Gazeta Internetowa|:: Były poseł PO krytycznie o partii: Bezideowa formacja


Były poseł PO krytycznie o partii: Bezideowa formacja

2015-03-21 | kraj
Były poseł PO krytycznie o partii: Bezideowa formacja Andrzej Smirnow (dawniej PO), uzasadniając w piątek swoje przejście do Prawa i Sprawiedliwości, podkreślił, że jest to partia najbliższa mu ideowo, a Platforma stała się formacją bezideową. "Smirnow jest wykorzystywany przez PiS" - komentuje PO.
czytaj dalej >>>

Mogherini: Europa musi odpowiedzieć na zamach w Tunisie

2015-03-21 | swiat
Mogherini: Europa musi odpowiedzieć na zamach w Tunisie Przywódcy państw członkowskich Unii Europejskiej będą w piątek rozmawiać o ataku terrorystycznym w Tunezji, w którym zginęli m.in. europejscy turyści. "Zamach był wymierzony również w Europę, dlatego Europa musi na niego odpowiedzieć" - podkreśla szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.
czytaj dalej >>>

Indie: Setki uczniów wyrzucono za ściąganie na egzaminie

2015-03-21 | swiat
Około 600 uczniów szkół średnich w stanie Bihar, na północnym wschodzie Indii, wyrzucono za ściąganie na bardzo ważnym egzaminie państwowym - poinformowały w piątek tamtejsze władze oświatowe.
czytaj dalej >>>

Ugoda ws. o zadośćuczynienie za molestowanie przez b. księdza

2015-03-21 | kraj
Diecezja koszalińsko-kołobrzeska i jedna z kołobrzeskich parafii zawarły w piątek przed koszalińskim sądem ugodę z mężczyzną, który był molestowany przez b. księdza i żądał od strony kościelnej m.in. zadośćuczynienia.
czytaj dalej >>>
Szpiegował w Polsce? Nowe dokumenty ws. Rosjanina
2015-03-21 | kraj
W postępowaniu w sprawie odebrania zgody na pobyt w Polsce rosyjskiemu dziennikarzowi Leonidowi Swiridowowi pojawiły się nowe dokumenty. Z tego powodu procedura przedłuża się – informuje Polska Agencja Prasowa.
czytaj dalej >>>
Zamachy na meczety w Sanie. Dziesiątki zabitych
2015-03-21 | swiat
Kilkadziesiąt osób zostało zabitych w zamachach na meczety w stolicy Jemenu, Sanie. Według świadków, na których powołuje się AFP, w trzech atakach bombowych śmierć poniosło co najmniej 30 osób.
czytaj dalej >>>
Ksiądz G. chce dobrowolnie poddać się karze
2015-03-21 | kraj
Ksiądz G. chce dobrowolnie poddać się karze Ks. Wojciech G., oskarżony o molestowanie nieletnich na Dominikanie i w Polsce, chce się dobrowolnie poddać karze. Prokurator poprosił o czas do namysłu. Przed wołomińskim sądem zakończyła się rozprawa ks. G.; rozprawę odroczono do 25 marca.
czytaj dalej >>>
Duda: Dekarbonizacja niszcząca dla Polski i Śląska
2015-03-21 | kraj
Duda: Dekarbonizacja niszcząca dla Polski i Śląska Postulowana przez Radę Europejską dekarbonizacja europejskiej gospodarki jest niszcząca dla Polski i polskiego Śląska - oświadczył w Katowicach kandydat PiS na urząd Prezydenta RP Andrzej Duda.
czytaj dalej >>>
Rosja o doniesieniach ws. zestrzelenia Boeinga: To kłamstwo
2015-03-21 | swiat
Rosja o doniesieniach ws. zestrzelenia Boeinga: To kłamstwo Rosja odrzuca oskarżenia o udział w zestrzeleniu w lipcu zeszłego roku Boeinga 777. Moskwa nazywa "kłamstwem" doniesienia holenderskich dziennikarzy, którzy twierdzą, że na miejscu katastrofy znaleźli elementy rosyjskiej rakiety Buk.
czytaj dalej >>>
Ukraina: Oligarcha obraził dziennikarzy. Żądają przeprosin
2015-03-21 | swiat
Ukraińscy dziennikarze żądają przeprosin, a deputowani ustąpienia gubernatora obwodu dniepropietrowskiego Ihora Kołomojskiego. Powodem jest obraźliwa wypowiedź urzędnika.
czytaj dalej >>>
Kobieca broń hitem wśród mężczyzn w Indiach
2015-03-21 | swiat
Kobieca broń hitem wśród mężczyzn w Indiach W Indiach zaprojektowano lekki rewolwer, który ma chronić kobiety przed atakami gwałcicieli. Broń sprzedaje się znakomicie, ale wśród… mężczyzn. O sprawie pisze AFP.
czytaj dalej >>>
"Wysmarowaliśmy się krwią, by terroryści myśleli, że zginęliśmy"
2015-03-21 | swiat
- Wysmarowaliśmy nasze twarze i ciała krwią, żeby terroryści myśleli, że zginęliśmy - opowiada kobieta, która przeżyła zamach terrorystyczny w Tunisie. Jak opisuje, wszyscy w zaatakowanym muzeum byli śmiertelnie przerażeni.
czytaj dalej >>>
Oskarżony o pedofilię ks. Wojciech G. przed sądem
2015-03-21 | kraj
Przed Sądem Rejonowym w Wołominie zaczęła się w piątek pierwsza rozprawa w procesie ks. Wojciecha G., oskarżonego o molestowanie nieletnich na Dominikanie i w Polsce.
czytaj dalej >>>
Zaćmienie Słońca. Obserwacje w Polsce
2015-03-21 | kraj
Zaćmienie słońca rozpoczęło się w Polsce przed godziną 10. - To jedno z najpiękniejszych zjawisk, jakie możemy oglądać w Polsce - stwierdza Karol Wójcicki, popularyzator astronomii z CNK. Następna szansa na taką obserwację nadarzy się dopiero za sześć lat w 2021.roku
czytaj dalej >>>
Leszek Miller: Polska zaspokaja roszczenia terrorystów
2015-03-21 | kraj
Leszek Miller: Polska zaspokaja roszczenia terrorystów "Nowy Jork, Madryt, Londyn, Pakistan, Bali, Tunis – 17 polskich ofiar islamskiego terroryzmu. Co robią polskie władze?" – pyta na Twitterze Leszek Miller. Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej zarzuca rządowi brak walki z międzynarodowym terroryzmem.
czytaj dalej >>>
Sejm uchwalił ustawę o pomocy dla działaczy opozycji w PRL
2015-03-21 | kraj
Wsparcie finansowe dla działaczy opozycji antykomunistycznej w PRL - w formie świadczenia lub jednorazowej pomocy pieniężnej - zakłada ustawa, którą uchwalił w piątek Sejm. Posłowie przyjęli wcześniej także część poprawek zgłoszonych w drugim czytaniu.
czytaj dalej >>>
Kompromitacja Sikorskiego. Został "wypuszczony" przez kolegów?
2015-03-21 | kraj
Kompromitacja Sikorskiego. Został "wypuszczony" przez kolegów? Wciąż głośno wokół wpadki Radosława Sikorskiego. Na marszałka Sejmu spadły gromy po tym, jak stwierdził, że w zamachu w Tunisie zginęło siedmiu Polaków. Obecnie w komunikatach jest mowa o dwóch zabitych polskich obywatelach. Zdaniem rzecznika PiS, Sikorski wykazał się "całkowitą nieodpowiedzialnością". Mastalerek nie wykluczył jednak na antenie TVN24, że marszałek Sejmu mógł też zostać "wypuszczony" przez kolegów z PO.
czytaj dalej >>>
"FT": Rosja sieje niezgodę w Grupie Wyszehradzkiej
2015-03-21 | swiat
"FT": Rosja sieje niezgodę w Grupie Wyszehradzkiej Konflikt na Ukrainie spowodował wyraźny rozłam w Grupie Wyszehradzkiej, którą utworzono, by uczynić lepiej słyszalnym głos czterech krajów Europy Środkowej. W związku ze swym zdecydowanym stanowiskiem wobec Rosji Polska jest w niej outsiderem - pisze "FT".
czytaj dalej >>>
Pierwszy Kongres Organizacji Proobronnych
2015-03-21 | kraj
Przedstawiciele ponad 120 organizacji paramilitarnych z całej Polski spotkają się dziś w Warszawie na pierwszym Kongresie Organizacji Proobronnych i Klas Mundurowych.
czytaj dalej >>>
Biernacki: Polskie służby natrafiły na zapowiedź zamachu
2015-03-21 | kraj
Biernacki: Polskie służby natrafiły na zapowiedź zamachu Szef Centrum Antyterrorystycznego przekazał komisji informację, że półtorej godziny przed zamachem na Twitterze pojawiła się informacja, że kultura europejska w Tunezji niedługo bardzo odczuje gniew islamu - opowiada w Kontrwywiadzie radia RMF FM lider sejmowej speckomisji Marek Biernacki. - Być może celem miały być 2 budynki - nie tylko muzeum, ale i parlament - dodaje były przywódca MSW.
czytaj dalej >>>
Zamach w Tunezji: Sprawcy byli szkoleni w Libii
2015-03-21 | swiat
Zamach w Tunezji: Sprawcy byli szkoleni w Libii Zamachowcy z Tunisu byli szkoleni w Libii. Poinformował o tym tunezyjski sekretarz stanu do spraw bezpieczeństwa Rafik Chelly. Jak powiedział jednej z prywatnych stacji telewizyjnych, w grudniu zeszłego roku obaj mężczyźni nielegalnie wyjechali z Tunezji do Libii, gdzie przeszli trening, między innymi strzelecki.
czytaj dalej >>>
Tłum zlinczował kobietę. Oskarżono ją o spalenie Koranu
2015-03-21 | swiat
Tłum zlinczował kobietę. Oskarżono ją o spalenie Koranu Młoda Afganka została zlinczowana w Kabulu w obecności kilku tysięcy osób za rzekome spalenie Koranu.
czytaj dalej >>>
"SE": Kelner wabił polityków rosyjską wódką
2015-03-21 | kraj
"Super Express" ustalił, że menedżer restauracji "Sowa i Przyjaciele" Łukasz N. zwabiał do lokalu znanych polityków i biznesmenów, robiąc im prezenty. Jednym z podarunków była luksusowa, uważana za jedną z najlepszych na świecie rosyjska wódka, której ceny sięgają nawet 300 zł.Obdarowani goście byli później nielegalnie nagrywani.
czytaj dalej >>>
Zamach w Tunezji: Szukają zaginionych turystów
2015-03-21 | swiat
​Nadal trwają poszukują turystów zaginionych po środowym zamachu w stolicy Tunezji. Nieznany jest los m.in. jednego z Polaków.
czytaj dalej >>>
Prezydent Nigerii: W ciągu miesiąca Boko Haram zostanie pokonane
2015-03-21 | swiat
Nigeryjskie wojsko w ciągu miesiąca odzyska kontrolę nad wszystkimi obszarami zajmowanymi obecnie przez bojowników islamistycznej partyzantki Boko Haram, która od kilku lat terroryzuje północny wschód kraju - oświadczył prezydent Goodluck Jonathan w wywiadzie dla BBC.
czytaj dalej >>>
L. Balcerowicz: Straty w strukturze SKOK-ów największe w historii III RP
2015-03-21 | kraj
Straty, jakie narosły w całej strukturze SKOK-ów, są największe w historii III RP - powiedział prof. Leszek Balcerowicz, komentując aferę wokół Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych.
czytaj dalej >>>
Proces o zadośćuczynienie od Kościoła
2015-03-21 | kraj
Proces o zadośćuczynienie od Kościoła Ofiara księdza pedofila chce odszkodowania od Kościoła. Przed sądem okręgowym w Koszalinie odbędzie się dziś kolejna rozprawa w procesie o zadośćuczynienie.
czytaj dalej >>>
"On tak ma. Poniósł go temperament." Posłowie komentują wpadkę Sikorskiego
2015-03-21 | kraj
"On tak ma. Poniósł go temperament." Posłowie komentują wpadkę Sikorskiego - On tak ma. Chce za wszelką cenę pokazać, że jest ważny - powiedział Witold Waszczykowski, odnosząc się do wypowiedzi Radosława Sikorskiego, jakoby w Tunisie zginęło aż siedmioro Polaków.
czytaj dalej >>>
Polski porucznik szpiegował dla Rosjan?
2015-03-21 | kraj
Zatrzymano porucznika lotnictwa wojskowego, który jest podejrzewany o przekazanie tajemnic polskich F-16 rosyjskiemu wywiadowi. Jak dowiedział się portal tvn24.pl, żołnierz miał skopiować kilkanaście tysięcy planów lotów myśliwców.
czytaj dalej >>>
Wymachiwał śrubokrętem. Policjanci go zastrzelili
2015-03-21 | swiat
Policjanci z Dallas zastrzeli mężczyznę, który wymachiwał przed swoim domem śrubokrętem. Mężczyzna cierpiał na zaburzenia psychiczne i nie zareagował na polecenia funkcjonariuszy. Kiedy wykonał gwałtowny ruch, oddali w jego kierunku pięć strzałów.
czytaj dalej >>>


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie