Gazeta Internetowa|:: "GW": Łóżek brakuje nawet na intensywnej terapii


"GW": Łóżek brakuje nawet na intensywnej terapii

2015-03-21 | kraj
"GW": Łóżek brakuje nawet na intensywnej terapii ​Gorączkowe telefony w poszukiwaniu wolnego łóżka na intensywnej terapii to w polskich szpitalach codzienność - informuje "Gazeta Wyborcza".
czytaj dalej >>>

Zmiana absurdalnych przepisów. Przyprawy wracają do barów mlecznych

2015-03-21 | kraj
Zmiana absurdalnych przepisów. Przyprawy wracają do barów mlecznych Minister finansów wycofał się z przepisów, które nie pozwalają na dofinansowywanie potraw, w których używane są majeranek, kminek, liść laurowy, czy zwykły pieprz. Przyprawy wracają wiec do barów mlecznych, a nowe rozporządzenie w sprawie dotowanych dań i ich składów ma zacząć obowiązywać od początku kwietnia.
czytaj dalej >>>

Obama wzywa Iran do uwolnienia uwięzionych Amerykanów

2015-03-21 | swiat
Obama wzywa Iran do uwolnienia uwięzionych Amerykanów Barack Obama wezwał w piątek rząd Iranu do natychmiastowego uwolnienia trzech więzionych obywateli USA - pastora Saeeda Abediniego, byłego żołnierza piechoty morskiej Amira Hekmatiego i dziennikarza "Washington Post" Jasona Rezaiana.
czytaj dalej >>>

Erdogan: Tatarzy krymscy pod stałą presją

2015-03-21 | swiat
Erdogan: Tatarzy krymscy pod stałą presją Ankara obserwuje problemy "znajdujących się pod stałą presją" Tatarów na okupowanym przez Rosję Krymie - oświadczył prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan w Kijowie. Podkreślił, że sprawę tatarską nadal należy podnosić na forum międzynarodowym.
czytaj dalej >>>
Siemoniak: Trzeba zwiększać gotowość obywateli do obrony kraju
2015-03-21 | kraj
Siemoniak: Trzeba zwiększać gotowość obywateli do obrony kraju Naszą wspólną ambicją powinno być to, by zwiększać liczbę obywateli gotowych do czynnej obrony kraju - przekonywał w Warszawie uczestników kongresu organizacji proobronnych wicepremier, przywódca MON Tomasz Siemoniak.
czytaj dalej >>>
Uczniowie protestujący przeciwko aneksji Krymu na celowniku rosyjskich służb
2015-03-21 | swiat
Uczniowie protestujący przeciwko aneksji Krymu na celowniku rosyjskich służb Nikt nie zwróciłby uwagi na demonstrację grupy młodych ludzi z Saratowa, która protestowała przeciwko aneksji Krymu, gdyby nie interwencja Federalnej Służby Bezpieczeństwa. Jak informuje rozgłośnia Echo Moskwy, uczniów jednej z saratowskich szkół przesłuchiwano i straszono karami za to, że na wiec z okazji pierwszej rocznicy aneksji półwyspu przynieśli flagi Ukrainy.
czytaj dalej >>>
Tusk: Szukanie rozwiązań dla Wielkiej Brytanii bez zmieniania traktatów
2015-03-21 | swiat
Tusk: Szukanie rozwiązań dla Wielkiej Brytanii bez zmieniania traktatów Powinniśmy dążyć do znalezienia odpowiednich dla Wielkiej Brytanii rozwiązań, ale bez zmieniania traktatów - oświadczył przywódca Rady Europejskiej Donald Tusk. Tymczasem brytyjski premier David Cameron powiedział, że Tusk pomoże mu w takiej właśnie misji.
czytaj dalej >>>
Nigeria: Znaleziono ciała bez głów w mieście odbitym z rąk Boko Haram
2015-03-21 | swiat
Nigeria: Znaleziono ciała bez głów w mieście odbitym z rąk Boko Haram Ciała co najmniej 70 osób, w tym wiele bez głowy, zostało znalezionych przez żołnierzy z Nigru i Czadu w wyzwolonym z rąk islamistów z Boko Haram mieście Damasak na północy Nigerii - poinformowali świadkowie, na których powołuje się agencja Reutera.
czytaj dalej >>>
Richard Preston: Ebola jest jak katastrofa naturalna
2015-03-21 | swiat
Richard Preston: Ebola jest jak katastrofa naturalna Jesienią 1989 roku w położonym zaledwie 16 km na zachód od Waszyngtonu mieście Reston armia Stanów Zjednoczonych przeprowadziła niezwykle skomplikowaną i niebezpieczną operację. Wojskowi specjaliści zatrzymali epidemię wirusa ebola, który zdziesiątkował zwierzęta w tamtejszej małpiarni.
czytaj dalej >>>
Zaćmienie Słońca nad Polską w 2 minuty
2015-03-21 | kraj
Zaćmienie Słońca nad Polską w 2 minuty W piątek na terenie Polski można było obserwować częściowe zaćmienie Słońca. Księżyc zakrył ok. 60 proc. tarczy słonecznej. Zobacz półtoragodzinne zjawisko w dwie minuty.
czytaj dalej >>>
Jemen: Rośnie liczba zabitych w zamachach na meczety
2015-03-21 | swiat
Jemen: Rośnie liczba zabitych w zamachach na meczety Co najmniej 142 osoby zginęły w piątek w samobójczych zamachach bombowych na meczety w stolicy Jemenu Sanie - podały jemeńskie służby ratunkowe, na które powołuje się agencja AFP. Według źródeł medycznych, które cytuje Reuters, jest 126 ofiar śmiertelnych. Wcześniej informowano o kilkudziesięciu zabitych.
czytaj dalej >>>
MSZ: W zamachu w Tunezji zginęło trzech Polaków
2015-03-21 | swiat
Liczba polskich obywateli, którzy zginęli w środowym zamachu terrorystycznym w Tunezji, wzrosła do trzech - podał rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Wojciechowski. Do tej pory resort informował o dwóch Polakach, którzy zginęli w Tunisie.
czytaj dalej >>>
Tusk: Coraz trudniej o jedność europejską wobec Rosji
2015-03-21 | swiat
Tusk: Coraz trudniej o jedność europejską wobec Rosji Coraz trudniej budować jedność europejską wobec relatywnie twardych działań dotyczących utrzymania sankcji wobec Rosji - oświadczył w piątek szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
czytaj dalej >>>
USA: Wycięła płód z brzucha ciężarnej. 34-latka oskarżona
2015-03-21 | swiat
34-letnia Dynel Lane została oskarżona o usiłowanie zabójstwa i znęcanie się nad dzieckiem ze skutkiem śmiertelnym. Kobieta zwabiła do swego domu nieznajomą ciężarną, oferując jej na sprzedaż dziecięce ubranka, po czym zaatakowała ją nożem i wycięła z brzucha 7-miesięczny płód.
czytaj dalej >>>
Utrudnienia na lotniskach we Włoszech. Strajkują kontrolerzy i załogi
2015-03-21 | swiat
Utrudnienia na lotniskach we Włoszech. Strajkują kontrolerzy i załogi Do poważnych utrudnień w ruchu lotniczym we Włoszech doszło w piątek z powodu strajku kontrolerów lotu i personelu pokładowego, ogłoszonego na tle płacowym przez kilka związków zawodowych. Tylko w Rzymie odwołano ponad 200 lotów.
czytaj dalej >>>
Premier Kopacz: Polska nie odchodzi od węgla
2015-03-21 | kraj
Premier Kopacz: Polska nie odchodzi od węgla Polska nie odchodzi od węgla; nasze bezpieczeństwo energetyczne jest na nim oparte - powiedziała w Brukseli premier Ewa Kopacz. Pojęcie dekarbonizacja zastosowane w konkluzjach szczytu UE dotyczy ograniczania emitowania dwutlenku węgla do powietrza - wyjaśniła.
czytaj dalej >>>
MEN: Od początku roku szkolnego 136 spraw o stosowanie przemocy wobec dzieci
2015-03-21 | kraj
MEN: Od początku roku szkolnego 136 spraw o stosowanie przemocy wobec dzieci Jak wynika z danych Ministerstwa Edukacji Narodowej, w tym roku szkolnym do kuratoriów trafiło 136 spraw dotyczących stosowania przemocy wobec dzieci, uczniów i wychowanków. Rzecznicy dyscyplinarni przy wojewodach otrzymali 267 wniosków o ukaranie nauczycieli za uchybienie godności zawodu.
czytaj dalej >>>
Świeboda: Putin dostał już sygnał, jak wyjść z sytuacji z twarzą
2015-03-21 | kraj
Świeboda: Putin dostał już sygnał, jak wyjść z sytuacji z twarzą Ustalenia szczytu UE ws. sankcji gospodarczych wobec Rosji to sygnał dla Władimira Putina, że jest ścieżka zniesienia sankcji, ale wiąże się z zawieszeniem konfliktu - twierdzi pryncypał demosEUROPA Paweł Świeboda. - Chodzi o pokazanie Putinowi, jak wyjść z sytuacji z twarzą - dodaje.
czytaj dalej >>>
PiS pisze list do prezydenta ws. SKOK Wołomin
2015-03-21 | kraj
PiS pisze list do prezydenta ws. SKOK Wołomin Politycy PiS wystosowali list do prezydenta Bronisława Komorowskiego. Pytają go w nim m.in. czy kontaktował się z władzami SKOK Wołomin i fundacji "Pro Civili", w których znajdowali się byli funkcjonariusze WSI.
czytaj dalej >>>
Najnowszy sondaż TNS Polska: PiS przed PO
2015-03-21 | kraj
Najnowszy sondaż TNS Polska: PiS przed PO Partia Jarosława Kaczyńskiego wygrałaby wybory do Sejmu, gdyby odbyły się one w połowie marca. Za PiS w najnowszym sondażu TNS Polska opowiedziało się 32 proc ankietowanych. Drugie miejsce w wyborach zajęłaby PO, na którą głosowałoby 30 proc. osób. Do Sejmu weszłyby jeszcze: SLD (8 proc.) i PSL (5 proc.).
czytaj dalej >>>
Ekspert: Zamach w Tunisie nie zmienił postawy UE wobec Rosji
2015-03-21 | swiat
Ekspert: Zamach w Tunisie nie zmienił postawy UE wobec Rosji Roland Freudenstein, ekspert think tanku Martens Centre, uważa, że rosnące zagrożenie terroryzmem i niestabilność za południową granicą UE nie osłabiły postawy Unii w sprawie konfliktu na Ukrainie oraz sankcji wobec Rosji.
czytaj dalej >>>
Niemiecki rząd skrytykował rosyjską umowę
2015-03-21 | swiat
Niemiecki rząd skrytykował rosyjską umowę Przedstawiciele niemieckiego rządu w ostrych słowach skrytykowali w piątek umowę o sojuszu i integracji między Rosją a Osetią Południową. Wicerzeczniczka rządu Christiane Wirtz powiedziała, że Berlin nie uznaje tej umowy i zapewniła Gruzję o niemieckim poparciu. Wczoraj podobną deklarację złożył polski MSZ.
czytaj dalej >>>
Sąd: b. więzień Henryk Z. stwarza zagrożenie i musi być izolowany
2015-03-21 | kraj
Sąd: b. więzień Henryk Z. stwarza zagrożenie i musi być izolowany Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał Henryka Z., który odsiedział karę 25 lat więzienia za zabójstwo i gwałt na niemowlęciu, za "osobę stwarzającą zagrożenie" i nakazał umieścić mężczyznę w specjalnym ośrodku w Gostyninie (Mazowieckie).
czytaj dalej >>>
„Coś poszło nie tak”
2015-03-21 | swiat
„Coś poszło nie tak” Stolica Apostolska domaga się moratorium na wykonywanie kary śmierci. Wskazuje, że nie działa ona odstraszająco, a jej nieodwracalność nie pozwala na weryfikację ewentualnych błędów.
czytaj dalej >>>
Ukraina: Siły rządowe ostrzelano z wyrzutni rakietowych Grad
2015-03-21 | swiat
Ukraina: Siły rządowe ostrzelano z wyrzutni rakietowych Grad Zaostrzyła się sytuacja na wschodzie Ukrainy, gdzie formalnie obowiązuje rozejm; ostatniej doby prorosyjscy separatyści ostrzelali pozycje sił ukraińskich z wyrzutni rakietowych Grad - oświadczył rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Andrij Łysenko.
czytaj dalej >>>
Małżeństwo z USA wychowuje 39 dzieci w Hondurasie
2015-03-21 | swiat
Małżeństwo z USA wychowuje 39 dzieci w Hondurasie Jacob i Melody Cherian to wyjątkowe małżeństwo. On – Amerykanin z Nowego Jorku, ona – pochodzi z Kanady. W 2009 roku podjęli bardzo odważną decyzję: przeprowadzili się z USA do Hondurasu. Chcieli pomagać bezdomnym dzieciom. Od ponad pięciu lat spełniają się rodzicielsko i mają obecnie pod opieką 39 porzuconych, zaniedbanych i osieroconych dzieci.
czytaj dalej >>>
Korwin-Mikke: Ułaskawię skazanych żołnierzy
2015-03-21 | kraj
Korwin-Mikke: Ułaskawię skazanych żołnierzy Ubiegający się o urząd prezydenta Janusz Korwin-Mikke powiedział w Gdańsku, że wyrok ogłoszony przez sąd na polskich żołnierzy oskarżonych o zbrodnię wojenną w Nangar Khel jest "szokujący". Zapowiedział, że w przypadku zwycięstwa w wyborach ułaskawi mundurowych. Korwin-Mikke dodał, że "kto głosuje na PO albo PiS, ten głosuje za III wojną światową".
czytaj dalej >>>
CBOS: Największym zaufaniem cieszy się Komorowski
2015-03-21 | kraj
CBOS: Największym zaufaniem cieszy się Komorowski 75 proc. badanych ufa prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu - wynika z najnowszego sondażu CBOS. Na drugim miejscu rankingu znalazła się premier Ewa Kopacz (51 proc.), na trzecim - kandydat PiS na prezydenta Andrzej Duda (40 proc.).
czytaj dalej >>>
PiS pyta prezydenta o związki z WSI. List Kownackiego
2015-03-21 | kraj
Bartosz Kownacki, przewodniczący zespołu parlamentarnego do spraw skutków działalności Komisji Weryfikacyjnej, pyta prezydenta Bronisława Komorowskiego o jego powiązania z byłymi oficerami WSI. Napisał do niego w tej sprawie list.
czytaj dalej >>>
Adam Jarubas złożył w PKW 450 tys. podpisów
2015-03-21 | kraj
Adam Jarubas złożył w piątek w PKW podpisy pod swoją kandydaturą na prezydenta. Według polityków PSL, podpisy złożyło ponad 450 tys. osób, co jest - jak zaznaczyli - najwyższym wynikiem spośród kandydatów PSL na prezydenta zgłaszanych w poprzednich latach.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie