Gazeta Internetowa|:: Na miejscu katastrofy Tu-154 znaleziono ludzkie szczątki


Na miejscu katastrofy Tu-154 znaleziono ludzkie szczątki

2010-10-21 | KRAJ
Na miejscu katastrofy Tu 154 M odnaleziono prawdopodobnie ludzkie szczątki - poinformował ppłk Tomasz Mackiewicz z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.
czytaj dalej >>>

Rząd m.in. o obniżeniu długu publicznego

2010-10-21 | KRAJ
Rada Ministrów na rozpoczętym we wtorek przed godz. 13 posiedzeniu zajmie się m.in. projektem nowelizacji ustawy o finansach publicznych, którego celem jest obniżenie długu publicznego oraz kosztów jego obsługi. W projekcie wprowadzona zostaje m.in. tzw. reguła wydatkowa.
czytaj dalej >>>

Ryszard C. chwilę przed atakiem był w biurze S. Niesiołowskiego

2010-10-21 | KRAJ
62-letni Ryszard C., który tydzień temu w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił pracownika, a drugiego ciężko ranił nożem, przed zabójstwem był w budynku przy ul. Piotrkowskiej, gdzie mieści się biuro poselskie wicemarszałka Sejmu, Stefana Niesiołowskiego (PO). Potwierdził to sam marszałek na antenie TVN 24. - Mróz po plecach mi przeszedł jak, się o tym dowiedziałem - powiedział.
czytaj dalej >>>

"Obrońcy wzięli krzyż z powrotem"

2010-10-21 | KRAJ
- To byli tak zwani obrońcy krzyża i zabrali go z powrotem. Zostali uprzedzeni przez policję i straż miejską, że będą normalne postępowania o wykroczenia, mandaty. Wzięli więc z powrotem - mówiła w RMF FM Hanna Gronkiewicz-Waltz o wczorajszych wydarzeniach przed Pałacem Prezydenckim, gdzie na chwilę pojawił się znowu krzyż.
czytaj dalej >>>
"Ryszard C. prawdopodobnie nie jest chory psychicznie"
2010-10-21 | KRAJ
"Rzeczpospolita": Ryszard C., który zaatakował biuro PiS w Łodzi i śmiertelnie postrzelił Marka Rosiaka, przebywa w areszcie i oczekuje na badania psychologiczne, które ocenią czy był świadomy popełnianego czynu. Jednak według psychologa śledczego Bogdana Lacha Ryszard C. "raczej nie jest chory psychicznie".
czytaj dalej >>>
Kowal: to był mord polityczny
2010-10-21 | KRAJ
"Nasz Dziennik": Zabójstwo jednego i zranienie drugiego pracownika biura poselskiego PiS w Łodzi było morderstwem z przyczyn politycznych - powiedział w wywiadzie dla gazety Paweł Kowal, poseł do Parlamentu Europejskiego.
czytaj dalej >>>
"Kiedy odbiera się godność, strzał może paść w każdej chwili"
2010-10-21 | KRAJ
"Polska The Times": Mam nadzieję, że i Kaczyńskiego, i Tuska będzie stać na wzajemne przebaczenie - powiedział w wywiadzie dla gazety Jan Lityński, doradca prezydenta do spraw dialogu społecznego. Opisując tragedię w biurze PiS w Łodzi uznał, że kiedy "odbiera się godność, strzał może paść w każdej chwili".
czytaj dalej >>>
Antyterroryści u emerytów. "Miałem dwa zawały"
2010-10-21 | KRAJ
Uzbrojeni antyterroryści weszli do krakowskiego mieszkania. Przerażone małżeństwo emerytów tłumaczyło, że to fatalna pomyłka. Policjanci przeszukali jednak mieszkanie. Ich zdaniem wszystko odbyło się zgodnie z procedurami.
czytaj dalej >>>
Miller: nigdy nie pytaliśmy Rosjan o charakter lotu Tu-154
2010-10-21 | KRAJ
Jak przyznał szef MSWiA Jerzy Miller w "Kropce nad i" w TVN 24, nigdy nie pytaliśmy Rosjan o charakter lotu Tu-154M do Smoleńska. - Takie pytanie jest drugorzędne - ocenił. - Nigdy nie zadawaliśmy takiego pytania stronie rosyjskiej dlatego, bo to nie jest kwestia terminologii, tylko to jest kwestia obowiązków kraju gospodarza wobec samolotu wiozącego 96 oficjalnych gości przyjeżdżających na oficjalne uroczystości rocznicowe - wyjaśnił minister.
czytaj dalej >>>
Miller: ludzie nie mogą ginąć za swoje poglądy
2010-10-21 | KRAJ
- Nie chciałbym, żeby w Polsce ludzie ginęli ponieważ komuś nie podoba się to, co przedstawiają publicznie. Ja się z wieloma osobami nie zgadzam, ale to nie jest powód, żebym je znieważał publicznie, a co dopiero zabijał - powiedział w "Kropce nad i" w TVN 24 Jerzy Miller.
czytaj dalej >>>
"Agresywną przeszłość najlepiej oddzielić grubą kreską"
2010-10-21 | KRAJ
- Oddzielić agresywną przeszłość grubą kreską i z tygodnia na tydzień, miesiąca na miesiąc pokazywać, że samemu się zmienia - proponował Grzegorz Schetyna w TVN24. Według niego nie trzeba w tym celu podpisywać żadnych deklaracji, tylko pilnować siebie.
czytaj dalej >>>
Niemiecka prasa: raport MAK miażdżący dla Polski
2010-10-21 | wiat
Niemiecki magazyn informacyjny "Der Spiegel" pisze o raporcie na temat katastrofy smoleńskiej, który Moskwa przekazała w ubiegłą środę Warszawie. Zdaniem tygodnika nie zakończy on dyskusji o przyczynie katastrofy - informuje Deutsche Welle.
czytaj dalej >>>
"PiS jest zabijany na trzy sposoby"
2010-10-21 | KRAJ
"Palikot pisze, że PiS trzeba zabić śmiechem. Tak jest! Zabić ich, odstrzelić ich śmiechem i wypatroszyć drwiną! Na koniec dorżnąć watahy szyderstwem i kpiną. PiS jest zabijany na trzy główne sposoby. Ośmieszenie to straszna broń. Nic nie uderza bardziej w godność człowieka, niż sprawienie, żeby inni się z niego śmiali, jest gorsze niż obelgi, gorsze niż fizyczny ból" - pisze na swoim blogu w Onet.pl Janusz Wojciechowski.
czytaj dalej >>>
Prezydent odznaczy ofiarę "mordu łódzkiego"?
2010-10-21 | KRAJ
Szef PiS w Łodzi Czesław Telatycki na konferencji prasowej poświęconej uroczystościom pogrzebowym zastrzelonego w ubiegłym tygodniu Marka Rosiaka powiedział, że nie można wykluczyć przyjazdu na pogrzeb prezydenta Bronisława Komorowskiego. Dodał, że rozstrzyga się także sprawa przyznania Markowi Rosiakowi pośmiertnego odznaczenia i sposobu jego wręczenia rodzinie zmarłego.
czytaj dalej >>>
Sprawca napadu w Łodzi poddany badaniom psychiatrycznym
2010-10-21 | KRAJ
62-letni Ryszard C., który w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił pracownika, a drugiego ciężko ranił nożem, został poddany badaniom psychiatrycznym. Mają one ustalić, czy w chwili popełnienia zarzucanych przestępstw był poczytalny.
czytaj dalej >>>
Kolejny polityk pod ochroną BOR
2010-10-21 | KRAJ
Szef SLD Grzegorz Napieralski przyjął ochronę BOR. W Sejmie pojawił się w towarzystwie funkcjonariusza Biura. Wcześniej lider Sojuszu spotkał się z szefem BOR, gen. Marianem Janickim.
czytaj dalej >>>
Stanowisko rodziny ofiary "mordu łódzkiego"
2010-10-21 | KRAJ
Wszyscy, którzy czują potrzebę i chcą być na pogrzebie Marka Rosiaka, by zamanifestować solidarność z rodziną i zaprotestować przeciwko brutalizacji życia publicznego, będą mile widziani - powiedział szef PiS w Łodzi Czesław Telatycki.
czytaj dalej >>>
Tusk: trudno się dziwić, tu nie ma Bizancjum
2010-10-21 | KRAJ
Nie ma tu żadnego Bizancjum - w ten sposób premier Donald Tusk skomentował zaproponowanie kilkunastu osobom ochrony BOR. Jak dodał, trudno się dziwić, że po wydarzeniach w biurze poselskim PiS w Łodzi ochrona BOR zostanie tym osobom przydzielona.
czytaj dalej >>>
Ciąg dalszy "sprawy Zakajewa"
2010-10-21 | KRAJ
We wtorek Sąd Apelacyjny w Warszawie zbada zażalenie warszawskiej prokuratury na odmowę przez sąd I instancji wydania nakazu aresztowania Ahmeda Zakajewa, b. szefa emigracyjnego rządu Czeczenii.
czytaj dalej >>>
PiS uruchomiło specjalną stronę internetową w związku z napadem na biuro w Łodzi
2010-10-21 | KRAJ
Prawo i Sprawiedliwość uruchomiło stronę internetową www.deklaracjalodzka.pl, na której można podpisać się pod przygotowaną przez tę partię deklaracją przeciwko przemocy w polityce. Politycy PiS ponownie zaapelowali do premiera Donalda Tuska o jej podpisanie.
czytaj dalej >>>
"Okoliczności gestu Donalda Tuska są dziwne"
2010-10-21 | KRAJ
W sobotę Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk i marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna złożyli kwiaty i zapalili znicze pod łódzką siedzibą PiS, gdzie w ubiegłym tygodniu w wyniku ataku zginęła jedna osoba, a druga została ranna. - Chciałabym wierzyć w szczerość tego gestu, chcę wierzyć, że to było szczere, ale okoliczności wydają się być dziwne: odbyło się to wcześnie rano, z pewnego zaskoczenia. Nie wiem, czy to wynikało z pewnych obaw - zastanawiała się w "Kontrwywiadzie" RMF FM posłanka PiS, Joanna Kluzik-Rostkowska.
czytaj dalej >>>
Palikot krytykuje PO: to błazenada
2010-10-21 | KRAJ
- To szopka i błazenada - tak Janusz Palikot ocenił w Radiu ZET zapalenie zniczy przez Donalda Tuska, Grzegorza Schetynę i Bronisława Komorowskiego przed biurem PiS w Łodzi, gdzie zamordowano działacza tej partii.
czytaj dalej >>>
Ustawa testem dla prezydenta
2010-10-21 | KRAJ
"Gazeta Wyborcza": Ustawa o dopalaczach to test dla Bronisława Komorowskiego: czy jest strażnikiem konstytucji, czy jedynie delegatem PO na urząd prezydenta.
czytaj dalej >>>
"Za 15-20 dni szkic stanowiska ws. projektu raportu MAK"
2010-10-21 | KRAJ
Szef MSWiA Jerzy Miller powiedział dziennikarzom, że za 15-20 dni będzie naszkicowane stanowisko w sprawie przekazanego Polsce przez MAK projektu raportu końcowego dotyczącego katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem.
czytaj dalej >>>
"To normalne zabójstwo". Poseł PiS w proteście opuszcza studio
2010-10-21 | KRAJ
Politycy wciąż komentują zabójstwo do jakiego doszło w biurze PiS w Łodzi we wtorek. Niestety wydaje się, że politycy nie wyciągają żadnych wniosków i nie starają się złagodzić języka debaty politycznej. Najnowszy przykład w Polsacie News. Poseł SLD Wacław Martyniuk krytykując słowa Karola Karskiego z PiS, powiedział, że łódzkie zabójstwo było "normalnym zabójstwem". Poseł PiS w proteście nie doczekał końca programu i opuścił studio.
czytaj dalej >>>
Migalski: Kaczyński gwarantuje Tuskowi zwycięstwo za rok
2010-10-21 | KRAJ
Mija pięć dni od ataku na biuro Pis w Łodzi, w wyniku którego zginął jego pracownik, a drugi został ciężko ranny. Skutki tego zdarzenia opisuje w komentarzu politycznym Marek Migalski na swoim blogu w Onet.pl. Europoseł uważa, że jeśli takie zdarzenie nie zmienia schematów między PO i PiS, to nic już PiS nie pomoże - Jarosław Kaczyński gwarantuje Donaldowi Tuskowi zwycięstwo za rok i umożliwia gnuśne i słabe jego rządy - pisze.
czytaj dalej >>>
Ochronę BOR zaproponowano kilkunastu osobom
2010-10-21 | KRAJ
Szef MSWiA Jerzy Miller powiedział dziennikarzom, że po zabójstwie w biurze poselskim PiS w Łodzi ochronę BOR zaproponowano kilkunastu osobom. Nie zdradził, kto tę ochronę przyjął.
czytaj dalej >>>
Ziobro przyjął ochronę BOR
2010-10-21 | KRAJ
Były minister sprawiedliwości, europoseł PiS Zbigniew Ziobro zgodził się przyjąć ochronę BOR – informuje portal tvn24.pl. Ziobro przekonał się do asysty pracowników biura po rozmowie z szefem BOR gen. Marianem Janickim. - Generał Janicki kategorycznie stwierdził, że ma wiedzę, z której wynika, iż zagrożenie jest bardzo realne – mówił europoseł.
czytaj dalej >>>
Podano datę ukończenia pomnika ku czci ofiar katastrofy Tu-154
2010-10-21 | KRAJ
Centralna część pomnika ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej na stołecznych Wojskowych Powązkach powinna być gotowa 28 października - zapowiedział autor projektu monumentu Marek Moderau.
czytaj dalej >>>
Girzyński: jaki prezydent, takie przeprosiny
2010-10-21 | KRAJ
W programie TVN24 "Kawa na ławę" rozgorzała ostra dyskusja na temat słowa "przepraszam" w polskiej polityce. - Jaki prezydent, takie przeprosiny - powiedział poseł PiS Zbigniew Girzyński nawiązując do ostatnich słów prezydenta Bronisława Komorowskiego.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie