Gazeta Internetowa|:: Adam Jarubas o wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski


Adam Jarubas o wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski

2015-03-21 | kraj
Adam Jarubas o wzmocnieniu bezpieczeństwa Polski Adam Jarubas przedstawił propozycje wzmocnienia systemu bezpieczeństwa Polski. Kandydat PSL na prezydenta wskazał na: większą liczbę żołnierzy, bazy NATO we wschodniej Polsce i program płatnych staży dla młodych ludzi w ramach struktur wojskowych.
czytaj dalej >>>

Zamach w Tunezji: Zaostrzone środki. Rozmieszczają żołnierzy

2015-03-21 | swiat
Zamach w Tunezji: Zaostrzone środki. Rozmieszczają żołnierzy Kolejne zatrzymania po środowym zamachu w Tunezji. - Ujęto już ponad 20 domniemanych bojowników - poinformowało w sobotę ministerstwo spraw wewnętrznych.
czytaj dalej >>>

"FAZ" ocenia Tuska: Da się zauważyć, że to były premier Polski

2015-03-21 | swiat
"FAZ" ocenia Tuska: Da się zauważyć, że to były premier Polski Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" analizuje pracę Donalda Tuska na stanowisku szef Rady Europejskiej. Gazeta ocenia, że były premier nie wyzbył się w Brukseli polskiej perspektywy.
czytaj dalej >>>

"Silny nacjonalizm na Ukrainie". Miller żąda reakcji polskiego parlamentu

2015-03-21 | kraj
Nasilanie tendencji nacjonalistycznych na Ukrainie powinno spowodować reakcję polskiego parlamentu - przekonuje pryncypał SLD Leszek Miller. Posłowie Sojuszu skierowali do marszałka Sejmu projekt uchwały w tej sprawie.
czytaj dalej >>>
Co debata o euro przyniesie Andrzejowi Dudzie?
2015-03-21 | kraj
Co debata o euro przyniesie Andrzejowi Dudzie? Czy debata na temat wejścia do strefy euro może odwrócić uwagę Polaków od wojny na Ukrainie i zagrożenia terroryzmem, znacząco wpływając na przedwyborcze sondaże? Do obaw rodaków związanych przyjęciem eurowaluty i deklaracji Bronisława Komorowskiego w tej sprawie odniósł się w sobotę Andrzej Duda. - Jeżeli sztab kandydata PiS nie ma w zanadrzu jakiegoś haka, to nie widzę szans, żeby debatę o euro udało się przekuć w sondażowy sukces - uważa ekspert od marketingu politycznego dr hab. Norbert Maliszewski.
czytaj dalej >>>
"Der Spiegel" o strachu przed dominacją Niemiec - "Czwarta Rzesza"
2015-03-21 | swiat
"Der Spiegel" o strachu przed dominacją Niemiec - "Czwarta Rzesza" Rzesza to coś więcej niż państwo narodowe, to obszar władzy z centrum panującym nad wieloma narodami - pisze "Der Spiegel". Materiał, traktujący o obawach Europejczyków przed dominacją Niemiec, został opatrzony prowokacyjnym fotomontażem przedstawiającym Angelę Merkel wśród oficerów Wehrmachtu na okupowanym przez nazistów Akropolu.
czytaj dalej >>>
Zamach w Tunezji. Politycy podzieleni w ocenie reakcji władz
2015-03-21 | kraj
Politycy są podzieleni w ocenie reakcji państwa polskiego na zamach w Tunisie. Przestawiciele koalicji chwalą działanie naszej dyplomacji, a opozycji mówią, że nie stanęła ona na wysokości zadania i w zbyt małym stopniu pomogła poszkodowanym Polakom.
czytaj dalej >>>
Duda: Jeśli Polacy będą zarabiać na "poziomie europejskim", można wprowadzić euro
2015-03-21 | kraj
Duda: Jeśli Polacy będą zarabiać na "poziomie europejskim", można wprowadzić euro Polacy powinni poznać zdanie prezydenta Bronisława Komorowskiego w sprawie przystąpienia Polski do strefy euro - ocenia kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda. Pytał też, czy prezydent będzie na ten temat rozmawiał podczas wizyty w Brukseli.
czytaj dalej >>>
Stowarzyszenia proobronne konsolidują się. Gen. Pacek o nowym otwarciu wojska
2015-03-21 | kraj
Stowarzyszenia proobronne konsolidują się. Gen. Pacek o nowym otwarciu wojska - Dzięki federacji osiągniemy nową jakość we współpracy organizacji proobronnych z MON. (...) Nowe otwarcie wojska, nowe otwarcie MON dają nową szansę - mówił pełnomocnik MON ds. społecznych inicjatyw proobronnych gen. Bogusław Pacek, komentując decyzje, jakie zapadły na I Kongresie Organizacji Proobronnych i Klas Mundurowych.
czytaj dalej >>>
Papież Franciszek: Korupcja i zepsucie śmierdzi
2015-03-21 | swiat
- Ten, kto dobrowolnie obiera drogę zła, kradnie nadzieję - mówił w Neapolu papież. - Korupcja i zepsucie śmierdzi - dodał zwracając się do mieszkańców dzielnicy Scampia, borykającej się z ubóstwem i mafijną przestępczością.
czytaj dalej >>>
Zamach w Tunezji. Rzecznik szpitala o stanie zdrowia rannych Polaków
2015-03-21 | kraj
Zamach w Tunezji. Rzecznik szpitala o stanie zdrowia rannych Polaków Ranni w środowym zamachu w Tunisie Polacy nadal przebywają w szpitalu. - Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - poinformował rzecznik prasowy szpitala MSW w Warszawie Jarosław Buczek. Na razie nie wiadomo, kiedy opuszczą placówkę.
czytaj dalej >>>
Paweł Kukiz: Obudził się duch obywatelski
2015-03-21 | kraj
Paweł Kukiz: Obudził się duch obywatelski Mimo niskiego budżetu Paweł Kukiz jest zadowolony z efektu swojej kampanii wyborczej. W ostatnim przedwyborczym sondażu zajmuje trzecie miejsce z pięcioprocentowym poparciem.
czytaj dalej >>>
Poważny problem Niemiec. "Trzeba skończyć z tabu"
2015-03-21 | swiat
Poważny problem Niemiec. "Trzeba skończyć z tabu" Niemcy są niewystarczająco dobrze przygotowani do opieki nad osobami cierpiącymi na starczą demencję. Brak jest fachowego personelu a liczba chorych wzrasta. Eksperci biją na alarm.
czytaj dalej >>>
"Niech życie Sławika mobilizuje nas do budowania mostów"
2015-03-21 | kraj
Niech życie Henryka Sławika mobilizuje nas do budowania mostów przyjaźni trwalszych niż wojna i nienawiść - zaapelował w sobotę metropolita katowicki abp Wiktor Skworc podczas mszy świętej z udziałem prezydentów Węgier i Polski w Katowicach.
czytaj dalej >>>
Brak oficjalnej decyzji odnośnie sankcji. Oznaka siły czy słabości UE?
2015-03-21 | swiat
Brak oficjalnej decyzji odnośnie sankcji. Oznaka siły czy słabości UE? Wschodnioeuropejscy dyplomaci sceptycznie przyjmują ustalenia szczytu UE odnośnie sankcji wobec Rosji. Sceptycznych głosów nie brakuje także w Niemczech. Eksperci mówią o "słabości" i "braku wspólnego stanowiska" UE.
czytaj dalej >>>
Nowy Jork: Pożar domu. Zginęło siedmioro dzieci
2015-03-21 | swiat
Siedmioro dzieci zginęło w pożarze trzypiętrowej kamienicy w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn. Trwa ustalanie jego przyczyn.
czytaj dalej >>>
Afera wokół SKOK-ów. Szczurek: Zarzut zemsty jest komiczny
2015-03-21 | kraj
Afera wokół SKOK-ów. Szczurek: Zarzut zemsty jest komiczny Zarzut zemsty sektora bankowego jest o tyle komiczny, że tenże system, razem z sektorem publicznym, w zeszłym roku wyłożył ponad 3 miliardy złotych w ramach gwarantowania depozytów klientów SKOK - podkreśla w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w RMF FM, minister finansów Mateusz Szczurek. Chodzi o słowa twórcy SKOK Grzegorza Biereckiego, który uważa, że afera wokół SKOK-ów jest efektem odwetu.
czytaj dalej >>>
W Rosji tropią "zagranicznych agentów". Powstała "czarna lista"
2015-03-21 | swiat
W Rosji tropią "zagranicznych agentów". Powstała "czarna lista" ​Rosyjska prokuratura bezlitośnie tropi "zagranicznych agentów". Na "czarnej liście" Ministerstwa Sprawiedliwości znalazło się już 49 organizacji. Niemal wszystkie zaangażowane są w obronę praw człowieka i wolności obywatelskich.
czytaj dalej >>>
Uzbrojony w maczetę 62-latek zaatakował na lotnisku
2015-03-21 | swiat
Uzbrojony w maczetę 62-latek zaatakował na lotnisku Uzbrojony w maczetę mężczyzna zaatakował w piątek wieczorem lokalnego czasu na lotnisku w Nowym Orleanie, na południowym wschodzie USA, funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Transportu (TSA). Napastnik został postrzelony. Na lotnisku wybuchła panika.
czytaj dalej >>>
Poradzieckie beczki w Świętoszowie. Sprawdzają, co jest w środku
2015-03-21 | kraj
Przyjechaliśmy tutaj, żeby ocenić sytuację, sprawdzić, czy istnieje zagrożenie skażeniami, zidentyfikować je i na tej podstawie zaproponować, co zrobić z tymi beczkami - powiedział ppłk. Paweł Hachaj, dowódca wojskowego zgrupowania zadaniowego.
czytaj dalej >>>
Runęły trzy stropy w kamienicy w Łodzi
2015-03-21 | kraj
Zawaliły się trzy stropy w trzypiętrowym budynku przy ulicy Wólczańskiej Łodzi - informuje stacja TVN24. Nikt nie ucierpiał.
czytaj dalej >>>
Śmierć Dziekańskiego: Kolejny policjant winny krzywoprzysięstwa
2015-03-21 | swiat
Kolejny policjant został uznany za winnego składania fałszywych zeznań w sprawie Roberta Dziekańskiego. Polak zmarł w październiku 2007 r. na lotnisku w Vancouver po użyciu paralizatorów przez policję.
czytaj dalej >>>
Epidemia eboli: Pierwszy przypadek wirusa od miesiąca
2015-03-21 | swiat
Epidemia eboli: Pierwszy przypadek wirusa od miesiąca Władze Liberii poinformowały w piątek, że w stołecznym szpitalu w Monrovii zdiagnozowano u pacjenta ebolę – podała agencja AFP. To pierwsze zarejestrowane zakażenie śmiertelnym wirusem w kraju od 19 lutego.
czytaj dalej >>>
Syria: 37 zabitych w atakach dżihadystów w Al-Hasaka
2015-03-21 | swiat
Syria: 37 zabitych w atakach dżihadystów w Al-Hasaka 37 osób zginęło, a ponad 110 zostało rannych w dwóch zamachach bombowych w mieście Al-Hasaka na północnym wschodzie Syrii - poinformowała w piątek wieczorem lokalna rozgłośnia radiowa Arta FM. Za tymi atakami stoją dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS).
czytaj dalej >>>
Obama może we wtorek ogłosić wolniejsze wycofywanie USA z Afganistanu
2015-03-21 | swiat
Obama może we wtorek ogłosić wolniejsze wycofywanie USA z Afganistanu Prezydent Barack Obama powinien już we wtorek, przy okazji wizyty w Waszyngtonie nowego prezydenta Afganistanu Aszrafa Ghaniego, ogłosić swą odpowiedź na jego prośbę o wolniejsze i wykraczające poza 2016 r. wycofywanie amerykańskich oddziałów z Afganistanu.
czytaj dalej >>>
"GW": Ruchy ochrony wyborów
2015-03-21 | kraj
PiS powołuje Centralne Biuro Ochrony Wyborów - informuje "Gazeta Wyborcza".
czytaj dalej >>>
"Nasz Dziennik": Trzy dychy za represje
2015-03-21 | kraj
Przymusowi żołnierze-górnicy od 20 lat czekają na nadanie im dodatkowych uprawnień - informuje "Nasz Dziennik".
czytaj dalej >>>
Co UE zaoferuje wschodnim sąsiadom? "Plany są mało ambitne"
2015-03-21 | swiat
Co UE zaoferuje wschodnim sąsiadom? "Plany są mało ambitne" Co do zaoferowania wschodnim sąsiadom ma Unia Europejska? Plany są mało ambitne - wynika z projektu deklaracji przygotowanego na majowy szczyt Partnerstwa Wschodniego w Rydze, do którego dotarło Polskie Radio.
czytaj dalej >>>
Ukraina: Władze na wschodzie kraju robią niewiele
2015-03-21 | swiat
Ukraina: Władze na wschodzie kraju robią niewiele Działacze pozarządowi ze wschodu Ukrainy mają pretensje do władz. Oskarżają ich o to, że robią zbyt mało, aby przekonać mieszkańców do życia na Ukrainie. Nawet na terenach pozostających pod kontrolą Kijowa nadal mieszka wielu zwolenników separatyzmu.
czytaj dalej >>>
Zmarła Meksykanka - prawdopodobnie miała 127 lat
2015-03-21 | swiat
Zmarła Meksykanka Leandra Becerra Lumbreras. Zdaniem rodziny i władz miała 127 lat i była najstarszym człowiekiem na świecie. Kobieta nie znalazła się w Księdze Rekordów Guinnessa, ponieważ nie miała oryginalnej metryki.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie