Gazeta Internetowa|:: Rosjanie pomagają polskim archeologom w Smoleńsku


Rosjanie pomagają polskim archeologom w Smoleńsku

2010-10-21 | wiat
Grupie archeologów, którzy przeszukują teren katastrofy Tu-154M w Smoleńsku pomagają, poza osobami i instytucjami z Polski, także Rosjanie. Na miejscu badań mają zapewniony ogrzewany namiot, prąd i dostęp do wody.
czytaj dalej >>>

"Wojna >POPiS< przekroczyła wszelkie granice"

2010-10-21 | KRAJ
Ostatnie wydarzenia w Łodzi wstrząsnęły wszystkimi, którzy przez ostatnie lata obserwowali stopniowy wzrost agresji w życiu politycznym naszego kraju. Na blogach pojawiły się komentarze w poszukiwaniu skutków i przyczyn. Zdania są różne i – jak zwykle – podzielone. Choć niektórzy z internautów spodziewali się takiego obrotu sprawy, większość jest nim zszokowana.
czytaj dalej >>>

M. Wassermann: wystąpię o ekshumację ciała ojca

2010-10-21 | KRAJ
W najbliższych dniach Małgorzata Wassermann, córka posła PiS Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, zamierza wysłać do Prokuratury Wojskowej wniosek o ekshumację ciała ojca.
czytaj dalej >>>

Jarosław Kaczyński na pogrzebie ofiary "mordu łódzkiego"?

2010-10-21 | KRAJ
W czwartek odbędą się w Łodzi uroczystości pogrzebowe Marka Rosiaka, zastrzelonego we wtorek w łódzkiej siedzibie PiS asystenta europosła Janusza Wojciechowskiego - poinformował szef miejskich struktury PiS w Łodzi Czesław Telatycki. Według Telatyckiego w uroczystościach pogrzebowych wezmą udział m.in. europoseł Janusz Wojciechowski, łódzcy parlamentarzyści PiS m.in. posłowie Jarosław Jagiełło i Marek Matuszewski, a także delegacja władz PiS. Według niego, nie ma jeszcze potwierdzenia, czy w uroczystościach weźmie udział prezes PiS Jarosław Kaczyński; nieznany jest także skład delegacji władz partii.
czytaj dalej >>>
"Przez to staliśmy się uczestnikami tego seansu nienawiści"
2010-10-21 | KRAJ
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna powiedział, że polityka i życie publiczne "składa się także z gestów i trzeba potrafić takie gesty wykonywać". W sobotę rano Schetyna wraz z prezydentem i premierem złożyli w Łodzi kwiaty przed biurem PiS, gdzie we wtorek zastrzelony został pracownik. Po wizycie marszałek Sejmu dodał, że że "język nienawiści zaczął dominować polską scenę polityczną" i "przez to staliśmy się uczestnikami tego seansu nienawiści".
czytaj dalej >>>
Ocena gestu Komorowskiego
2010-10-21 | KRAJ
Poseł PO Jarosław Gowin ocenia, że sobotnia wizyta prezydenta, premiera i marszałka Sejmu w Łodzi ma wymiar symboliczny, choć nie przełomowy, bo zabrakło tam liderów opozycji. Podobnie uważa prezydencki doradca Henryk Wujec. Wiceprezes PiS Zbigniew Ziobro wątpi w szczerość gestu.
czytaj dalej >>>
Girzyński o geście prezydenta: nie powinni podróżować razem
2010-10-21 | KRAJ
Dziś rano prezydent, premier i marszałek Sejmu złożyli kwiaty i zapalili znicze przed łódzką siedzibą PiS, gdzie we wtorek został zamordowany Marek Rosiak. Komorowski, Tusk i Schetyna do Łodzi przybyli autobusem. Polityk PiS Zbigniew Girzyński skomentował w TVN24 gest najważniejszych polityków. - Nie powinni podróżować razem - ocenił poseł mówiąc w kontekście katastrofy smoleńskiej.
czytaj dalej >>>
Szef KRRiT: to w mediach publicznych powinny kształtować się standardy
2010-10-21 | KRAJ
Bronisław Komorowski spotka się z KRRiT i organizacjami dziennikarskimi. To dalszy ciąg cyklu rozmów w sprawie obniżenia poziomu agresji w życiu politycznym w związku z wtorkowym zabójstwem w łódzkim biurze Prawa i Sprawiedliwości. - To w mediach publicznych powinny kształtować się standardy - powiedział w TVN24 szef Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Jan Dworak przed spotkaniem w Pałacu Prezydenckim.
czytaj dalej >>>
Trzej najważniejsi politycy ze zniczami przed biurem PiS
2010-10-21 | KRAJ
Prezydent Bronisław Komorowski, premier Donald Tusk, i marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna złożyli kwiaty i zapalili znicze pod łódzką siedzibą PiS, gdzie został zastrzelony Marek Rosiak. - Trzeba w tym miejscu pokazać, że pomimo różnic Polacy są braćmi. Każdy, kto podnosi rękę na brata, jest godny potępienia, nawet jeśli jest to szaleniec - mówił prezydent po oddaniu hołdu przed biurem PiS.
czytaj dalej >>>
Powstanie kolejna komisja ws. katastrofy pod Smoleńskiem?
2010-10-21 | KRAJ
"Nasz Dziennik": Członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010 przygotowują pisma do organizacji międzynarodowych o powołanie niezależnej komisji do zbadania przyczyn katastrofy prezydenckiego Tu-154M pod Smoleńskiem.
czytaj dalej >>>
Prezydent proponuje uczczenie Marka Rosiaka
2010-10-21 | KRAJ
Prezydent Bronisław Komorowski zaproponował w czasie piątkowych spotkań z politykami rozszerzenie obowiązków rzeczników dyscypliny klubowej o sprawy dotyczące "dyscypliny słowa", a także zasugerował uczczenie "ponad podziałami" tragicznie zmarłego Marka Rosiaka.
czytaj dalej >>>
Agenci będą szkolić parlamentarzystów
2010-10-21 | KRAJ
"Rzeczpospolita": Policjanci i agenci służb specjalnych będą uczyć polityków jak rozpoznawać zagrożenia i bronić się przed nimi. Organizowanie szkoleń to reakcja na wtorkowe zabójstwo pracownika łódzkiego biura poselskiego PiS.
czytaj dalej >>>
Specjalny przycisk Kempy. "Dostaję pogróżki"
2010-10-21 | KRAJ
Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Beata Kempa zamontowała w swoim biurze poselskim w Sycowie (woj. dolnośląskie) specjalny przycisk, który pozwala wezwać na miejsce policjantów - informuje serwis tvp.info.
czytaj dalej >>>
Migalski: oni mają zrobiony portret Kaczyńskiego i wiedzą jak nacisnąć
2010-10-21 | KRAJ
- Każdy z nas nabroił, wszyscy są odpowiedzialni, ale w różnym stopniu - tak europoseł Marek Migalski ocenił w TVN 24, jak wygląda odpowiedzialność polityków za brutalizację języka polityki, co, według niego, doprowadziło do tragicznego w skutkach ataku na biuro PiS w Łodzi. Migalski przyznał także, że w całej sprawie Jarosław Kaczyński jest rozgrywany przez PO i PiS z ofiary staje się katem. - Oni mają zrobiony portret Jarosław Kaczyńskiego i wiedzą jak nacisnąć, żeby wywołać daną reakcję - mówił w "Piaskiem po oczach".
czytaj dalej >>>
Większość Polaków chce, aby sprawę zabójstwa w biurze PiS wyjaśnił wymiar sprawiedliwości
2010-10-21 | KRAJ
Ponad połowa respondentów (56 proc.) uważa, że sprawa zabójstwa w łódzkim biurze PiS powinna zostać pozostawiona do wyjaśnienia wymiarowi sprawiedliwości - wynika z sondażu TNS OBOP dla programu "Forum" w TVP Info.
czytaj dalej >>>
"Doktor Śmierć" otwiera sklep w internecie
2010-10-21 | wiat
Po otwarciu w Guben, w Niemczech, latem tego roku supermarketu, Gunther von Hagens znany jako "Doktor Śmierć", spełnia swoje kolejne marzenie. 2 listopada ruszy sprzedaż spreparowanych ludzkich zwłok także w internecie - informuje Deutsche Welle.
czytaj dalej >>>
Tusk o sporze Klich-Miller: mają doprowadzić sprawę do końca
2010-10-21 | KRAJ
Premier Donald Tusk oświadczył, że nie jest ważny komfort akredytowanego przy MAK Edmunda Klicha czy szefa MSWiA Jerzego Millera, ale to, by wspólnie "doprowadzili do szczęśliwego końca" sprawę wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.
czytaj dalej >>>
Za 2 tygodnie wyniki oględzin samochodów z wypadku w Nowym Mieście
2010-10-21 | KRAJ
Biegli przeprowadzili oględziny obydwu samochodów uczestniczących w wypadku w Nowym Mieście, w którym zginęło 18 osób. Wyniki znane będą za około dwa tygodnie - powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.
czytaj dalej >>>
Tusk chwali intencje Kaczyńskiego, krytykuje szczegóły pomysłu prezesa PiS
2010-10-21 | KRAJ
Dobra intencja, nienajlepsze wykonanie - tak premier Donald Tusk skomentował przedstawioną dziś przez PiS deklarację przeciw przemocy w życiu publicznym. Zdaniem premiera trzeba rozważyć stworzenie nieformalnego regulaminu zachowań polityków.
czytaj dalej >>>
Ciało "obrońcy krzyża" zostanie ekshumowane. Zmarł od ciosu?
2010-10-21 | KRAJ
We wtorek w Opolu dojdzie do ekshumacji ciała jednego z "obrońców krzyża", Jana Klusika - podaje portal gazeta.pl. Klusik miał umrzeć m.in. w wyniku uderzenia, które otrzymał podczas obrony krzyża na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie.
czytaj dalej >>>
PiS powoła zespół ds. internetu. Będą "filtrować" treści w sieci
2010-10-21 | KRAJ
Prawdopodobnie w przyszły wtorek PiS złoży wniosek o powołanie parlamentarnego zespołu ds. monitorowania internetu, m.in. portali politycznych. Posłowie tej partii zapowiedzieli, że o niebezpiecznych i agresywnych treściach będą zawiadamiać organy ścigania.
czytaj dalej >>>
Przesłuchano rannego w napadzie na biuro poselskie PiS
2010-10-21 | KRAJ
Śledczy przesłuchali dziś Pawła Kowalskiego, asystenta posła Jarosława Jagiełły, który został ranny podczas wtorkowego napadu na łódzkie biuro Prawa i Sprawiedliwości. Śledczy dopiero dzisiaj otrzymali pozwolili na takie przesłuchanie ze strony opiekujących się rannym lekarzy.
czytaj dalej >>>
Kaczyński: to był wielki błąd
2010-10-21 | KRAJ
Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział, że zgoda Polski na badanie katastrofy smoleńskiej w oparciu o konwencję chicagowską była wielkim błędem. W ten sposób skomentował słowa akredytowanego przy MAK Edmunda Klicha o trudnościach we współpracy z Rosjanami.
czytaj dalej >>>
Ponad połowa Polaków źle ocenia pracę premiera
2010-10-21 | KRAJ
Ubywa zwolenników premiera, obecnie już 51 proc. ankietowanych uważa, że Donald Tusk źle wypełnia obowiązki premiera - wynika z październikowego sondażu TNS OBOP. Pogarszają się też oceny całego rządu oraz prezydenta Bronisława Komorowskiego.
czytaj dalej >>>
Dwóch kolejnych polityków rozważa przyjęcie ochrony BOR-u
2010-10-21 | KRAJ
Dwóch kolejnych, czołowych polityków rozważa przyjęcie ochrony BOR-u. Chodzi o europosła PiS Zbigniewa Ziobro i przewodniczącego SLD, Grzegorza Napieralskiego - informuje TVN 24.
czytaj dalej >>>
"Deklaracja Łódzka" przeciw przemocy i nienawiści w życiu publicznym i mediach
2010-10-21 | KRAJ
Przeczytaj treść opublikowanej przez Prawo i Sprawiedliwość "Deklaracji łódzkiej". Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak przedstawił ją podczas spotkania z prezydentem Bronisławem Komorowskim. Deklarację przeciw przemocy w życiu publicznym podpisał dziś prezes PiS, Jarosław Kaczyński.
czytaj dalej >>>
Polityk PiS pod ochroną BOR. "Generał Janicki nalegał"
2010-10-21 | KRAJ
Jacek Kurski, poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS dostał ochronę Biura Ochrony Rządu. - Z polecenia ministra spraw wewnętrznych i administracji zostaje mi przydzielona ochrona osobista na terenie Rzeczpospolitej Polskiej - powiedział podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie.
czytaj dalej >>>
Górnik zasypany w kopalni Rydułtowy nie żyje
2010-10-21 | KRAJ
Czterech górników znalazło się w strefie podziemnego zawału, jaki nastąpił po silnym wstrząsie w kopalni Rydułtowy. Ok. godziny 3.00 ratownicy wydobyli pierwszego górnika, później drugiego. Trzeci został wydobyty nad ranem. Ostatni górnik, do którego udało się dotrzeć po 7 rano - nie żyje.
czytaj dalej >>>
Kurski i Ziobro na liście Ryszarda C.?
2010-10-21 | KRAJ
"Gazeta Wyborcza" poinformowała dzisiaj, że na liście celów Ryszarda C., o której wczoraj mówił minister Jerzy Miller, znajdują się nazwiska m.in. Jacka Kurskiego i Zbigniewa Ziobry. W radio RMF FM gościem dzisiaj był europoseł Kurski, który stwierdził, że on "jako niedoszła ofiara, skoncentrowałby się na odpowiedzialności mediów".
czytaj dalej >>>
Śląsk: zawał w kopalni, dwaj górnicy wydobyci na powierzchnię
2010-10-21 | KRAJ
Dwóch z czterech uwięzionych 1200 m pod ziemią górników z kopalni Rydułtowy-Anna udało się wydobyć w nocy z zawalonego chodnika - poinformował rzecznik Kompanii Węglowej, do której należy kopalnia, Zbigniew Madej. Wstrząs nastąpił po godzinie 22.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie