Gazeta Internetowa|:: Katastrofa Airbusa w Alpach. Na żywo


Katastrofa Airbusa w Alpach. Na żywo

2015-03-21 | swiat
Katastrofa Airbusa w Alpach. Na żywo W Alpach francuskich rozbił się dzisiaj Airbus A320 lecący z Barcelony do Duesseldorfu​. Maszyna należała to linii Germanwings.
czytaj dalej >>>

Katastrofa airbusa Germanwings: Kontrolerzy lotów odwołują strajk

2015-03-21 | swiat
Po katastrofie samolotu niemieckich linii Germanwings we francuskich Alpach, w której najprawdopodobniej zginęło 148 ludzi, związek zawodowy francuskich kontrolerów lotów SNCTA odwołał zapowiedziany od środy strajk.
czytaj dalej >>>

Zmiana konstytucji na Ukrainie. Jaceniuk chce referendum

2015-03-21 | swiat
Zmiana konstytucji na Ukrainie. Jaceniuk chce referendum Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk uważa, że zmiany w konstytucji jego kraju powinny być zatwierdzone w referendum. Głównym celem przygotowywanej przez władze reformy konstytucyjnej jest decentralizacja - zadeklarował we wtorek.
czytaj dalej >>>

W. Brytania: Argentyna może zagrażać Falklandom

2015-03-21 | swiat
W. Brytania: Argentyna może zagrażać Falklandom Brytyjski rząd obawia się, że Falklandy - terytorium zamorskie Wielkiej Brytanii na Atlantyku - są zagrożone przez Argentynę - powiedział we wtorek w radiu BBC brytyjski minister obrony Michael Fallon.
czytaj dalej >>>
Wizy dla Ukraińców w UE nie zostaną zniesione. "Nie ma na to czasu"
2015-03-21 | swiat
Wizy dla Ukraińców w UE nie zostaną zniesione. "Nie ma na to czasu" Unia Europejska nie przyzna Ukrainie reżimu bezwizowego podczas zaplanowanego w maju szczytu Partnerstwa Wschodniego w Rydze - oświadczył we wtorek unijny ambasador w Kijowie Jan Tombiński. Dyplomata podkreślił jednocześnie, że system bezwizowy między Ukrainą a UE jest w planach.
czytaj dalej >>>
Kaczyński: Złożymy 1,6 mln podpisów poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy
2015-03-21 | kraj
Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że jeszcze we wtorek do PKW trafi 1,6 mln podpisów poparcia dla kandydatury Andrzeja Dudy na prezydenta. Szef PiS przekonywał, że stawką w tych wyborach jest wprowadzenie w Polsce euro.
czytaj dalej >>>
CBOS: 65 proc. Polaków dobrze ocenia policję. Gorzej z oceną Kościoła
2015-03-21 | kraj
CBOS: 65 proc. Polaków dobrze ocenia policję. Gorzej z oceną Kościoła 65 proc. badanych w marcu pozytywnie wypowiada się o policji, 22 proc. ma natomiast do jej pracy zastrzeżenia; 55 proc. ankietowanych dobrze ocenia działalność Kościoła, a 32 proc. wyraża niezadowolenie; 62 proc. ma dobrą opinię o wojsku, 8 proc. wyraża się o nim z dezaprobatą - wynika z najnowszego sondażu CBOS.
czytaj dalej >>>
Aksjonow: Nie było aneksji Krymu. Zachód kłamie
2015-03-21 | swiat
Aksjonow: Nie było aneksji Krymu. Zachód kłamie ​Na Krymie nie ma separatystów i nie było żadnej rosyjskiej aneksji. Tak twierdzi w wywiadzie dla Polskiego Radia przywódca samozwańczych władz półwyspu Siergiej Aksjonow.
czytaj dalej >>>
RMF24: ​CBA zatrzymała męża współpracowniczki Jana Burego
2015-03-21 | kraj
RMF24: ​CBA zatrzymała męża współpracowniczki Jana Burego Mąż szefowej zarządu wojewódzkiego PSL na Podkarpaciu, współpracowniczki Jana Burego, jest wśród zatrzymanych przez CBA w związku z podejrzeniem wyborczej korupcji - dowiedział się nieoficjalnie reporter RMF FM.
czytaj dalej >>>
"WSJ": Izrael szpiegował USA podczas tajnych rozmów nuklearnych z Iranem
2015-03-21 | swiat
"WSJ": Izrael szpiegował USA podczas tajnych rozmów nuklearnych z Iranem Tuż po rozpoczęciu przez USA i inne mocarstwa najnowszych negocjacji w sprawie programu nuklearnego Iranu do przedstawicieli Białego Domu dotarły informacje o tym, że Izrael podsłuchiwał tajne rozmowy - podaje dziennik "Wall Street Journal". Według Amerykanów Izrael nie tylko podsłuchiwał rozmowy, ale także otrzymywał dane z tajnych amerykańskich briefingów, od informatorów i unijnych dyplomatów.
czytaj dalej >>>
Katastrofa airbusa we francuskich Alpach
2015-03-21 | swiat
We francuskich Alpach rozbił się Airbus A320 lecący z Barcelony do Duesseldorfu​. Na pokładzie tego modelu mieści się od 150 do 180 osób.
czytaj dalej >>>
Manewry nad Bałtykiem. Pierwsze takie w historii
2015-03-21 | swiat
Manewry nad Bałtykiem. Pierwsze takie w historii Dzisiaj po raz pierwszy nad Bałtykiem i Finlandią rozpoczynają się tygodniowe ćwiczenia lotnictwa fińskiego, szwedzkiego i amerykańskiego.
czytaj dalej >>>
Jacek Wilk złożył w PKW podpisy poparcia
2015-03-21 | kraj
Jacek Wilk złożył w PKW podpisy poparcia Kandydat Kongresu Nowej Prawicy na prezydenta Jacek Wilk złożył w Państwowej Komisji Wyborczej prawie 145 tys. podpisów poparcia pod swoją kandydaturą.
czytaj dalej >>>
Gigantyczna liczba gangów. W 2014 r. w Polsce działało ich 920
2015-03-21 | kraj
Gigantyczna liczba gangów. W 2014 r. w Polsce działało ich 920 W 2014 r. w Polsce działało 920 grupach przestępczych, 803 z nich było gangami polskimi, 106 miało charakter międzynarodowy - wynika z raportu CBŚP za ubiegły rok.
czytaj dalej >>>
Zmiana czasu na letni. Kiedy przestawiamy zegarki?
2015-03-21 | kraj
Zmiana czasu na letni. Kiedy przestawiamy zegarki? W najbliższy weekend zmieniamy czas na letni. W nocy z soboty nie niedzielę przestawimy zegarki o godzinę do przodu, żeby – jak tłumaczą pomysłodawcy – efektywniej wykorzystać światło dzienne.
czytaj dalej >>>
Białystok powitał amerykańskich żołnierzy
2015-03-21 | kraj
Białystok powitał amerykańskich żołnierzy Kilkuset mieszkańców witało we wtorek w centrum Białegostoku amerykańskich żołnierzy, którzy z ćwiczeń w krajach bałtyckich wracają przez Polskę do swojej bazy w Niemczech. Do pokonania mają ok. 2 tys. kilometrów.
czytaj dalej >>>
Pierwsze urodzone w Polsce dziecko uchodźców z Donbasu
2015-03-21 | kraj
W olsztyńskim szpitalu urodziło się dziecko małżeństwa uchodźców ewakuowanych w styczniu do Polski z Donbasu. Mimo miejsca urodzenia dziewczynka otrzyma obywatelstwo ukraińskie, jak jej rodzice i musi uzyskać zezwolenie na pobyt stały w naszym kraju.
czytaj dalej >>>
Marian Kowalski złożył w PKW podpisy poparcia
2015-03-21 | kraj
Marian Kowalski złożył w PKW podpisy poparcia Kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta Marian Kowalski złożył we wtorek w Państwowej Komisji Wyborczej 188 tys. podpisów poparcia pod swoją kandydaturą.
czytaj dalej >>>
Wybory samorządowe: Głosowali za alkohol
2015-03-21 | kraj
Wybory samorządowe: Głosowali za alkohol Dziewięć osób zostało zatrzymanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne pod pod zarzutem korupcji wyborczej podczas ostatnich wyborów samorządowych
czytaj dalej >>>
Zmiana naczelnego "Wprost" budzi sprzeciw dziennikarzy. Pytają wydawcę o kontakty z ABW
2015-03-21 | kraj
Zmiana naczelnego "Wprost" budzi sprzeciw dziennikarzy. Pytają wydawcę o kontakty z ABW Nowym naczelnym tygodnika "Wprost" został Tomasz Wróblewski. Wczoraj zastąpił na tym stanowisku Sylwestra Latkowskiego. Roszadą są zaskoczeni i zaniepokojeni dziennikarze tygodnika i piszą w tej sprawie do wydawcy. O sprawie donosi portal Wirtualne Media.
czytaj dalej >>>
Ziobro w RMF FM: To Kabotyn. Chce odwrócić uwagę od Komorowskiego
2015-03-21 | kraj
Ziobro w RMF FM: To Kabotyn. Chce odwrócić uwagę od Komorowskiego "Pan Dukaczewski to jest kabotyn, który w tej chwili chce odwrócić uwagę od swojego pupila i przyjaciela Bronisława Komorowskiego, który jest w tarapatach" – stwierdza w Kontrwywiadzie RMF FM, o słowach byłego szefa WSI, prezes Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro. Gen. Marek Dukaczewski uważa, że Piotr Polaszczyk ze SKOK-u kontaktował się z Lechem Kaczyńskim.
czytaj dalej >>>
Kamiński: Duda po stronie pisowskiego oligarchy
2015-03-21 | kraj
Kamiński: Duda po stronie pisowskiego oligarchy Andrzej Duda postawił się po stronie interesów pisowskiego oligarchy, czyli pana Biereckiego. Ale nie postawił się po stronie ludzi, klientów SKOK-ów, bardzo często słuchaczy jego ulubionej rozgłośni i wyborców jego ukochanej partii - powiedział Michał Kamiński odnosząc się do sprawy nieprawidłowości w SKOK-ach.
czytaj dalej >>>
Siemoniak: Zabiegamy o stałą obecność wojsk amerykańskich w Polsce
2015-03-21 | kraj
Siemoniak: Zabiegamy o stałą obecność wojsk amerykańskich w Polsce Zabiegamy o stałą obecność wojsk amerykańskich w Polsce - poinformował we wtorek w TVN24 wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. - Spodziewam się, że w tym roku około 10 tys. sojuszniczych żołnierzy będzie ćwiczyło w Polsce - dodał.
czytaj dalej >>>
Sondaż: Maleje przewaga prezydenta nad Dudą
2015-03-21 | kraj
Sondaż: Maleje przewaga prezydenta nad Dudą Maleje sondażowa przewaga Bronisława Komorowskiego nad Andrzejem Dudą. Tak wynika z marcowego sondażu TNS Polska.
czytaj dalej >>>
Amerykański konwój wojskowy na Podlasiu
2015-03-21 | kraj
Kolumna 30 pojazdów amerykańskiej armii wjechała do Polski z terenu Litwy, zmierzając do bazy w Niemczech. 180 żołnierzy wracających z ćwiczeń spędził noc w Białymstoku.
czytaj dalej >>>
Afera podsłuchowa: Generał Janicki wśród nagranych
2015-03-21 | kraj
Afera podsłuchowa: Generał Janicki wśród nagranych Były lider Biura Ochrony Rządu generał Marian Janicki znalazł się wśród osób nagranych przez kelnerów z restauracji "Sowa i Przyjaciele" – czytamy w artykule Piotra Nisztora z "Gazety Polskiej Codziennie".
czytaj dalej >>>
Afganistan: Uzbrojeni napastnicy zabili 13 cywilów na drodze
2015-03-21 | swiat
Uzbrojeni napastnicy zabili w nocy z poniedziałku na wtorek trzynastu afgańskich cywilów, którzy podróżowali autobusem na południe kraju - poinformowały lokalne władze. Atak miał miejsce w prowincji Wardak, w pobliżu stołecznego Kabulu.
czytaj dalej >>>
Schetyna: Nie wierzę w III wojnę, ale znam historię
2015-03-21 | kraj
Schetyna: Nie wierzę w III wojnę, ale znam historię Nie wierzę w III wojnę, ale też nie chcę się uspokajać, bo znam historię - opowiada minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.
czytaj dalej >>>
Plutony egzekucyjne w Utah
2015-03-21 | swiat
Utah przywraca plutony egzekucyjne. Gubernator tego amerykańskiego stanu podpisał ustawę dopuszczającą egzekucję przez rozstrzelanie w przypadku trudności w dostępie do mieszanek śmiercionośnych trucizn.
czytaj dalej >>>
Raport: Polityka obronna W. Brytanii nie odpowiada na zagrożenia
2015-03-21 | swiat
Strategia obronna Wielkiej Brytanii nie jest adekwatna do zagrożeń współczesnego świata i wyzwań jakie niesie za sobą polityka Rosji - podkreślono w opublikowanym we wtorek raporcie brytyjskiego parlamentarnego komitetu ds. obrony.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie