Gazeta Internetowa|:: Polska jest na skraju niżu znad Finlandii


Polska jest na skraju niżu znad Finlandii

Jak informuje IMGW Europa zachodnia i południowo-wschodnia znajduje się w zasięgu wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu dominują niże z frontami atmosferycznymi. Polska jest na skraju niżu znad Finlandii, na wschodzie zaznacza się strefa ciepłego frontu atmosferycznego. Napływa nieco cieplejsze powietrze polarno-morskie.Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.
W czwartek w kraju zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Wybrzeżu oraz północnym wschodzie kraju okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st C na północnym wschodzie, 9 st C w centrum, do 13 st C na krańcach południowo-zachodnich. Wiatr na południu kraju słaby, w centrum i na północy umiarkowany, na Wybrzeżu umiarkowany i dość silny, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki, jedynie na krańcach południowych bez opadów. Temperatura minimalna od 0 st C na północnym wschodzie, 4 st C w centrum, do 6 st C na południowym zachodzie i Nizinie Szczecińskiej. Na północnym wschodzie przygruntowe przymrozki do -2 st C. Wiatr słaby, na Wybrzeżu umiarkowany, zachodni.
W piątek na północnym wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane i bez opadów, na pozostałym obszarze zachmurzenie duże i okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7 st C na Suwalszczyźnie, 9 st C w centrum, do 11 st C na zachodzie i południowym-zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.
W Warszawie w czwartek zachmurzenie duże. Po południu słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna 9 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura minimalna 4 st C. Wiatr słaby, zachodni. W piątek w stolicy pochmurno z przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu lub mżawki. Temperatura maksymalna 8 st C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie