Gazeta Internetowa|:: Prace zespołu Macierewicza do odsłuchania w sieci


Prace zespołu Macierewicza do odsłuchania w sieci

Posiedzenia parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej będą dokumentowane w formie plików dźwiękowych, dostępnych później na sejmowych stronach internetowych - dowiedziała się PAP w Biurze Prasowym Sejmu.Szef zespołu Antoni Macierewicz (PiS) skierował pismo do szefów klubów i kół sejmowych, w którym napisał, że marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna i Kancelaria Sejmu "systematycznie utrudniają" prace zespołu. Dodał, że od trzech miesięcy nie ma odpowiedzi na pisma "związane z prośbą o udostępnienie w formie elektronicznej stenogramów z posiedzeń zespołu".
- Działanie pana marszałka i podległej mu Kancelarii ma charakter rażącego naruszania przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego nakazującego każdemu urzędowi RP odpowiedź w terminie 30 dni oraz naruszenia ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora z dnia 9 maja 1996 r. Zważywszy zaś na wagę sprawy i uwarunkowania polityczne marszałka Schetyny i podległych mu urzędników ich zachowania należy uznać za szczególnie naganne i karygodne - zaznaczył Macierewicz.

- Kancelaria Sejmu wyszła naprzeciw oczekiwaniom przewodniczącego Macierewicza i zaproponowała upublicznienie zapisów z posiedzeń zespołu w postaci cyfrowej. Na stronie internetowej w zakładce poświęconej zespołowi będzie można zapisy odsłuchać - powiedziała Joanna Trzaska-Wieczorek, wiceszefowa Biura Prasowego Sejmu.


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie