Gazeta Internetowa|:: Świadkowie ataku: nikomu w najczarniejszych myślach nie przyszłoby to do głowy


Świadkowie ataku: nikomu w najczarniejszych myślach nie przyszłoby to do głowy

2010-10-11 | KRAJ
- Dowiedziałem się o tej tragedii na korytarzu w łódzkim magistracie, momentalnie przybyłem na miejsce, ale nie można było już wejść do budynku – powiedział łódzki radny Tadeusz Morawski relacjonując strzelaninę, do której doszło w siedzibie PiS w Łodzi.
czytaj dalej >>>

Łódź: atak na biuro PiS, jedna osoba zabita, druga walczy o życie

2010-10-11 | KRAJ
Do biura poselskiego w Łodzi niedaleko ulicy Piotrkowskiej wszedł nieznany mężczyzna i przy użyciu prawdopodobnie broni gazowej przerobionej na ostrą oraz noża, zaatakował obecne w biurze osoby. Jedna osoba zginęła na miejscu, a druga jest ciężko ranna.
czytaj dalej >>>

Sprawca krzyczał "nienawidzę PiS"?

2010-10-11 | KRAJ
Z informacji, do których dotarli dziennikarze "Gazety Wyborczej" wynika, że mężczyzna, który wtargnął dziś do łódzkiego biura Prawa i Sprawiedliwości miał miał przed atakiem powiedzieć, że "nienawidzi PiS-u, nienawidzi partii Jarosława Kaczyńskiego".
czytaj dalej >>>

Szczypińska: atmosfera nienawiści nasila się wokół PiS

2010-10-11 | KRAJ
- Jesteśmy wszyscy w szoku. Jeżeli dochodzi do takiego zdarzenia w biurze poselskim, to trudno przejść koło tego obojętnie. Wszystko mogło być, nie zdziwiłabym się gdyby to było wynikiem atmosfery nienawiści, która się nasila wokół PiS-u. Mam nadzieję, że to się nie potwierdzi, ale nie można tego wykluczyć - mówiła w TVN 24 Joanna Szczypińska komentując atak na biuro poselskie PiS w Łodzi, w wyniku którego zmarła przynajmniej jedna osoba.
czytaj dalej >>>
Kaczyński: każde słowo tej kampanii będzie wzywaniem do mordu
2010-10-11 | KRAJ
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zabrał głos po ataku na biuro PiS w łodzi, w wyniku którego zginęła jedna osoba, a druga walczy o życie. - Każde słowo, które będzie kontynuacją tej kampanii (nienawiści - red.), ktokolwiek je wypowie, to będzie wzywanie do mordu - mówił Kaczyński na konferencji prasowej.
czytaj dalej >>>
Klich jest już w siedzibie MAK
2010-10-11 | wiat
Przedstawiciel Polski przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym (MAK) Edmund Klich przyjechał dziś rano do siedziby MAK w Moskwie, gdzie otrzyma projekt raportu końcowego dotyczącego katastrofy polskiego Tu-154M.
czytaj dalej >>>
"Nasz Dziennik" łączy zabójstwo E. Wróbla z katastrofą smoleńską
2010-10-11 | KRAJ
"Nasz Dziennik": Jeden z najlepszych w Polsce specjalistów z zakresu komputerowych systemów sterowania lotem samolotów, dr inż. Eugeniusz Wróbel, ginie w nieprawdopodobnych okolicznościach. Pół roku po katastrofie i na trzy dni przed publikacją przez MAK raportu na temat przyczyn katastrofy na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj - zaznacza gazeta.
czytaj dalej >>>
Szef BOR: to jest barbarzyństwo
2010-10-11 | KRAJ
- Byłem w szoku, to jest wielka niegodziwość. To, co zrobił redaktor "Gazety Polskiej", to niepojęte barbarzyństwo, zrobił wielką krzywdę tej pani i innym - mówił w programie "Kropka nad i" w telewizji TVN 24 generał Marian Janicki, szef Biura Ochrony Rządu. Chodzi o publikację w "GP", która na początku tygodnia napisała, że 10 kwietnia już po rozbiciu się Tu-154, lecący nim funkcjonariusz BOR Jacek Surówka, miał powiedzieć żonie przez telefon, że jest ciężko ranny w nogi i że "dzieją się tu rzeczy straszne". Następnie połączenie miało zostać przerwane.
czytaj dalej >>>
Sikorski ujawnia swój pomysł na uczczenie ofiar katastrofy
2010-10-11 | KRAJ
- Uważam, że wrak Tu-154 powinien stać pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej. Dobrym pomysłem byłoby rozpisanie konkursu wśród rzeźbiarzy z Polski lub nawet z całego świata, by z wraku utworzyć coś, co na zawsze będzie przypominać nam o tragedii w Smoleńsku - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 szef MSZ Radosław Sikorski. - To mój autorski pomysł - dodał.
czytaj dalej >>>
W Zalewie Rybnickim znaleziono ludzkie szczątki
2010-10-11 | KRAJ
Ludzkie szczątki znaleziono w poniedziałek późnym popołudniem w Zalewie Rybnickim - policjanci prowadzący tam ze strażakami akcję poszukiwania ciała byłego wiceministra transportu Eugeniusza Wróbla pobrali próbki do badań DNA, by potwierdzić ich tożsamość. Wcześniej rybnicki sąd zdecydował o areszcie na trzy miesiące syna byłego ministra. Grzegorz W. jest podejrzany o zamordowanie ojca. Mężczyzna przyznał się do zabójstwa.
czytaj dalej >>>
Lobbysta doniósł na premiera, "dotuskacz" i "dokopacz"
2010-10-11 | KRAJ
Lobbysta Tomasz Obara złożył w prokuraturze zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez premiera Donalda Tuska i minister zdrowia Ewę Kopacz. Zarzuca im przekroczenie uprawnień w związku z akcją przeciwko dopalaczom na początku października. Obszerne zestawy dokumentów - zatytułowane "dotuskacz" i "dokopacz" - wysłał do premiera, liderów ugrupowań sejmowych oraz ministerstw - zdrowia oraz spraw wewnętrznych i administracji.
czytaj dalej >>>
Grzegorz W. przyznał się do zabójstwa ojca
2010-10-11 | KRAJ
Rybnicki sąd zdecydował o areszcie na trzy miesiące syna byłego ministra transportu Eugeniusza Wróbla. Grzegorz W. jest podejrzany o zamordowanie ojca. W rejonie Zalewu Rybnickiego ciągle trwa poszukiwanie jego zwłok. Syn byłego wiceministra przyznał się do zabójstwa.
czytaj dalej >>>
Prokuratura chce od Rosji uzupełnienia wniosku o ekstradycję Zakajewa
2010-10-11 | KRAJ
Warszawska prokuratura chce, by rosyjska prokuratura uzupełniła pod względem formalnym wniosek o ekstradycję z Polski Ahmeda Zakajewa ściganego przez Rosję międzynarodowym listem gończym pod zarzutami m.in. terroryzmu.
czytaj dalej >>>
Dowody wskazują na śmierć E. Wróbla. Nóż narzędziem zbrodni
2010-10-11 | KRAJ
Około południa do sądu w Rybniku zostanie przesłany wniosek o aresztowanie syna byłego ministra transportu Eugeniusza Wróbla; Grzegorz W. jest podejrzany o zamordowanie ojca. W rejonie Zalewu Rybnickiego w dalszym ciągu trwa poszukiwanie zwłok. Prokuratura przyznała, że dowody wskazują na śmierć byłego wiceministra oraz, że narzędziem zbrodni był najprawdopodobniej nóż.
czytaj dalej >>>
Wznowiono poszukiwania ciała byłego wiceministra
2010-10-11 | KRAJ
Policjanci i strażacy wznowili około godziny 9.30 przeszukiwanie Zalewu Rybnickiego, gdzie miały zostać wrzucone zwłoki zamordowanego Eugeniusza Wróbla - byłego wiceministra transportu. Podejrzany o dokonanie tej zbrodni jest syn ofiary.
czytaj dalej >>>
10-letniej Karinie grozi amputacja stopy
2010-10-11 | KRAJ
- Najprawdopodobniej trzeba będzie wykonać amputację prawej stopy 10-letniej Kariny - powiedział w Polsat News Jarosław Wojtiuk z Oddziału Chirurgii Dziecięcej w Szpitalu Morskim w Gdyni.
czytaj dalej >>>
Rząd zajmie się pakietem deregulacyjnym
2010-10-11 | KRAJ
26 października rząd ma zająć się projektami ustaw z tzw. pakietu deregulacyjnego, który jest częścią jesiennej ofensywy legislacyjnej PO. W pakiecie są m.in. ustawy o ograniczeniu barier administracyjnych, zagospodarowaniu przestrzennym i Krajowym Rejestrze Sądowym.
czytaj dalej >>>
Pierwszy raz tej jesieni spadł deszcz ze śniegiem
2010-10-11 | KRAJ
Dzisiaj po raz pierwszy w tym sezonie w Polsce padał deszcz ze śniegiem. Opady wystąpiły nad ranem w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego oraz w północnej części woj. lubuskiego.
czytaj dalej >>>
Edmund Klich leci do Moskwy po raport MAK
2010-10-11 | KRAJ
Przedstawiciel Polski akredytowany przy Międzypaństwowym Komitecie Lotniczym (MAK) Edmund Klich poleci w poniedziałek do Moskwy, by dzień później uczestniczyć w prezentacji projektu raportu MAK, dotyczącego przyczyn katastrofy z 10 kwietnia w Smoleńsku.
czytaj dalej >>>
Schetyna tłumaczy ministra: to niezręczność i tylko tyle
2010-10-11 | KRAJ
Marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna nie sądzi, że powinny być wyciągnięte "jakieś konsekwencje" w stosunku do ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego w związku ze sprawą odsłuchania przez niego nagrań w Instytucie Ekspertyz Sądowych.
czytaj dalej >>>
"Minister powinien usłyszeć głos prokuratora"
2010-10-11 | KRAJ
Janusz Wojciechowski na swoim blogu w Onet.pl skomentował wczorajszą wizytę ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego w w Instytucie Ekspertyz Sądowych (IES) w Krakowie. Krzysztof Kwiatkowski w obecności dziennikarzy miał odsłuchać fragmenty zapisu z czarnych skrzynek z prezydenckiego Tu-154, mimo że nie miał na to zgody prokuratury. Sam Kwiatkowski zapewnia, nie pokazano mu "materiału z toczącego się postępowania". Janusz Wojciechowski na blogu napisał, że "po głosach z kokpitu Pan Minister Sprawiedliwości powinien usłyszeć jeszcze jeden głos - głos prokuratora".
czytaj dalej >>>
"Polska wraca do normalności po katastrofie smoleńskiej"
2010-10-11 | wiat
Prezydent Bronisław Komorowski powiedział dziennikowi "Corriere della Sera", że Polska powraca do normalności po traumie, jaką była katastrofa smoleńska. Wywiad ukazał się dzisiaj, w drugim dniu wizyty prezydenta RP we Włoszech.
czytaj dalej >>>
5 tys. listów do prezydenta, głównie ws. krzyża
2010-10-11 | KRAJ
W pierwszym miesiącu sprawowania urzędu przez prezydenta Bronisława Komorowskiego wpłynęło do niego ponad 5 tys. listów. Najczęściej poruszaną kwestią była sprawa krzyża, który jeszcze do niedawna znajdował się przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu.
czytaj dalej >>>
Uroczystości pogrzebowe 18 ofiar wtorkowego wypadku
2010-10-11 | KRAJ
Karawany wiozące trumny z ciałami 18 ofiar wtorkowego wypadku samochodowego wyruszyły w sobotę rano z Warszawy do Drzewicy (Łódzkie), gdzie odbędą się uroczystości pogrzebowe.
czytaj dalej >>>
Tusk: chciałbym, żeby kadra Smudy tak grała
2010-10-11 | KRAJ
W Giżycku (woj. warmińsko-mazurskie) odbył się regionalny finał dziecięcego Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Puchary dla najlepszych drużyn wręczył szef rządu. Komentując grę zwycięskiej drużyny, szef rządu powiedział, że chciałby aby "kadra Smudy choć raz zagrała taki mecz".
czytaj dalej >>>
"L. Kaczyński szczycił się tym, że prowadził inną politykę niż rząd"
2010-10-11 | KRAJ
"Rzeczpospolita": - Mamy teraz konstytucyjną normalność. Częste spotkania, wspólne uzgodnienia. Utrzymaliśmy zwyczaj uchwalania stanowiska rządu przed ważnymi podróżami prezydenta, tak aby mógł skutecznie to stanowisko prezentować - mówi minister Radosław Sikorski w rozmowie z gazetą.
czytaj dalej >>>
Lobbysta dopalaczy usłyszał zarzuty uprawy narkotyków
2010-10-11 | KRAJ
Tomasz O., lobbysta dopalaczy, usłyszał zarzuty uprawy narkotyków – dowiedziała się TVN24. Zarejestrowany w Sejmie jako lobbysta Tomasz O. chciał w poniedziałek wnieść do Sejmu m.in. doniczkę z sadzonką konopi indyjskiej. Nie zgodziła się na to Straż Marszałkowska; wezwana została policja, a lobbysta zatrzymany i przewieziony do komisariatu.
czytaj dalej >>>
Macierewicz przedstawi wstępne wnioski
2010-10-11 | KRAJ
27 października zespół parlamentarny ds. wyjaśnienia katastrofy samolotu TU-154M pod Smoleńskiem przedstawi rodzinom ofiar "wstępne wnioski" - poinformowali posłowie PiS zasiadający z zespole. Oprócz tego rodzinom ofiar będą zaprezentowane "trudności, jakie zespół napotyka na drodze dochodzenia do prawdy".
czytaj dalej >>>
Ten dokument wyjaśni katastrofę?
2010-10-11 | KRAJ
Projekt raportu końcowego MAK w sprawie katastrofy smoleńskiej zostanie przekazany stronie polskiej we wtorek lub najpóźniej w środę. W poniedziałek w celu odebrania raportu do Moskwy leci akredytowany przy tej instytucji polski przedstawiciel Edmund Klich. - Ja go nie dotykam tylko podpisuję odebranie i przesyłam pocztą dyplomatyczną do kraju - powiedział Klich, który jest pewien, że w dokumencie będzie zawarta przyczyna bądź przyczyny katastrofy.
czytaj dalej >>>
Kurtyka: żenujące jest, że tak zabiegamy o spotkanie z Tuskiem
2010-10-11 | KRAJ
- Nikt z nas nie widział badań genetycznych, kart sekcyjnych; jest duże prawdopodobieństwo, że większość sekcji nie była w ogóle wykonana - mówiła w programie "Piaskiem po oczach" w TVN 24 Zuzanna Kurtyka, żona zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezesa IPN, Janusza Kurtyki. Zapytana o apel części rodzin o spotkanie z premierem Tuskiem, odparła: "Podpiszę apel o spotkanie z premierem, ale żenujące jest to, że musimy tak o to zabiegać".
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie