Gazeta Internetowa|:: "Nasz Dziennik": Rosjanie trują


"Nasz Dziennik": Rosjanie trują

2015-03-21 | kraj
Oczyszczalnie ścieków w obwodzie kaliningradzkim odprowadzają truciznę prosto do Bałtyku i Zalewu Wiślanego - donosi "Nasz Dziennik".
czytaj dalej >>>

Pentagon ostrzega pracowników, których dane opublikowało IS

2015-03-21 | swiat
Pentagon ostrzega pracowników, których dane opublikowało IS Pracownicy amerykańskiego ministerstwa obrony, których dane osobowe, adresy i zdjęcia dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) opublikowali w zeszłym tygodniu w internecie, zostali poinformowani o zagrożeniu - podał Pentagon.
czytaj dalej >>>

Maroko: Rozbito komórkę dżihadystów

2015-03-21 | swiat
Władze Maroka poinformowały w poniedziałek o rozbiciu komórki dżihadystów planujących stworzyć na terytorium królestwa organizację podporządkowaną Państwu Islamskiemu (IS). Zatrzymano 13 osób, którym postawiono m.in. zarzut planowania ataków terrorystycznych.
czytaj dalej >>>

Izba Reprezentantów za wysłaniem broni na Ukrainę

2015-03-21 | swiat
Izba Reprezentantów za wysłaniem broni na Ukrainę Izba Reprezentantów USA przegłosowała w poniedziałek rezolucję nawołującą prezydenta Baracka Obamę do wysłania na Ukrainę broni, która miałaby pomóc w walce władz w Kijowie z prorosyjskimi separatystami. Za uchwałą głosowało 348 członków Izby, przeciw było 48.
czytaj dalej >>>
"Dziennik Gazeta Prawna": Rak piersi pokonał lekarzy rodzinnych
2015-03-21 | kraj
"Dziennik Gazeta Prawna": Rak piersi pokonał lekarzy rodzinnych Pacjentki z podejrzeniem nowotworu piersi są odsyłane przez placówki podstawowej opieki zdrowotnej do specjalistów - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
czytaj dalej >>>
"Rzeczpospolita": Boom na uprawy konopi
2015-03-21 | kraj
Średnio co drugi dzień policja rozbija nielegalną plantację konopi indyjskich. Przybywa ich w zastraszającym tempie - pisze "Rzeczpospolita".
czytaj dalej >>>
"Gazeta Wyborcza": Setki tysięcy zebrane dla dzieci z Daliowej
2015-03-21 | kraj
"Gazeta Wyborcza": Setki tysięcy zebrane dla dzieci z Daliowej W pożarze straciły wszystko: dom, rzeczy osobiste, a przede wszystkim mamę, która zdążyła je jeszcze wyprowadzić z płomieni. Ludzie pomagają czwórce dzieci z Daliowej na Podkarpaciu - informuje "Gazeta Wyborcza".
czytaj dalej >>>
Po niedzielnych wyborach Mołdawia obawia się Rosji
2015-03-21 | swiat
Po niedzielnych wyborach Mołdawia obawia się Rosji W niedzielnych wyborach przywódcy Gagauzji, autonomicznej prowincji Mołdawii, zwyciężyła prorosyjska kandydatka Irina Vlah, otrzymując 51,01 procent głosów. Drugie miejsce zajął mer stolicy, Komratu, Nicolai Dudoglo - 19,05 proc.
czytaj dalej >>>
Zmiany w dowództwie NATO
2015-03-21 | swiat
Zmiany w dowództwie NATO Generał francuskich sił powietrznych Denis Mercier zostanie nowym naczelnym dowódcą ds. transformacji - ogłosiła w poniedziałek wieczorem kwatera główna NATO. Tego dnia jego nominację zatwierdziła Rada Północnoatlantycka.
czytaj dalej >>>
Odkryto kryjówki niemieckich nazistów
2015-03-21 | swiat
Archeolodzy odkryli w argentyńskiej dżungli kryjówki prawdopodobnie przygotowane dla niemieckich nazistów. Znajdują się one w niedostępnym miejscu w pobliżu granicy z Paragwajem. Do tego tajemniczego miejsca dotarli badacze z Buenos Aires.
czytaj dalej >>>
"Hordy" Arabów w punktach wyborczych. Netanjahu przeprasza
2015-03-21 | swiat
"Hordy" Arabów w punktach wyborczych. Netanjahu przeprasza "Wiem, że to, co powiedziałem parę dni temu, obraziło izraelskich Arabów. Nie było to moją intencją i żałuję tego" – powiedział premier Izraela Benjamin Netanjahu.
czytaj dalej >>>
Wiktor Janukowycz obecny na pogrzebie syna
2015-03-21 | swiat
Wiktor Janukowycz obecny na pogrzebie syna Odsunięty od władzy prezydent Ukrainy był na pogrzebie syna - twierdzi agencja Kryminform. Wiktor junior zginął w wypadku samochodu na Jeziorze Bajkał.
czytaj dalej >>>
"Problem reparacji wojennych ostatecznie załatwiony"
2015-03-21 | swiat
"Problem reparacji wojennych ostatecznie załatwiony" "Rząd niemiecki traktuje reparacje wojenne jako problem politycznie i prawnie ostatecznie załatwiony" - powiedziała Kanclerz Niemiec Angela Merkel po spotkaniu z greckim premierem Aleksisem Ciprasem.
czytaj dalej >>>
Kiedy ranne w zamachu Polki wrócą z Tunezji?
2015-03-21 | kraj
Kiedy ranne w zamachu Polki wrócą z Tunezji? Ciągle nie wiadomo, kiedy do kraju wrócą z Tunisu dwie Polki ranne w ostatnim zamachu. Powinno to jednak nastąpić dość szybko - wynika z wypowiedzi dr Marka Durlika, dyrektora szpitala MSWiA.
czytaj dalej >>>
Przez 21 godzin zajmował senacką mównicę. Zostanie prezydentem?
2015-03-21 | swiat
Przez 21 godzin zajmował senacką mównicę. Zostanie prezydentem? Kontrowersyjny senator Ted Cruz z Tea Party ubiega się o nominację prezydencką.
czytaj dalej >>>
Gabriel ostrzega Polskę przed energią atomową
2015-03-21 | swiat
Sigmar Gabriel - ​niemiecki minister gospodarki i energetyki - ostrzegł Polskę podczas II Polsko-Niemieckiego Forum Energetycznego w Berlinie przed kosztami energii atomowej.
czytaj dalej >>>
Czy Turcja przeciwstawi się Rosji?
2015-03-21 | swiat
Czy Turcja przeciwstawi się Rosji? Turcja przywiązuje większą wagę do tego, co się dzieje w Syrii i Iraku i nie należy oczekiwać zdecydowanej postawy Ankary wobec Rosji – twierdzi politolog dr Adam Szymański z Uniwersytetu Warszawskiego. Dodaje jednak, że aneksja Krymu spowodowała zachwianie równowagi geopolitycznej pomiędzy Rosją a Turcją.
czytaj dalej >>>
"Epidemia eboli zakończy się przed jesienią"
2015-03-21 | swiat
Utrzymująca się od roku epidemia eboli w kilku krajach Afryki Zachodniej zakończy się do końca sierpnia - ocenił w rozmowie z BBC przywódca misji ONZ ds. walki z epidemią (UNMEER) Ismail uld Szejk Ahmed.
czytaj dalej >>>
"Taka edukacja może doprowadzić do powstania transludzkich istot"
2015-03-21 | swiat
Kardynał Angelo Bagnasco - przewodniczący Episkopatu Włoch - powiedział, że konieczna jest zdecydowana reakcja zarówno na prześladowania chrześcijan, jak i na teorię gender.
czytaj dalej >>>
RMF24: Skandaliczne warunki pracy Polaków w Holandii
2015-03-21 | swiat
RMF24: Skandaliczne warunki pracy Polaków w Holandii Holenderska inspekcja pracy zbada sprawę warunków pracy i zakwaterowania Polaków, zatrudnionych na plantacji w holenderskiej miejscowości Gerwen. Polacy byli wykorzystywani przez pracodawcę i biuro pośrednictwa pracy. Nasi rodacy podjęli strajk, jednak wtedy zostali zwolnieni z pracy - informuje RMF24.
czytaj dalej >>>
Polscy rezerwiści powołani w trybie pilnym
2015-03-21 | kraj
Polscy rezerwiści powołani w trybie pilnym MON sprawdza gotowość rezerwistów w wybranej jednostce wojskowej. Jak zapewnia ministerstwo, nie ma to nic wspólnego z napiętą sytuacją międzynarodową. "Ten proces to okazja do sprawdzenia, jak funkcjonuje system" – przekonuje rzecznik Sztabu Generalnego Wojska Polskiego płk Tomasz Szulejko.
czytaj dalej >>>
10-lecie istnienia w Polsce Drogi św. Jakuba
2015-03-21 | kraj
W kwietniu rozpoczną się na Dolnym Śląsku obchody 10-lecia istnienia w Polsce Drogi św. Jakuba - pątniczego szlaku prowadzącego do Hiszpanii. Z okazji jubileuszu złożono wniosek o nadanie polskiej części tej trasy rangi Europejskiego Szlaku Kulturowego.
czytaj dalej >>>
Wybory prezydenckie. Najnowszy sondaż TNS Polska
2015-03-21 | kraj
Wybory prezydenckie. Najnowszy sondaż TNS Polska Z marcowego sondażu TNS Polska wynika, że 41 proc. badanych, którzy planują wziąć udział w majowych wyborach prezydenckich, zamierza głosować na Bronisława Komorowskiego. Na Andrzeja Dudę chce oddać głos 24 proc. respondentów.
czytaj dalej >>>
Zamach w Tunezji: Ostatni ranni mogą jeszcze dziś wrócić do Polski
2015-03-21 | swiat
Zamach w Tunezji: Ostatni ranni mogą jeszcze dziś wrócić do Polski Osiem osób, które wróciły po zamachu w Tunezji do Polski, znajduje się pod opieką lekarzy ze szpitala MSWiA. Dyrektor placówki dr Marek Durlik podkreśla, że termin powrotu pozostałych rannych Polaków zależy od decyzji tamtejszych lekarzy.
czytaj dalej >>>
"Kryzysu na Ukrainie nie uda się rozwiązać militarnie"
2015-03-21 | swiat
"Kryzysu na Ukrainie nie uda się rozwiązać militarnie" Zdaniem szefa niemieckiej dyplomacji kryzysu na Ukrainie nie uda się rozwiązać metodami militarnymi -
czytaj dalej >>>
Aresztowani rodzice chorego na raka chłopca dopięli swego
2015-03-21 | swiat
Aresztowani rodzice chorego na raka chłopca dopięli swego Zmagający się z nowotworem 5-letni brytyjski chłopiec, którego rodzice – wbrew lekarzom - postanowili wypisać ze szpitala i kontynuować terapię w Czechach, jest zdrowy. Dziecku pomóc miało niedostępne w Wielkiej Brytanii leczenie protonami.
czytaj dalej >>>
"Bronko-Market" PiS. Duda pyta Komorowskiego o euro
2015-03-21 | kraj
"Bronko-Market" PiS. Duda pyta Komorowskiego o euro Kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda pytał Bronisława Komorowskiego, czy chce wejścia Polski do strefy euro. W "Bronko-Markiecie" przekonywał, że wtedy znacznie wzrosną ceny podstawowych produktów.
czytaj dalej >>>
Syn Janukowycza pochowany w Sewastopolu
2015-03-21 | swiat
Syn Janukowycza pochowany w Sewastopolu 33-letni syn Wiktora Janukowycza, który zginął w wypadku na jeziorze Bajkał, został już pochowany - twierdzą ukraińskie i rosyjskie media.
czytaj dalej >>>
Tragiczny bilans zderzenia autobusów: 22 osoby nie żyją
2015-03-21 | swiat
W poniedziałek w północnym Peru doszło do zderzenia czołowego autobusów. Lokalne władze poinformowały o co najmniej 22 ofiarach śmiertelnych i 60 rannych - podał serwis AFP.
czytaj dalej >>>
Ukraina wstrzyma zakup gazu z Rosji
2015-03-21 | swiat
Ukraina wstrzyma zakup gazu z Rosji Począwszy od 1 kwietnia Ukraina wstrzyma zakupy gazu od Rosji - oświadczył w poniedziałek ukraiński minister energetyki i przemysłu węglowego Wołodymyr Demczyszyn. Wyraził nadzieję, że nowa umowa o zakupach rosyjskiego surowca zostanie podpisana 13-14 kwietnia.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie