Gazeta Internetowa|:: Kempa apeluje o zbadanie wpisów w internecie, Macierewicz wnioskuje o komisję śledczą


Kempa apeluje o zbadanie wpisów w internecie, Macierewicz wnioskuje o komisję śledczą

2010-10-21 | KRAJ
W Sejmie trwa wspólne posiedzenie komisji sprawiedliwości i specsłużb ws. ataku na członków biura PiS w Łodzi. Głos zabrała m. in. posłanka Beata Kempa domagając się od przedstawiciela ABW i prokuratury zbadania wpisów z dnia wczorajszego pod adresem Jarosława Kaczyńskiego. Antoni Macierewicz wnioskował o powołanie komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić sprawę tragicznego mordu.
czytaj dalej >>>

Psychiatrzy zbadają Ryszarda C.

2010-10-21 | KRAJ
Wiceprokurator generalny Bogusław Michalski powiedział w Sejmie, że są "przesłanki uzasadniające konieczność przeprowadzenia badań psychiatrycznych" 62-letniego mieszkańca Częstochowy, który zaatakował w biurze poselskim PiS w Łodzi.
czytaj dalej >>>

"Kaczyński jest całym złem polskiej polityki"

2010-10-21 | KRAJ
- Cała racja politycznego istnienia Jarosława Kaczyńskiego polega na rozpalaniu wojny. Ja chcę żeby Kaczyński po prostu odszedł z polskiej polityki, bo to on jest jej całym złem. Bez tego nie będzie żadnej zmiany. Mam nadzieję, że albo skreślą go wyborcy albo pozbędzie się go sam PiS - przekonywał na antenie TVN 24 Stefan Niesiołowski.
czytaj dalej >>>

PiS chce komisji śledczej ws. "mordu łódzkiego"

2010-10-21 | KRAJ
- Mord łódzki jest kolejnym dowodem na to, że polska demokracja jest bardzo poważnie zagrożona. Źródłem tego zagrożenia jest stosowana przez partię rządzącą socjotechnika, która polega na szerzeniu nienawiści do partii opozycyjnej. Żądamy powołania komisji śledczej pod przewodnictwem posła PiS, która wyjaśni tę sprawę. To nie może być taka komisja, jak hazardowa - komedia i gigantyczny skandal, który nie jest we właściwy sposób podnoszony przez media - powiedział podczas konferencji prasowej Jarosław Kaczyński
czytaj dalej >>>
Nałęcz: scena polityczna przyczyniła się do tej nienawiści
2010-10-21 | KRAJ
"Gazeta Wyborcza": - Nie można tego nie wiązać z gwałtownym zaostrzaniem się atmosfery politycznej w ostatnich miesiącach - mówi prof. Tomasz Nałęcz o wtorkowym zamachu w łódzkim biurze PiS. Profesor sądzi, że cała nasza scena polityczna przyczyniła się do tej nienawiści. A teraz winą obarcza drugą stronę, czyli partyjną konkurencję.
czytaj dalej >>>
Marek Migalski: czas wyciągać z tego wnioski
2010-10-21 | KRAJ
- Jeśli politycy PO nie są odpowiedzialni moralnie za śmierć Marka Rosiaka, to politycy Narodowej Demokracji nie byli odpowiedzialni za śmierć Gabriela Narutowicza - w ten sposób poseł Marek Migalski komentuje w swoim blogu w Onet.pl atak na Biuro PiS w Łodzi, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba, a dwie zostały ranne.
czytaj dalej >>>
"Kaczyński otrzymuje pogróżki. Gdzie ta polityka miłości?"
2010-10-21 | KRAJ
Szef klubu parlamentarnego PiS Mariusz Błaszczak skomentował wczorajsze dramatyczne wydarzenie, do których doszło w biurze PiS w Łodzi. - Otrzymuję anonimy z pogróżkami. Także Jarosław Kaczyński od wielu lat otrzymuje anonimy z pogróżkami - zdradził polityk odpowiadając na pytanie, czy czuje się zagrożony. Błaszczak pytał jednocześnie "gdzie ta polityka miłości?" w programie 1 Polskiego Radia.
czytaj dalej >>>
Leszek Miller: Kaczyński dolewa oliwy do ognia
2010-10-21 | KRAJ
Leszek Miller powiedział, że dzisiejsza wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, po tragedii w łódzkim biurze poselskim, jest "dolewaniem oliwy do ognia". Prezes PiS podczas swojego wystąpienia stwierdził, że "każde słowo, które będzie kontynuacją tej kampanii (nienawiści - red.), ktokolwiek je wypowie, to będzie wzywanie do mordu".
czytaj dalej >>>
"Doszliśmy do ściany. Opamiętajcie się"
2010-10-21 | KRAJ
- Nienawiść między PO i PiS zamieniła się w agresję na ulicy - skomentował dzisiejsze zajścia w Łodzi poseł Lewicy Bartosz Arłukowicz. 62-letni mężczyzna wdarł się przed południem do siedziby PiS, zabijając jedną osobę i raniąc drugą. - To jest moment, w którym doszliśmy do ściany. (...) Apeluję, abyście się opamiętali - powiedział Arłukowicz w "Faktach po Faktach" w TVN 24.
czytaj dalej >>>
Premier spotkał się z szefem MSWiA ws. wydarzeń w Łodzi
2010-10-21 | KRAJ
Premier Donald Tusk spotkał się z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Jerzym Millerem w sprawie tragicznych wydarzeń w Łodzi - poinformowała wieczorem rzeczniczka MSWiA Małgorzata Woźniak.
czytaj dalej >>>
Tłum przed kancelarią Tuska, "ktoś nad jego mózgiem pracował"
2010-10-21 | KRAJ
Kilkadziesiąt osób zebrało się wieczorem przed kancelarią premiera, aby wyrazić sprzeciw wobec "kampanii nienawiści", na którą - zdaniem manifestantów - przyzwolenie dał premier Donald Tusk. Według demonstrantów, doprowadziła ona do ataku na łódzkie biuro PiS. Obecny na manifestacji redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz ocenił, że odpowiedzialni za "kampanię nienawiści" są również dziennikarze. - Pistolet do ręki jest włożyć bardzo łatwo, ale nad mózgiem trzeba pracować bardzo długo. Ktoś temu człowiekowi powiedział, że warto zabić, ktoś nad jego duszą i mózgiem bardzo długo pracował - powiedział Sakiewicz. Jak ocenił, byli to "nasi koledzy dziennikarze".
czytaj dalej >>>
Przedstawiono zarzuty sprawcy ataku na biuro poselskie PiS
2010-10-21 | KRAJ
Zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa przedstawiła wieczorem łódzka prokuratura 62-letniemu Ryszardowi C., który przed południem w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił jedną osobę, a drugą ciężko ranił nożem. Grozi mu kara dożywotniego więzienia. Mężczyznę wieczorem przewieziono do prokuratury, gdzie został przesłuchany.
czytaj dalej >>>
"PiS jest ofiarą tej sytuacji"
2010-10-21 | KRAJ
- On przyszedł zabić Jarosława Kaczyńskiego. Nie było go, więc zaatakował biuro, na którym był szyld PiS - powiedział w Polsacie News eurodeputowany PiS Janusz Wojciechowski, którego asystent zginął dzisiaj podczas napadu na partyjne biuro Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi. - PiS jest ofiarą tej sytuacji - dodał.
czytaj dalej >>>
Sprawca ataku w Łodzi to były taksówkarz
2010-10-11 | KRAJ
62-letni Ryszard C., który przed południem w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił jedną osobę, a drugą ciężko ranił nożem, to były taksówkarz. Obecnie podejmował dorywczo pracę - mówią źródła zbliżone do sprawy.
czytaj dalej >>>
Apel o wyeliminowanie niezdrowych emocji z życia poliycznego
2010-10-11 | KRAJ
Stowarzyszenie Wolnego Słowa apeluje o wyeliminowanie "niezdrowych emocji z życia politycznego w Polsce". To reakcja SWS na dzisiejsze wydarzenia w biurze PiS w Łodzi.
czytaj dalej >>>
Ranny asystent posła już po operacji
2010-10-11 | KRAJ
39-letni asystent posła Jarosława Jagiełły (PiS) - Paweł Kowalski - którego dzisiaj przed południem ugodził nożem 62-letni mężczyzna, przeszedł już operację. Jego stan lekarze określają jako stabilny.
czytaj dalej >>>
Napieralski apeluje o zachowanie spokoju
2010-10-11 | KRAJ
O zachowanie "spokoju i nie podgrzewanie emocji" po wydarzeniach w łódzkim biurze PiS zaapelował we wtorek przed rozpoczęciem konwencji wyborczej w Rzeszowie lider SLD Grzegorz Napieralski. Powiedział, że jego ugrupowanie chce "ograniczyć do zera dostęp do broni".
czytaj dalej >>>
Dramatyczny apel polityka: nie zabijajcie nas
2010-10-11 | KRAJ
Witold Waszczykowski, były wiceszef BBN, kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Łodzi, w czasie dzisiejszej konferencji prasowej zaapelował do władz, dziennikarzy i obywateli. - Nie zabijajcie nas, chcemy pracować dla demokratycznej Polski. Wróćmy do normalnych zasad funkcjonowania polskiego państwa - powiedział.
czytaj dalej >>>
Prezydent złożył kondolencje po tragedii w Łodzi
2010-10-11 | KRAJ
Prezydent Bronisław Komorowski złożył wyrazy głębokiego współczucia rodzinie Marka Rosiaka, który zginął dzisiaj w łódzkim biurze PiS. Prezydent również "łączy się w nadziei" z rodziną ciężko rannego Pawła Kowalskiego.
czytaj dalej >>>
Jeszcze dziś przesłuchanie Ryszarda C.
2010-10-11 | KRAJ
Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj 62-letni Ryszard C., podejrzewany o zastrzelenie pracownika biura poselskiego PiS w Łodzi i ranienie drugiego, zostanie przesłuchany w prokuraturze.
czytaj dalej >>>
Sprawca ataku przyznał się do winy; "nienawidzę polityków PiS"
2010-10-11 | KRAJ
Ryszard C., który w łódzkiej siedzibie PiS zastrzelił Marka Rosiaka, asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego, i ciężko ranił nożem asystenta posła Jarosława Jagiełły - Pawła Kowalskiego przyznał się do popełnienia tych czynów - podają nieoficjalne źródła zbliżone do sprawy.
czytaj dalej >>>
"Jako społeczeństwo zwariowaliśmy"
2010-10-11 | KRAJ
- (...) Ta śmierć każdego z nas powinna ostudzić – bo jako społeczeństwo zwariowaliśmy. Spolaryzowaliśmy się tak bardzo, że drugiej stronie przypisujemy wszystko, co najgorsze: od nienawiści aż do nagonki. I każdy mówi, wskazując na drugiego: "to oni są winni" - powiedział dla "Tygodnika Powszechnego" o. Paweł Kozacki OP, przeor Konwentu Świętej Trójcy w Krakowie.
czytaj dalej >>>
Sprawca krzyczał "nienawidzę PiS, chciałem zabić Kaczyńskiego"
2010-10-11 | KRAJ
Mężczyzna, który wtargnął dziś do łódzkiego biura Prawa i Sprawiedliwości, kiedy zatrzymała go policja, krzyczał: "Nienawidzę PiS-u", "chciałem zabić Kaczyńskiego, ale miałem za małą broń". Film przedstawiający zatrzymanie sprawcy ataku, na który powołał się TVN 24, zamieścił łódzki "Express Ilustrowany".
czytaj dalej >>>
Piekarska o ataku na biuro PiS: to straszne wydarzenie
2010-10-11 | KRAJ
To straszne wydarzenie, oby pierwsze i ostatnie - takimi słowami na atak na łódzkie biuro PiS, w którym w wyniku postrzelenia zginęła jedna osoba, zareagowała wiceszefowa SLD Katarzyna Piekarska.
czytaj dalej >>>
PO i PSL w europarlamencie składają kondolencje
2010-10-11 | KRAJ
Przewodniczący klubu PO-PSL w Parlamencie Europejskim Jacek Saryusz-Wolski złożył kondolencje rodzinie zamordowanego we wtorek asystenta europosła PiS Janusza Wojciechowskiego, Marka Rosiaka.
czytaj dalej >>>
"Jeśli Kaczyński poprosi o ochronę, powinien ją otrzymać"
2010-10-11 | KRAJ
Szef klubu PO Tomasz Tomczykiewicz uważa, że jeżeli prezes PiS Jarosław Kaczyński wystąpi o ochronę BOR, to powinien ją otrzymać.
czytaj dalej >>>
Żelichowski: Kaczyński wykorzystuje politycznie wydarzenia w Łodzi
2010-10-11 | KRAJ
Szef klubu PSL Stanisław Żelichowski uważa, że za atak w łódzkim biurze PiS odpowiada chora psychicznie osoba, a szef PiS Jarosław Kaczyński stara się wykorzystać ten atak politycznie.
czytaj dalej >>>
Wnioski o ochronę biur PiS, policja odmawia
2010-10-11 | KRAJ
Po tragicznych zdarzeniach w biurze PiS w Łodzi, szef szczecińskiego PiS Leszek Dobrzyński wystąpił do komendanta zachodniopomorskiej policji z prośbą o zapewnienie ochrony pracownikom biur Prawa i Sprawiedliwości w regionie.
czytaj dalej >>>
Palikot: Jarosław Kaczyński odprawia już swój diaboliczny taniec nad zwłokami zmarłego
2010-10-11 | KRAJ
"Jeszcze nie wyschła krew ofiary szaleńca, jeszcze ciało nie stało się zimne, a już Jarosław Kaczyński odprawia swój diaboliczny taniec nad zwłokami zmarłego" – pisze na swoim blogu Janusz Palikot. Twórca Ruchu Poparcia komentuje w ten sposób na swoim blogu w Onet.pl atak na Biuro PiS w Łodzi, w wyniku którego śmierć poniosła jedna osoba, a dwie zostały ranne.
czytaj dalej >>>
Atak na biuro PiS. Tusk: to dramat, liczę, że wszyscy otrzeźwiejemy
2010-10-11 | KRAJ
Premier Donald Tusk podczas specjalnej konferencji prasowej złożył kondolencje rodzinie i najbliższym tragicznie zmarłego Marka Rosiaka. - To dramat, który wszyscy przeżywamy. Liczę na to, że wszyscy w Polsce otrzeźwiejemy - apelował premier.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie