Gazeta Internetowa|:: Rosja wspiera kandydata na przywódcę Gagauzji


Rosja wspiera kandydata na przywódcę Gagauzji

2015-03-21 | swiat
Mieszkańcy Gagauzji - autonomicznego regionu Mołdawii - wybiorą dziś baszkana, czyli przywódcę prowincji. Jednego kandydatów, Irinę Vlah, oficjalnie popiera Kreml.
czytaj dalej >>>

Katolicy w Polsce modlą się za Ukrainę

2015-03-21 | kraj
Katolicy w Polsce modlą się za Ukrainę W całej Polsce obchodzony jest Dzień Modlitwy o Pokój na Ukrainie. Episkopat prosi, aby w tej intencji modlić się na każdej mszy. Zachęca też wiernych do postu. Dodatkowo w kościołach zbierane są ofiary do puszek na pomoc Ukraińcom.
czytaj dalej >>>

Niemcy: Zakończył się strajk pilotów Lufthansy

2015-03-21 | swiat
Czterodniowy strajk pilotów niemieckich linii lotniczych Lufthansa zakończył się o północy z soboty na niedzielę. Związkowcy nie wykluczają kolejnych strajków w walce o zachowanie przywilejów emerytalnych i zapowiadają, że mogą one objąć okres wielkanocny.
czytaj dalej >>>

Obama: Trudno o powrót do rozmów pokojowych

2015-03-21 | swiat
Obama: Trudno o powrót do rozmów pokojowych Prezydent USA Barack Obama powiedział, że przedwyborcza wypowiedź premiera Izraela Benjamina Netanjahu, wykluczająca powstanie za jego rządów państwa palestyńskiego, sprawiła, że będzie trudno powrócić do poważnych rozmów w celu rozwiązania konfliktu.
czytaj dalej >>>
Lista wojskowych do zabicia. Pentagon bada sprawę
2015-03-21 | swiat
Lista wojskowych do zabicia. Pentagon bada sprawę Państwo Islamskie (IS) rzekomo zamieściło w internecie listę z nazwiskami i adresami ok. 100 wojskowych pracujących dla ministerstwa obrony USA, nawołując do ich zabicia. Pentagon bada tę sprawę - podała BBC w niedzielę.
czytaj dalej >>>
Prawie 40 lat chował dzieła Picassa w garażu
2015-03-21 | swiat
Prawie 40 lat chował dzieła Picassa w garażu Sąd we Francji nakazał starszemu mężczyźnie zwrot ponad 270 dzieł Pabla Picassa, które ten miał rzekomo otrzymać przed laty w prezencie od artysty i jego żony. Blisko 40 lat prace jednego z najsłynniejszych twórców XX wieku przeleżały w skrzyni w jego garażu.
czytaj dalej >>>
Irlandia: Protest przeciw wprowadzeniu opłat za wodę
2015-03-21 | swiat
Kilkadziesiąt tysięcy ludzi przeszło w sobotę ulicami Dublina, by protestować przeciw wprowadzeniu przez rząd opłat za wodę. To już czwarta masowa demonstracja zorganizowana w tej sprawie od października ub. roku; do stycznia woda była w Irlandii bezpłatna.
czytaj dalej >>>
Porozumienie atomowe z Iranem. Zachód podkreśla jedność
2015-03-21 | swiat
Wielka Brytania, Francja, Niemcy i Stany Zjednoczone w rozmowach atomowych z Iranem prezentują wspólne stanowisko i nie zaakceptują umowy, która przekracza wyznaczone przez nie "czerwone linie" - podkreślili w sobotę szefowie MSZ tych państw.
czytaj dalej >>>
Ambasador Rosji grozi Danii. Chodzi tarczę antyrakietową
2015-03-21 | swiat
Ambasador Rosji grozi Danii. Chodzi tarczę antyrakietową Michaił Wanin, ambasador Rosji w Danii, napisał na łamach dziennika "Jyllands-Posten", że jeśli duńska marynarka będzie uczestniczyć w systemie tarczy antyrakietowej NATO, to stanie się ona celem rosyjskich rakiet.
czytaj dalej >>>
Syria: 45 Kurdów zginęło w nocnym ataku
2015-03-21 | swiat
Syria: 45 Kurdów zginęło w nocnym ataku Minionej nocy w ataku na syryjskich Kurdów zginęło co najmniej 45 osób, w tym 5 dzieci. Do ataku doszło w czasie obchodów festiwalu wiosny Nouruz. Poinformowało o tym Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
czytaj dalej >>>
Wielka Brytania: Pogrzeb króla, który zmarł 530 lat temu
2015-03-21 | swiat
Wielka Brytania: Pogrzeb króla, który zmarł 530 lat temu ​Brytyjczycy przygotowują królewski pochówek, jakiego jeszcze nie było. Szczątki króla Ryszarda III, który 530 lat temu poległ w bitwie pod Bosworth, spoczną w katedrze w pobliskim Leicester. Uroczystości pogrzebowe potrwają 5 dni.
czytaj dalej >>>
Cameron weźmie udział w debacie wyborczej z udziałem liderów 6 partii
2015-03-21 | swiat
Cameron weźmie udział w debacie wyborczej z udziałem liderów 6 partii Brytyjski premier David Cameron, mimo wcześniejszej odmowy, weźmie 2 kwietnia udział w przedwyborczej debacie telewizyjnej z udziałem sześciu partyjnych liderów, w tym przywódcy laburzystów Eda Miliband. Poinformowały o tym w sobotę brytyjskie stacje telewizyjne.
czytaj dalej >>>
Rada Dialogu Społecznego zamiast Komisji trójstronnej. Jest projekt ustawy
2015-03-21 | kraj
Rada Dialogu Społecznego zamiast Komisji trójstronnej. Jest projekt ustawy Szefowie związków zawodowych, organizacji pracodawców i resortu pracy parafowali po dwudniowym spotkaniu uzgodnieniowym projekt zastąpienia Komisji trójstronnej Radą Dialogu Społecznego (RDS).
czytaj dalej >>>
Rosja: Zakończyły się wielkie manewry z udziałem 80 tys. żołnierzy
2015-03-21 | swiat
Rosja: Zakończyły się wielkie manewry z udziałem 80 tys. żołnierzy W sobotę zakończyły się wielkie manewry rosyjskich sił zbrojnych z udziałem 80 tys. żołnierzy. Jak zauważa AFP, Rosja zdecydowała się na przeprowadzenie gigantycznych manewrów pośród rosnących napięć między Moskwą a USA i UE w związku z kryzysem na Ukrainie.
czytaj dalej >>>
Ukraina: Oligarcha Kołomojski "najechał" na państwową firmę
2015-03-21 | swiat
Ukraina: Oligarcha Kołomojski "najechał" na państwową firmę Publicysta Bloomberg News Leonid Berszydski pisze o "starciu dwóch oligarchów" na Ukrainie - prezydenta Petra Poroszenki i Igora Kołomojskiego - nawiązując do niedawnych zajść w siedzibie państwowego przedsiębiorstwa Ukrtransnafta w Kijowie.
czytaj dalej >>>
Kownacki: Prezydent Komorowski kontaktował się z Piotrem P. Kancelaria prezydenta zaprzecza
2015-03-21 | kraj
Kownacki: Prezydent Komorowski kontaktował się z Piotrem P. Kancelaria prezydenta zaprzecza Prezydent Bronisław Komorowski kontaktował się z Piotrem P., oficerem byłych Wojskowych Służb Informacyjnych podejrzanym o defraudację pieniędzy SKOK Wołomin - powiedział w sobotę poseł PiS Bartosz Kownacki. "Pan prezydent nie zna i nie spotykał się z panem Piotrem P." - poinformowała dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta, Joanna Trzaska-Wieczorek.
czytaj dalej >>>
Korpus NATO zwiększa gotowość bojową
2015-03-21 | kraj
Korpus NATO zwiększa gotowość bojową Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni, jako jednostka NATO będzie zdolny do dowodzenia tzw. szpicą czołową, po tym jak do 2016 r. osiągnie wysoką gotowość bojową - zapowiedział w sobotę w Szczecinie dowódca jednostki gen. Bogusław Samol.
czytaj dalej >>>
Komorowski w Brukseli. O czym będzie mówił na Forum?
2015-03-21 | swiat
Komorowski w Brukseli. O czym będzie mówił na Forum? Prezydent Bronisław Komorowski przybył w sobotę po południu do Brukseli. W trakcie dwudniowej wizyty prezydent m.in. wystąpi na Brussels Forum organizowanym przez German Marshall Fund. Będzie mówił m.in o terroryzmie i wojnie informacyjnej.
czytaj dalej >>>
Gruzja: Dziesiątki tysięcy demonstrantów domagało się dymisji rządu
2015-03-21 | swiat
Kilkadziesiąt tysięcy demonstrantów wyszło w sobotę na ulice Tbilisi, by domagać się dymisji rządu, oskarżanego o spowodowanie stagnacji gospodarczej i dramatycznego spadku gruzińskiej waluty. Protest zorganizował opozycyjny Zjednoczony Ruch Narodowy.
czytaj dalej >>>
Włochy: Upamiętnili zabitych przez mafię
2015-03-21 | swiat
Włochy: Upamiętnili zabitych przez mafię Ok. 200 tysięcy osób uczestniczyło w sobotę w Bolonii w obchodach Dnia Pamięci o Ofiarach Mafii, organizowanego od 20 lat przez federację Libera, do której należy 1 600 stowarzyszeń antymafijnych. Ruch głoszący idee praworządności założył ksiądz Luigi Ciotti.
czytaj dalej >>>
Duchowy przywódca Iranu oskarża USA o podburzanie Irańczyków
2015-03-21 | swiat
Duchowy przywódca Iranu oskarża USA o podburzanie Irańczyków Ajatollah Ali Chemenei, duchowny przywódca Iranu, oświadczył w sobotę, że USA wywierają presję ekonomiczną na Irańczyków, by podburzać ich przeciw władzy islamu. Dodał, że "aroganckie mocarstwa" doprowadziły w ostatnich miesiącach do dramatycznego spadku cen.
czytaj dalej >>>
CNN: USA wycofują z Jemenu żołnierzy walczących z terrorystami
2015-03-21 | swiat
CNN: USA wycofują z Jemenu żołnierzy walczących z terrorystami Stany Zjednoczone wycofują z bazy lotniczej Al-Anad w Jemenie ostatnich 100 żołnierzy amerykańskich sił specjalnych z powodu pogarszającej się w tym kraju sytuacji w dziedzinie bezpieczeństwa - informuje w sobotę telewizja CNN z Sany.
czytaj dalej >>>
MSZ Rosji oskarża Ukrainę o naruszenie porozumień z Mińska
2015-03-21 | swiat
MSZ Rosji oskarża Ukrainę o naruszenie porozumień z Mińska Ministerstwo spraw zagranicznych Rosji oskarżyło w sobotę władze w Kijowie o naruszenie mińskich porozumień pokojowych w części dotyczącej wycofania ciężkiego uzbrojenia z linii styczności wojsk w Donbasie.
czytaj dalej >>>
Tomasz Siemoniak: Chcemy obecności żołnierzy USA w Polsce
2015-03-21 | kraj
Tomasz Siemoniak: Chcemy obecności żołnierzy USA w Polsce Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak powiedział w sobotę w Sochaczewie, że Polska – doświadczona źle przez obcych żołnierzy w przeszłości – w żołnierzach amerykańskich widzi przyjaciół i bardzo życzy sobie ich obecności.
czytaj dalej >>>
Polak w niecałe osiem minut wbiegł na Wieżę Eiffela
2015-03-21 | swiat
Piotr Łobodziński był najszybszy w biegu na szczyt Wieży Eiffla w Paryżu.
czytaj dalej >>>
Nowy spot wyborczy Janusza Palikota
2015-03-21 | kraj
Nowy spot wyborczy Janusza Palikota Kandydat Twojego Ruchu zaprezentował w sobotę swój nowy spot wyborczy i poinformował, że zebrał już podpisy pod swoją kandydaturą. Janusz Palikot dodał, że zamierza je złożyć w PKW w środę.
czytaj dalej >>>
Magdalena Ogórek: Musimy natychmiast wzmocnić wywiad
2015-03-21 | kraj
Magdalena Ogórek: Musimy natychmiast wzmocnić wywiad Kandydatka SLD na prezydenta Magdalena Ogórek uważa, że rozwój wywiadu powinien być priorytetem w kwestii podnoszenia bezpieczeństwa Polaków. Jak podkreśliła, także przed naszym krajem stanęły wyzwania związane z Państwem Islamskim.
czytaj dalej >>>
Zamach w Tunezji: Wśród ofiar dwaj funkcjonariusze Służby Więziennej
2015-03-21 | kraj
Zamach w Tunezji: Wśród ofiar dwaj funkcjonariusze Służby Więziennej Według potwierdzonych informacji Ministerstwa Spraw Zagranicznych w zamachu terrorystycznym w Tunisie zginęło dwóch funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Lublinie.
czytaj dalej >>>
Zbigniew Ziobro: To jest najlepszy scenariusz dla Polski
2015-03-21 | kraj
Zbigniew Ziobro: To jest najlepszy scenariusz dla Polski Lider Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro powiedział w sobotę, że Polska wymaga dobrej zmiany na urzędzie prezydenta, a najlepszym scenariuszem dla kraju jest zwycięstwo w wyborach prezydenckich Andrzeja Dudy. W sobotę rada główna SP podjęła uchwałę ws. poparcia kandydata PiS w wyścigu o fotel prezydenta.
czytaj dalej >>>
Bronisław Komorowski: Chcemy utrwalić pamięć o Henryku Sławiku
2015-03-21 | kraj
Bronisław Komorowski: Chcemy utrwalić pamięć o Henryku Sławiku Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w sobotę w Katowicach, że przyjaźń polsko-węgierska jest oparta na wspólnym systemie wartości: na wspólnym umiłowaniu wolności swojej i innych. Komorowski uczestniczył tego dnia wraz z prezydentem Węgier Janosem Aderem w obchodach Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Obaj odsłonili m.in. pomnik Henryka Sławika i Józefa Antalla seniora, którzy w czasie II wojny światowej na Węgrzech uratowali wspólnie ponad 5 tys. Żydów, a także zorganizowali wzorową opiekę nad dziesiątkami tysięcy polskich uchodźców.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie