Gazeta Internetowa|:: Komorowski rozpoczyna "Dialog o Polsce"


Komorowski rozpoczyna "Dialog o Polsce"

2015-03-21 | kraj
Nowy etap kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego będzie się odbywał pod hasłem "Dialog o Polsce". Prezydent spotka się z przedstawicielami różnych środowisk, by rozmawiać m.in. o polityce rodzinnej, zagranicznej czy bezpieczeństwie.
czytaj dalej >>>

Komorowski: Polska jest ojczyzną dla wszystkich

2015-03-21 | kraj
Komorowski: Polska jest ojczyzną dla wszystkich Bronisław Komorowski powiedział w poniedziałek w Hajnówce (Podlaskie), że Polska może i powinna być ojczyzną wszystkich, którzy różnią się pod wieloma względami. Powiat hajnowski to rejon najliczniej zamieszkiwany przez mniejszość białoruską w Polsce.
czytaj dalej >>>

"Razem z PiS zbudowano ośmiornicę korzyści"

2015-03-21 | kraj
"Razem z PiS zbudowano ośmiornicę korzyści" Członkowie Platformy Obywatelskiej raz jeszcze zwrócili się z pytaniem do kandydata PiS Andrzeja Dudy, dlaczego ówczesny prezydent Lech Kaczyński skierował do TK ustawę, która obejmowała SKOK nadzorem KNF. Łukasz Abgarowicz ocenił, że w SKOK powstała "ośmiornica korzyści", które płynęły też do PiS.
czytaj dalej >>>

RMF24: Polacy zaatakowani w obwodzie kaliningradzkim

2015-03-21 | kraj
RMF24: Polacy zaatakowani w obwodzie kaliningradzkim To pierwsza od kilku lat zgłoszona próba wyłudzenia haraczu od polskich kierowców w obwodzie kaliningradzkim. W nocy z soboty na niedzielę w Mamonowie po stronie rosyjskiej nieznani sprawcy napadli na trzech mieszkańców Warmii i Mazur.
czytaj dalej >>>
SLD chce odszkodowań dla ofiar planu Balcerowicza
2015-03-21 | kraj
SLD chce odszkodowań dla ofiar planu Balcerowicza Politycy SLD złożyli w Sejmie projekt przyznawania świadczeń pieniężnych ofiarom transformacji ustrojowej z lat 1989-1992 oraz ludziom pokrzywdzonym przez tak zwany plan Balcerowicza.
czytaj dalej >>>
Afganka zlinczowana przez tłum była niewinna
2015-03-21 | swiat
Afganka zlinczowana przez tłum była niewinna Afgańska kobieta, która została zlinczowana za rzekome spalenie Koranu, była niewinna. Takie informacje przekazał minister spraw wewnętrznych Afganistanu. O sprawie informuje AFP.
czytaj dalej >>>
Korwin-Mikke: Te podatki hamują rozwój gospodarczy
2015-03-21 | kraj
Korwin-Mikke: Te podatki hamują rozwój gospodarczy O konieczności zniesienia podatku dochodowego i od kupna sprzedaży mówił w poniedziałek w Opolu kandydat na prezydenta RP, lider partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke. Zdaniem polityka podatki te hamują rozwój gospodarczy i są motorem bezrobocia.
czytaj dalej >>>
Monte Cassino: Złodzieje złomu rozkradają polski czołg
2015-03-21 | swiat
Monte Cassino: Złodzieje złomu rozkradają polski czołg Ambasada RP w Rzymie została poinformowana, że złodzieje złomu rozbierają polski czołg spod Monte Cassino. Polska placówka poprosiła o interwencję lokalne władze i Straż Leśną patrolującą ten teren.
czytaj dalej >>>
Konwoje wojskowe USA wjechały na teren Polski
2015-03-21 | kraj
Konwoje wojskowe USA wjechały na teren Polski "Pierwsza kolumna wjechała na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej" - poinformował w poniedziałek po godz. 13 rzecznik Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Artur Goławski. Amerykańscy żołnierze wracają do baz w Bawarii po ćwiczeniach w Polsce i krajach bałtyckich.
czytaj dalej >>>
Ukraina: Regionalne władze wspierały porywaczy?
2015-03-21 | swiat
Wałentyn Naływajczenko - szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) - oskarżył w poniedziałek władze obwodu dniepropietrowskiego o wspieranie grup przestępczych zajmujących się porywaniem ludzi oraz przemytem.
czytaj dalej >>>
Terroryści szukają azylu politycznego w Norwegii
2015-03-21 | swiat
Wśród terrorystów z wielu krajów coraz popularniejsza staje się Norwegia - alarmuje tamtejszy cywilny kontrwywiad PST.
czytaj dalej >>>
Kreml nie potwierdza informacji o śmierci syna Janukowycza
2015-03-21 | swiat
Kreml nie potwierdza informacji o śmierci syna Janukowycza Rosjanie nie potwierdzają informacji o śmierci syna obalonego prezydenta Ukrainy. Wiktor Janukowycz młodszy, według ukraińskich mediów, miał zginąć w wypadku na jeziorze Bajkał. Służby ratownicze i Kreml nie potwierdzają tych doniesień.
czytaj dalej >>>
Trybunał UE: Polska już nie jest najgorsza
2015-03-21 | swiat
Trybunał UE: Polska już nie jest najgorsza Pod względem liczby pozwów kierowanych przez Komisję Europejską z powodu unijnego prawa Polska zajmuje 4. miejsce we Wspólnocie - wynika z najnowszych danych unijnego Trybunału Sprawiedliwości. Do zeszłego roku byliśmy w tym najgorsi w UE.
czytaj dalej >>>
Zamach w Tunezji: Zwolnienia w policji po ataku na muzeum
2015-03-21 | swiat
Zamach w Tunezji: Zwolnienia w policji po ataku na muzeum Szef tunezyjskiego rządu Habib Essid zwolnił w poniedziałek sześciu dowódców policji po środowym ataku na Muzeum Bardo w Tunisie, w którym zginęły 23 osoby, w tym 20 zagranicznych turystów - poinformował rzecznik rządu.
czytaj dalej >>>
Zamach w Tunezji: Prośba polskich śledczych
2015-03-21 | swiat
Zamach w Tunezji: Prośba polskich śledczych Prokuratorzy prowadzący śledztwo ws. zamachu terrorystycznego w Tunisie, w którym zginęli polscy obywatele chcą jechać do Tunezji, by uczestniczyć w oględzinach i przesłuchaniach świadków. Zwrócili się z prośbą w tej sprawie do Prokuratury Generalnej.
czytaj dalej >>>
Ukraina: Kolumna czołgów na wschodzie kraju
2015-03-21 | swiat
Ukraina: Kolumna czołgów na wschodzie kraju Niespokojnie na wschodzie Ukrainy. Siły rządowe informują o naruszeniu porozumienia mińskiego przez prorosyjskich separatystów. Ukraińskie pozycje ostrzeliwane są m.in. z wyrzutni Grad. MSW Ukrainy podało, że do kontrolowanej przez rebeliantów Gorłówki w obwodzie donieckim wjechała kolumna czołgów.
czytaj dalej >>>
Były doradca Kremla: Putin przeinacza historię
2015-03-21 | swiat
Były doradca Kremla: Putin przeinacza historię Prezydent Rosji przeinacza historię, wykorzystując ją do swoich gier politycznych – stwierdził były doradca Kremla Andriej Iłłarinow. Rosjanin opublikował na stronach radia Echo Moskwy obszerną analizę zatytułowaną "Bezwstydne wywody, niemające niczego wspólnego z prawdą".
czytaj dalej >>>
CBOS: Polacy źle oceniają kandydatów. Tylko jeden wyjątek
2015-03-21 | kraj
CBOS: Polacy źle oceniają kandydatów. Tylko jeden wyjątek Większość Polaków źle ocenia niemal wszystkich kandydatów na prezydenta - wynika z sondażu CBOS. Wyjątkiem od tej reguły jest urzędujący prezydent Bronisław Komorowski. Sympatię wielu Polaków udało się zaskarbić także kandydatowi PiS - Andrzejowi Dudzie, jednak budzi on równocześnie niechęć wśród elektoratów innych partii.
czytaj dalej >>>
Ile kosztuje utrzymanie Kancelarii Prezydenta RP?
2015-03-21 | kraj
Ile kosztuje utrzymanie Kancelarii Prezydenta RP? 168 milionów złotych trafi z tegorocznego budżetu na konto Kancelarii Prezydenta RP. Bronisław Komorowski jest w czołówce najdroższych w utrzymaniu przywódców w Europie - czytamy w artykule Tomasza Sąsiada z Money.pl.
czytaj dalej >>>
Komorowski: Mam złą wiadomość dla awanturników
2015-03-21 | kraj
Komorowski: Mam złą wiadomość dla awanturników Dla wszystkich organizatorów awantur podczas moich wizyt wyborczych mam złą wiadomość - nie zamierzam przestać spotykać się z Polakami - oświadczył prezydent Bronisław Komorowski.
czytaj dalej >>>
Gen. Marek Dukaczewski: Piotr P. kontaktował się z prezydentem Lechem Kaczyńskim
2015-03-21 | kraj
Gen. Marek Dukaczewski: Piotr P. kontaktował się z prezydentem Lechem Kaczyńskim - Pan Piotr P. kontaktował się, ale tylko i wyłącznie - jak wynika z mojej wiedzy - z panem prezydentem Lechem Kaczyńskim - rozpowiada w Kontrwywiadzie RMF FM były przywódca WSI, gen. Marek Dukaczewski. Opowiada również o tym, że Piotr P. "na początku lat 90. wszedł w bardzo bliskie kontakty z politykami prawicy, w tym również Porozumienia Centrum i PiS".
czytaj dalej >>>
"Rosja to stan umysłu". Motocyklowy gang Putina
2015-03-21 | swiat
"Rosja to stan umysłu". Motocyklowy gang Putina Ubrany w strój maskujący i skórzaną kamizelkę Witalij to lider motocyklowego gangu, walczącego u boku separatystów na wschodzie Ukrainy. "Robię to, bo kocham swój kraj. To moje terytorium, moje życie" – podkreśla w swojej bazie w Ługańsku. Walczących na Ukrainie motocyklistów odwiedził reporter agencji AFP.
czytaj dalej >>>
RMF24: Urzędnicy narzekają na "Źródło"
2015-03-21 | kraj
RMF24: Urzędnicy narzekają na "Źródło" Źródło dodatkowej pracy i utrapień - tak o "Źródle", czyli Systemie Rejestrów Państwowych, mówią RMF FM pracownicy Urzędów Stanu Cywilnego. Reporter Grzegorz Kwolek trzy tygodnie po wdrożeniu najnowszego systemu informatycznego administracji państwowej zapytał w kilkudziesięciu urzędach o to, jak działa. Odpowiedział co piąty urzędnik.
czytaj dalej >>>
Grecy chcą od Niemców odszkodowań za straty wojenne. Berlin nie chce rozmawiać
2015-03-21 | swiat
Grecy chcą od Niemców odszkodowań za straty wojenne. Berlin nie chce rozmawiać Szef MSZ Grecji Nikos Kodzias opowiedział się w poniedziałek na łamach "Sueddeutsche Zeitung" za kompromisowym rozwiązaniem w sporze z Niemcami o odszkodowania wojenne. Wieczorem do Berlina przyjedzie premier Grecji Aleksis Cipras.
czytaj dalej >>>
Francja: Kolejne zamachy dżihadystów "nieuniknione"
2015-03-21 | swiat
Francja: Kolejne zamachy dżihadystów "nieuniknione" Tak wielkiego zagrożenia atakami terrorystycznymi we Francji dotąd nie było. Kolejne zamachy dżihadystów – według rządowych sił antyterrorystycznych – są nieuniknione. O sprawie pisze agencja AFP.
czytaj dalej >>>
Komorowski: Podział na Polskę racjonalną i radykalną
2015-03-21 | kraj
Komorowski: Podział na Polskę racjonalną i radykalną Prezydent Bronisław Komorowski zaczyna nowy etap swojej kampanii wyborczej. W "Gazecie Wyborczej" ukazał się jego tekst, w którym pisze, że podział polskiej sceny politycznej przybiera dziś nową formę. "Ostatnie tygodnie wyraźnie pokazały, że spór przebiega wzdłuż nowej linii - Polski racjonalnej w kontrze do Polski radykalnej".
czytaj dalej >>>
W.Brytania: Szczątki Ryszarda III przewieziono do katedry w Leicester
2015-03-21 | swiat
W.Brytania: Szczątki Ryszarda III przewieziono do katedry w Leicester Szczątki króla Ryszarda III, który zginął w bitwie 530 lat temu, odnalezione w 2012 roku pod parkingiem, zostały w niedzielę przewiezione z Uniwersytetu Leicester do katedry św. Marcina w tym mieście, gdzie zostaną w czwartek pochowane.
czytaj dalej >>>
USA: Pierwsi kandydaci na miejsce Obamy
2015-03-21 | swiat
USA: Pierwsi kandydaci na miejsce Obamy ​Do wyborów prezydenckich w Stanach Zjednoczonych pozostało jeszcze ponad półtora roku, ale już zgłaszają się pierwsi kandydaci. Zamiar walki o nominację swojej partii ogłosi dziś oficjalnie konserwatywny senator Ted Cruz.
czytaj dalej >>>
Paryż: Ograniczenia w ruchu samochodów z powodu smogu
2015-03-21 | swiat
Paryż: Ograniczenia w ruchu samochodów z powodu smogu Od dzisiaj w Paryżu obowiązują ograniczenia w ruchu samochodów. To reakcja władz na zanieczyszczenie powietrza.
czytaj dalej >>>
Transportowcy protestują. Blokady dróg w całym kraju
2015-03-21 | kraj
Transportowcy protestują. Blokady dróg w całym kraju Transportowcy uważają, że znaleźli się w trudnej sytuacji. Dlatego - by zmusić rząd do udzielenia im pomocy - zablokują dziś ważne drogi krajowe, skrzyżowania oraz dojazdy do przejść granicznych.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie