Gazeta Internetowa|:: OPZZ: za tragiczny wypadek odpowiada rząd


OPZZ: za tragiczny wypadek odpowiada rząd

- Za tragiczny wypadek pod Nowym Miastem odpowiada pośrednio także rząd i jego instytucje - uważa OPZZ. W liście do premiera Donalda Tuska szef związkowców apeluje o "refleksję nad brakiem działań rządu w zakresie walki z bezrobociem".



- Osoby, które zginęły w Nowym Mieście nad Pilicą, jadąc do pracy stłoczone w niewielkiej furgonetce, mogłyby żyć, gdyby nie były zmuszone biedą i złymi standardami do podróżowania w takich warunkach - napisał szef OPZZ Jan Guz w liście do Tuska.
Tragiczny wypadek na Mazowszu - raport specjalny w Onet.pl

- Walka z bezrobociem w Polsce nie istnieje. Obywatele pozostawieni są sami sobie. Często z braku środków do życia decydują się na zajęcia nie tylko uwłaczające ludzkiej godności, ale niebezpieczne z punktu widzenia ich zdrowia i życia - napisał Guz.
Zwrócił się w obliczu tej tragedii z apelem do Tuska o "refleksję nad brakiem działań rządu w zakresie walki z bezrobociem, o zwiększenie środków na aktywne formy przeciwdziałania bezrobociu".
18 osób zginęło we wtorek w wypadku pod Nowym Miastem nad Pilicą w Mazowieckiem, gdy nieprzystosowany do przewozu dużej liczby osób bus zderzył się czołowo z ciężarówką. Autem jechały osoby do sezonowej pracy w sadzie.
Tragedia na drodze - 18 osób nie żyje (zdjecia: 18)


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie