Gazeta Internetowa|:: Śląsk: zawał w kopalni, trzej górnicy wydobyci na powierzchnię


Śląsk: zawał w kopalni, trzej górnicy wydobyci na powierzchnię

2010-10-21 | KRAJ
Trzech z czterech uwięzionych 1200 m pod ziemią górników z kopalni Rydułtowy-Anna udało się wydobyć w nocy z zawalonego chodnika - poinformował rzecznik Kompanii Węglowej, do której należy kopalnia, Zbigniew Madej. Wstrząs nastąpił po godzinie 22.
czytaj dalej >>>

Akcja ratunkowa w kopalni, nie ma kontaktu z jednym górnikiem

2010-10-21 | KRAJ
Czterej górnicy zostali w czwartek uwięzieni ponad tysiąc metrów pod ziemią po silnym wstrząsie w kopalni Rydułtowy-Anna w Rydułtowach. W ciągu nocy trzech z nich udało się wydostać ze strefy zawału. Nie ma kontaktu z czwartym górnikiem. W kopalni trwa akcja ratownicza.
czytaj dalej >>>

Śląsk: zawał w kopalni, górnicy uwięzieni 1200 metrów pod ziemią

2010-10-21 | KRAJ
Ratownikom udało się podać wodę trzem górnikom, uwięzionym po zawale w chodniku w kopalni "Rydułtowy-Anna". Wciąż nieznany jest los czwartego zasypanego pracownika - podał Wyższy Urząd Górniczy (WUG) w Katowicach. Wstrząs nastąpił po godzinie 22 na głębokości 1200 metrów pod ziemią.
czytaj dalej >>>

"Za wydarzenia w Łodzi odpowiada Kaczyński"

2010-10-21 | KRAJ
- Za to, co się stało w Łodzi, odpowiada Kaczyński - mówił wicemarszałek Sejmu Stefan Niesiołowski w TVN 24 w programie "Kropka nad i". Zdaniem polityka PO stało się to przez rozhuśtanie emocji w społeczeństwie. Ryszard C., we wtorek w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił jedną osobę, a drugą ciężko ranił nożem. W czwartek mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.
czytaj dalej >>>
Niemcy w szoku po badaniach. "Byliśmy ślepi?"
2010-10-21 | wiat
Niemcy przecierały oczy z niedowierzania po tym, jak Fundacja Friedricha Eberta opublikowała ankietę o prawicowych postawach w Niemczech. Aż tyle postaw skrajnie prawicowych? Czy wszyscy byli dotąd ślepi? - pyta serwis Deutsche Welle.
czytaj dalej >>>
Przy Ryszardzie C. znaleziono zagadkowe "oświadczenie"
2010-10-21 | KRAJ
Jak poinformował rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania, przy Ryszardzie C. została zabezpieczona kartka z odręcznymi notatkami zatytułowana "oświadczenie". Treści tych notatek prokuratura również nie ujawnia.
czytaj dalej >>>
J. Kaczyński w szpitalu: dziękuję za walkę
2010-10-21 | KRAJ
Prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjechał po południu do łódzkiego szpitala, gdzie odwiedzi Pawła Kowalskiego, ciężko zranionego we wtorek w łódzkim biurze PiS. Kaczyńskiemu towarzyszy w szpitalu łódzki poseł PiS Jarosław Jagiełło. - Podziękowałem mu za to, że walczył - powiedział.
czytaj dalej >>>
Klich: Jerzy Miller dwa razy poniżył mnie przy Rosjanach
2010-10-21 | KRAJ
Edmund Klich twierdzi, że szef MSWiA Jerzy Miller dwa razy "poniżył go" w obecności Rosjan. Mówił też sejmowym komisjom, iż dwa razy pisemnie zwracał uwagę MAK na złą współpracę przy wyjaśnianiu katastrofy w Smoleńsku. Dzisiaj komisje infrastruktury oraz sprawiedliwości i praw człowieka słuchają informacji o działaniach Klicha (który dostał w środę od MAK projekt raportu o katastrofie).
czytaj dalej >>>
Posłanka PiS otrzymała wulgarny e-mail z pogróżkami
2010-10-21 | KRAJ
Na skrzynkę posłanki Beaty Szydło przyszedł wulgarny e-mail z pogróżkami. Była tam groźba bezpośrednio nawiązująca do zabójstwa w Łodzi. Policja skontrolowała już sejmowy serwer pocztowy - dowiedział się dziennikarz RMF FM. Wiadomość przyszła na skrzynkę posłanki PiS zaledwie kilka godzin po ataku na biuro w Łodzi.
czytaj dalej >>>
Biblijne słowa Donalda Tuska z sejmowej mównicy
2010-10-21 | KRAJ
Donald Tusk podczas specjalnego wystąpienia w Sejmie zabrał głos w sprawie tragicznych wydarzeń w łódzkiej siedzibie PiS. Premier mówił o szacunku dla rywali politycznych, zwracając uwagę na język nienawiści, który zagościł w polskim życiu politycznym. - W mowie jest chwała i hańba człowieka, te biblijne słowa są dziś szczególnie ważne - podkreśłił premier.
czytaj dalej >>>
"Gaszono papierosy na szyjach modlących się kobiet"
2010-10-21 | KRAJ
Prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas wystąpienia w Sejmie, które było związane z tragicznymi wydarzeniami w łódzkim biurze PiS, ostro piętnował agresję w życiu publicznym w Polsce. Kaczyński odwoływał się do wydarzeń, jakie miały miejsce przed Pałacem Prezydenckim z udziałem obrońców i przeciwników krzyża. - Gaszono papierosy na szyjach modlących się kobiet. Była policja, były siły porządkowe, nie było interwencji. Oddawano mocz na palące się znicze - zwracał uwagę prezes PiS.
czytaj dalej >>>
J. Kaczyński odrzucił ofertę BOR
2010-10-21 | KRAJ
- W związku z zabójstwem w biurze PiS w Łodzi od dwóch dni "grupa osób jest bardziej pieczołowicie poddana ochronie" - powiedział szef MSWiA Jerzy Miller. - Prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu została złożona podobna propozycja - ujawnił. Jak jednak poinformował Mariusz Błaszczak, Jarosław Kaczyński nie skorzystał z propozycji Biura Ochrony Rządu.
czytaj dalej >>>
Sąd aresztował na trzy miesiące Ryszarda C.
2010-10-21 | KRAJ
Sąd aresztował na 3 miesiące Ryszarda C., sprawcę ataku na biuro PiS w Łodzi.
czytaj dalej >>>
Rosjanka zwyciężczynią konkursu im. F. Chopina
2010-10-21 | KRAJ
Rosjanka Julianna Awdiejewa zwyciężyła w XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Laureatka I nagrody, ufundowanej przez prezydenta Rzeczpospolitej, otrzyma 30 tys. euro i złoty medal. Polak Paweł Wakarecy otrzymał wyróżnienie.
czytaj dalej >>>
Ryszard C. współpracował w PRL z milicją
2010-10-21 | KRAJ
"Gazeta Wyborcza": W PRL-u Ryszard C. handlował walutą i był tajnym informatorem milicji. Potem wyjechał do Kanady, a po powrocie pracował jako taksówkarz. Od lipca krążył po Polsce, szykując atak na biuro PiS.
czytaj dalej >>>
"Tusk nie ma czystych intencji"
2010-10-21 | KRAJ
"Dziennik Polski": - Obawiam się, że szef rządu czystych intencji nie ma. Człowiek, który deklaruje chęć zgody, powinien najpierw dać rzeczywisty dowód dobrych intencji. W przypadku premiera mogłoby to być np. odwołanie Stefana Niesiołowskiego z posady wicemarszałka Sejmu. To byłby gest dobrej woli - uważa prof. Andrzej Zybertowicz, wykładowca w Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Socjolog skomentował wczorajsze słowa Donalda Tuska, który stwierdził, iż "wyciąga do Jarosława Kaczyńskiego rękę do zgody". Jednocześnie zaprosił prezesa PiS do rozmowy, stwierdzając przy tym, że wątpi, by Kaczyński chciał zgody.
czytaj dalej >>>
Błaszczak: należy odkupić winy
2010-10-21 | wiat
Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział wieczorem, że nie sądzi, żeby prezes PiS Jarosław Kaczyński pojawił się na czwartkowym spotkaniu u prezydenta Bronisława Komorowskiego. Jak dodał, "w tej sytuacji mordu politycznego słowo »przepraszam« to za mało". - Należy odkupić winy. Kiedy słyszymy deklaracje premiera Donalda Tuska, a następnie słowa wicemarszałka Stefana Niesiołowskiego, które są pełne agresji, to należy sobie zadać pytanie: o co w tym wszystkim chodzi - zaznaczył szef klubu PiS.
czytaj dalej >>>
Kolejne pytania Macierewicza ws. katastrofy
2010-10-21 | KRAJ
Szef parlamentarnego zespołu ds. zbadania katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz (PiS) chce wiedzieć, dlaczego przedstawiciel Polski przy MAK Edmund Klich podpisał projektu raportu MAK ws. katastrofy smoleńskiej, mimo iż Polska nie otrzymała wszystkich dokumentów.
czytaj dalej >>>
Ryszard C.: mam raka, zostało mi siedem miesięcy życia
2010-10-21 | KRAJ
- Mam raka, zostało mi siedem miesięcy życia. Musiałem uporządkować swoje sprawy (mężczyzna sprzedał dom, oddał licencję taksówkarską, rozwiódł się z żoną) - tak źródła serwisu gazeta.pl relacjonują rozmowę zatrzymanego Ryszarda C. z pilnującymi go funkcjonariuszami.
czytaj dalej >>>
Staniszkis: Kaczyński powinien przeprosić za te słowa
2010-10-21 | KRAJ
- Kaczyński za te słowa powinien przeprosić - oceniła w "Kropce nad i" w TVN 24 profesor Jadwiga Staniszkis, dopytywana o słowa prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Szef PiS 10 października przed Pałacem Prezydenckim stwierdził, że on i jego środowisko polityczne "nie chcą rządów złych ludzi".
czytaj dalej >>>
Niemiecka prasa: groźby polskich biskupów
2010-10-21 | wiat
Niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung" informuje dzisiaj o groźbie polskich biskupów zastosowania kary ekskomuniki wobec polityków, którzy zechcą głosować za dopuszczeniem zapłodnienia pozaustrojowego. Posłowie PO nazwali to "szantażem" - przekazuje serwis Deutsche Welle.
czytaj dalej >>>
Kempa: trzeba zbadać wypowiedzi polityków PO
2010-10-21 | KRAJ
- Kampania nienawiści trwa od pierwszych przegranych przez PO wyborów. To są proste ataki personalne. Należy zbadać wszystkie wypowiedzi polityków Platformy. Chcemy też wiedzieć czy służby specjalne badają internet. Od wielu miesięcy czuliśmy tę nagonkę. Trzeba poważnie porozmawiać z prokuratorami. Mam nadzieję, że podejdą do sprawy poważniej niż polski rząd - powiedziała w TVN 24 Beata Kempa.
czytaj dalej >>>
Ryszard C. planował atak na biuro poselskie w Warszawie?
2010-10-21 | KRAJ
62-letni Ryszard C., który we wtorek w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił jedną osobę, a drugą ciężko ranił nożem, planował wcześniej atak na jedno z biur poselskich w Warszawie – dowiedział się nieoficjalnie Teleexpress.
czytaj dalej >>>
"Jestem zszokowany słowami Komorowskiego"
2010-10-21 | KRAJ
Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział dzisiaj, że chce się spotkać z szefami partii i klubów parlamentarnych, by "rozmawiać o obniżeniu agresji w polityce". Zdecydowanie na tę propozycję zareagował w TVN 24 europoseł PiS, Mariusz Kamiński. - Jestem zszokowany słowami Komorowskiego - skomentował, wskazując, że prezydent jest "człowiekiem, który publicznie chwalił się przyjaźnią z Januszem Palikotem".
czytaj dalej >>>
Wniosek prokuratury o areszt dla Ryszarda C.
2010-10-21 | KRAJ
Łódzka prokuratura skierowała do sądu wniosek o aresztowanie na trzy miesiące 62-letniego Ryszarda C., który we wtorek w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił jedną osobę, a drugą ciężko ranił nożem.
czytaj dalej >>>
Napieralski: komisja śledcza ws. wydarzeń w Łodzi niepotrzebna
2010-10-21 | KRAJ
Przewodniczący SLD Grzegorz Napieralski uważa, że powoływanie komisji śledczej dla wyjaśnienia tragicznym wydarzeń w Łodzi nie jest potrzebne. W jego ocenie wzywanie do powołania takiej komisji podgrzewa atmosferę.
czytaj dalej >>>
Relacja strażników, którzy obezwładnili napastnika. "Dobijcie mnie!"
2010-10-21 | KRAJ
"Dobijcie mnie!" - miał krzyczeć 62-letni Ryszard C., który wczoraj przed południem wtargnął do łódzkiego biura PiS, zabijając jedną osobą i raniąc drugą. Wynika to z relacji dwóch strażników miejskich, Arkadiusza Kazimierskiego i Macieja Zielińskiego, którzy obezwładnili mężczyznę.
czytaj dalej >>>
PE uczcił pamięć Marka Rosiaka
2010-10-21 | wiat
Parlament Europejski na prośbę europosła PiS Janusza Wojciechowskiego uczcił minutą ciszy pamięć jego asystenta Marka Rosiaka, zamordowanego dzień wcześniej w łódzkim biurze PiS.
czytaj dalej >>>
Rosjanie przekazali Polsce projekt raportu ws. katastrofy Tu-154
2010-10-21 | KRAJ
Międzypaństwowy Komitet Lotniczy przekazał projekt raportu ws. katastrofy smoleńskiej. Przedstawiciel Polski przy MAK, Edmund Klich dziś rano zapoznał się w Moskwie z projektem raportu końcowego dotyczącego katastrofy Tu-154M. Klich zapowiedział, że projekt raportu zostanie niezwłocznie przesłany do Polski pocztą dyplomatyczną.
czytaj dalej >>>
"Żądania PiS są absurdalne"
2010-10-21 | KRAJ
Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz uważa, że pomysł powołania sejmowej komisji śledczej ws. zbrodni łódzkiej - czego domaga się PiS - jest absurdalny i całkowicie irracjonalny. - Żądania Jarosława Kaczyńskiego są coraz bardziej absurdalne - powiedział.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie