dalej >>>
Portier z biura Stefana Niesiołowskiego: nie wiem, czy to był Ryszard C.
2010-10-21 | KRAJ
W rozmowie z TVN 24 portier pracujący w budynku, w którym znajduje się biuro poselskie Stefana Niesiołowskiego potwierdził, że tego dnia nieznany mężczyzna pytał się o wicemarszałka Sejmu. Nie jest on jednak w stanie potwierdzić w stu procentach, że tą osobą był faktycznie Ryszard C. Portier zaprzeczył także, że domniemany napastnik pytał się o to, gdzie w Łodzi znajduje się siedziba Prawa i Sprawiedliwości.
czytaj dalej >>>
Pierwsze wyniki sekcji zwłok "obrońcy krzyża" sprzed Pałacu
2010-10-21 | KRAJ
- Przeprowadzono sekcję zwłok mężczyzny, który zmarł miesiąc po tym, jak miał zostać pobity pod Pałacem Prezydenckim - poinformowała rzeczniczka opolskiej prokuratury, Lidia Sieradzka. Dodała, że pierwsze wyniki nie wskazują na udział w zgonie osób trzecich.
czytaj dalej >>>
"Komorowski eksperymentował. Nie udało się"
2010-10-21 | KRAJ
Prezydent Bronisław Komorowski eksperymentował z przepraszaniem i eksperyment się nie udał - w ten sposób szef klubu PiS Mariusz Błaszczak odniósł się do listu prezydenta w sprawie morderstwa w biurze PiS.
czytaj dalej >>>
List prezydenta Bronisława Komorowskiego
2010-10-21 | KRAJ
Treść listu prezydenta Bronisława Komorowskiego do szefów partii i klubów parlamentarnych ws. morderstwa w łódzkim biurze PiS:
czytaj dalej >>>
Kandydat nie przebiera w słowach: Obama może swoje poparcie dla mnie wsadzić w d...
2010-10-21 | wiat
Frank Caprio, kandydat Partii Demokratycznej na gubernatora stanu Rhode Island w najbliższych wyborach, ostro, nie przebierając zupełnie w słowach, skrytykował prezydenta Baracka Obamę, swego partyjnego kolegę.
czytaj dalej >>>
Trzy ofiary wypadku autokaru pod Berlinem są w szpitalach
2010-10-21 | KRAJ
Trzy ofiary wypadku polskiego autokaru na obwodnicy Berlina, do którego doszło miesiąc temu, przebywają nadal w szpitalach - poinformowała we wtorek rzeczniczka wojewody zachodniopomorskiego Agnieszka Muchla. W wypadku 14 osób zginęło a 28 zostało rannych.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie