Gazeta Internetowa|:: ONZ: Jemenowi grozi wojna domowa


ONZ: Jemenowi grozi wojna domowa

2015-03-21 | swiat
ONZ: Jemenowi grozi wojna domowa Rada Bezpieczeństwa ONZ wydała w niedzielę oświadczenie, w którym wezwała strony konfliktu w Jemenie do podjęcia rozmów pokojowych. ONZ ostrzega, że Jemenowi grozi wojna domowa.
czytaj dalej >>>

Syria: Rebelianci celowo atakują cywilów

2015-03-21 | swiat
Syria: Rebelianci celowo atakują cywilów Organizacja Human Rights Watch (HRW) zarzuciła rebeliantom w Syrii rozmyślne prowadzenie operacji, w których giną, bądź zostają ranni cywile. W opublikowanym w poniedziałek raporcie HRW wskazuje, że takie działania są łamaniem prawa konfliktów zbrojnych.
czytaj dalej >>>

"Rzeczpospolita": Świeża krew w szkołach to rzadkość

2015-03-21 | kraj
"Rzeczpospolita": Świeża krew w szkołach to rzadkość Karta nauczyciela zablokowała kadrowo polską szkolę - donosi "Rzeczpospolita".
czytaj dalej >>>

"Rzeczpospolita": Spór o muzeum w Sobiborze

2015-03-21 | kraj
"Rzeczpospolita": Spór o muzeum w Sobiborze Z powodu odkryć na terenie obozu strona izraelska chce opóźnienia budowy symbolu pamięci - informuje "Rzeczpospolita".
czytaj dalej >>>
"DGP": Drony zepchną złodziei z torów
2015-03-21 | kraj
"DGP": Drony zepchną złodziei z torów Dzięki powietrznym szpiegom w 2014 r. wartość towarów skradzionych z PKP Cargo zmniejszyła się o 3,5 mln zł. - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
czytaj dalej >>>
Regionalne wybory w Andaluzji: Tryumf socjalistów
2015-03-21 | swiat
Hiszpańscy socjaliści (PSOE) znów wygrali wybory do władz regionalnych Andaluzji, a rządząca w Madrycie centroprawicowa Partia Ludowa (PP) zajęła drugie miejsce. Socjaliści uzyskali według sondaży 33,1 proc głosów.
czytaj dalej >>>
Nielegalna plantacja marihuany warta 2 mln dolarów
2015-03-21 | swiat
Kalifornijscy strażacy odkryli nielegalną plantację marihuany niedaleko Los Angeles. Hodowla ukryta była w magazynie, nieopodal którego wybuchł pożar. Wartość roślin szacuje się na ponad 2 miliony dolarów.
czytaj dalej >>>
Gen. Breedlove: Kolejny etap kampanii nacisków Rosji
2015-03-21 | swiat
Gen. Breedlove: Kolejny etap kampanii nacisków Rosji Gen. Philip Breedlove, dowódca sił NATO w Europie nazwał "kolejnym etapem" kampanii nacisków wypowiedź ambasadora Rosji w Danii, Michaiła Wanina, który zagroził rakietami nuklearnymi, jeśli Kopenhaga przyłączy się do tarczy antyrakietowej NATO.
czytaj dalej >>>
Nie żyje Lee Kuan Yew. "Ojciec współczesnego Singapuru"
2015-03-21 | swiat
Nie żyje Lee Kuan Yew. "Ojciec współczesnego Singapuru" Nie żyje Lee Kuan Yew - nazywany ojcem współczesnego Singapuru, pierwszy premier tego kraju. Zmarł w szpitalu w Singapurze w wieku 91 lat.
czytaj dalej >>>
Wybory we Francji. Zwycięstwo UMP?
2015-03-21 | swiat
Wybory we Francji. Zwycięstwo UMP? W pierwszej turze wyborów do władz departamentów we Francji zwyciężyła demokratyczna prawica - wynika z sondaży exit-polls. Dotkliwą porażkę poniosła rządząca Partia Socjalistyczna.
czytaj dalej >>>
Spotkanie w Rosji pod hasłem krytyki zachodnich sankcji
2015-03-21 | swiat
Spotkanie w Rosji pod hasłem krytyki zachodnich sankcji Przedstawiciele kilkunastu partii ultraprawicowych z Europy (część z nich jest zaliczana do neonazistowskich) spotkali się w niedzielę w Rosji na forum zorganizowanym przez prokremlowskie ugrupowanie Rodina pod hasłem krytyki zachodnich sankcji wobec Moskwy.
czytaj dalej >>>
Amerykański konwój wojskowy przejedzie przez Polskę
2015-03-21 | swiat
Oddział amerykańskiego wojska wyruszył w sobotę z Tapa w Estonii do Vilseck w Niemczech. Zamiast załadować się na kolej lub do samolotów, konwój 3. Szwadronu z 2. Regimentu Kawalerii wyruszył w długą podróż normalnymi drogami.
czytaj dalej >>>
Zginął syn Wiktora Janukowycza. Doniesienia potwierdzone
2015-03-21 | swiat
Zginął syn Wiktora Janukowycza. Doniesienia potwierdzone Ukraińskie media podały dziś, że w Rosji tragicznie zginął młodszy syn obalonego w ubiegłym roku prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, również Wiktor. Wiadomość tę potwierdził dawny sojusznik Janukowycza, deputowany Nestor Szufrycz z partii Opozycyjny Blok.
czytaj dalej >>>
Przed nami ogólnopolski protest transportowców. Wiele dróg zablokowanych
2015-03-21 | kraj
Przed nami ogólnopolski protest transportowców. Wiele dróg zablokowanych Jutro ogólnopolski protest transportowców. Wielkie ciężarówki zablokują głównie drogi krajowe, skrzyżowania dróg, obwodnice i drogi dojazdowe do przejść granicznych.
czytaj dalej >>>
Wojsko sprawdzi gotowość mobilizacyjną
2015-03-21 | kraj
Wojsko sprawdzi gotowość mobilizacyjną Wojsko sięga po rezerwistów. W najbliższych dniach w wybranej jednostce wojskowej odbędzie się kontrola sprawdzająca utrzymanie gotowości mobilizacyjnej. W jej ramach na przeszkolenie wezwana zostanie grupa około 500 rezerwistów.
czytaj dalej >>>
Syn Janukowycza zginął w wypadku? Sprzeczne doniesienia
2015-03-21 | swiat
Syn Janukowycza zginął w wypadku? Sprzeczne doniesienia Sprzeczne informacje na temat rzekomej śmierci młodszego syna obalonego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza. Jak podały dwa ukraińskie portale, Wiktor Janukowycz junior miał zginąć przedwczoraj na rosyjskim jeziorze Bajkał.
czytaj dalej >>>
Egipt: Nie żyje niemiecki turysta zaatakowany przez rekina
2015-03-21 | swiat
52-letni niemiecki turysta zginął zaatakowany przez rekina, gdy pływał w morzu w pobliżu kurortu Marsa el Alam, na południowym wschodzie Egiptu - podały egipskie media.
czytaj dalej >>>
Afganistan: Setki ludzi na pogrzebie zlinczowanej kobiety
2015-03-21 | swiat
Setki Afgańczyków uczestniczyły w Kabulu w pogrzebie 27-letniej kobiety, którą w czwartek zlinczował tłum, oskarżając ją o spalenie Koranu. Domagano się od władz ukarania winnych. Akt przemocy potępił m.in. lider państwa i ONZ.
czytaj dalej >>>
Politycy komentują zarzuty PiS pod adresem Komorowskiego
2015-03-21 | kraj
Politycy komentują zarzuty PiS pod adresem Komorowskiego Prawo i Sprawiedliwość próbuje wciągnąć prezydenta w sprawę SKOK Wołomin. Dowodem na kontakt Bronisława Komorowskiego ze sprawą ma być jego zdjęcie z podejrzanym o defraudację pieniędzy ze SKOK Wołomin Piotrem P. Podejrzany jest byłym oficerem WSI, co ma być - zdaniem PiS - dowodem na związki prezydenta z tymi służbami.
czytaj dalej >>>
Zamach w Tunezji: Zaniedbania służb ochrony
2015-03-21 | swiat
Zamach w Tunezji: Zaniedbania służb ochrony Prezydent Tunezji Bedżi Caid Essebi przyznaje, że były zaniedbania co do ochrony i bezpieczeństwa gdy doszło do zamachu w muzeum Bardo. Pisze o tym internetowe wydanie tygodnika "Paris Match".
czytaj dalej >>>
Jerzy Skoczylas odchodzi z Platformy Obywatelskiej
2015-03-21 | kraj
Jerzy Skoczylas odchodzi z Platformy Obywatelskiej Znany satyryk z kabaretu "Elita" a zarazem wrocławski radny Jerzy Skoczylas zrezygnował z członkostwa w Platformie Obywatelskiej po tym jak jego partyjni koledzy chcieli go ukarać za wypowiedzi na temat Wandy Nowickiej i Anny Grodzkiej - informuje Niezalezna.pl.
czytaj dalej >>>
Przez pomyłkę urzędnika poślubił siostrę narzeczonej
2015-03-21 | swiat
Niewiarygodna pomyłka urzędnika stanu cywilnego we Francji. W czasie rejestrowania związku małżeńskiego pomylił on akty urodzenia panny młodej i jej siostry-bliźniaczki.
czytaj dalej >>>
Prasa: Powodem zabójstwa Niemcowa mogły być jego kontakty z USA
2015-03-21 | swiat
Prasa: Powodem zabójstwa Niemcowa mogły być jego kontakty z USA Powodem zabójstwa opozycyjnego rosyjskiego polityka Borysa Niemcowa mogły być jego bliskie kontakty z USA - pisze "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung". Niemcow pomagał Amerykanom po aneksji Krymu skompletować listę Rosjan objętych sankcjami.
czytaj dalej >>>
Komorowski: Fundamenty naszego bezpieczeństwa są poważnie nadwyrężone
2015-03-21 | swiat
Komorowski: Fundamenty naszego bezpieczeństwa są poważnie nadwyrężone Fundamenty naszego bezpieczeństwa są poważnie nadwyrężone, skończyły się czasy pokojowej dywidendy po zakończeniu zimnej wojny - powiedział w niedzielę w Brukseli prezydent Bronisław Komorowski.
czytaj dalej >>>
"The Economist": Świat potrzebuje planu na wypadek globalnej epidemii
2015-03-21 | swiat
"The Economist": Świat potrzebuje planu na wypadek globalnej epidemii Świat powinien lepiej chronić się przed zagrożeniem globalnej epidemii, na przykład grypy - taki, zdaniem analityków tygodnika "The Economist", płynie wniosek z kończącej się powoli epidemii eboli w Afryce Zachodniej.
czytaj dalej >>>
Polska wprowadzi nowe opłaty za używanie wody
2015-03-21 | kraj
Polska wprowadzi nowe opłaty za używanie wody Państwo chce dodatkowych pieniędzy za używanie wody. Nowe prawo wodne, które ma dostosować nasze regulacje do wymogów unijnych, będzie wiązało się z nowymi opłatami.
czytaj dalej >>>
Urodziła się bez dłoni. Wcześniej było 10 badań USG
2015-03-21 | kraj
10 badań USG wykonanych przez 8 różnych lekarzy, a mimo to żaden z nich nie zauważył, że mała Lenka nie ma dłoni. - Nie mam pretensji do lekarzy, że moje dziecko się takie urodziło. Widocznie tak miało być. Jednak, gdybym wiedziała o tym wcześniej, to mogłabym się na to w jakiś sposób przygotować - powiedziała Justyna Wójcik z Piaseczna. Środowisko lekarskie jest podzielone. Niektórzy lekarze uważają, że to bulwersująca sprawa, a inni mówią, że w rutynowym badaniu nikt palców nie liczy.
czytaj dalej >>>
Zamach w Tunisie: Opublikowano nagranie z monitoringu
2015-03-21 | swiat
Zamach w Tunisie: Opublikowano nagranie z monitoringu Ujawniono nagranie z monitoringu, na którym widać terrorystów odpowiedzialnych za przeprowadzenie środowego zamachu w Tunezji. Film opublikowało na swojej stronie internetowej tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Można na nim zobaczyć dwóch napastników, którzy uzbrojeni wchodzą do Muzeum Bardo w Tunisie. W przeprowadzonym tam ataku zginęło 20 zagranicznych turystów.
czytaj dalej >>>
Ekspert: Polsce grozi susza
2015-03-21 | kraj
Ekspert: Polsce grozi susza Grozi nam susza. Ona już nawet występuje od czasu do czasu. Zgodnie z istniejącymi scenariuszami klimatycznymi, niestety tendencja podnoszenia się temperatury będzie się coraz bardziej nasilała i opady będą większe zimą, natomiast latem możemy się spodziewać większych susz – przyznaje w rozmowie z reporterką RMF FM prof. Maciej Zalewski z Międzynarodowego Instytutu PAN Europejskiego Regionalnego Centrum Ekohydrologii. Dziś Światowy Dzień Wody.
czytaj dalej >>>
Prezydent Tunezji: Były zaniedbania przed zamachem
2015-03-21 | swiat
Prezydent Tunezji: Były zaniedbania przed zamachem Zaniedbania z zakresu bezpieczeństwa przyczyniły się do zamachu w Tunisie - stwierdza prezydent Tunezji. W środowym ataku terrorystycznym na Muzeum Bardo w Tunisie zginęły 23 osoby, w tym trzech polskich turystów.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie