Gazeta Internetowa|:: Kto przejmie śledztwo nad katastrofą CASY?


Kto przejmie śledztwo nad katastrofą CASY?

Śledztwo ws. CASY poprowadzi nowy prokurator. Taką informację udało się zdobyć reporterom Superwizjera TVN. Rzecznik Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu ppłk Sławomir Schewe potwierdził, że w poniedziałek ma zapaść decyzja, kto przejmie nadzór nad śledztwem w sprawie katastrofy CASY.Dotychczas prowadząca to śledztwo prokurator jest na kilkutygodniowym zwolnieniu chorobowym. Aby uniknąć przerwy w pracy zespołu śledczego, już w poniedziałek ma zostać wyznaczony jej następca. Reporterzy Superwizjera zapytali ppłk. Schewe, czy nowy prokurator zdąży zapoznać się w tak krótkim czasie z kilkunastoma tomami akt sprawy. Ppłk Schewe powiedział, że nie widzi podstaw do niepokoju.
Reporterzy Superwizjera dowiedzieli się też, że opinia biegłych w sprawie katastrofy CASY, która miała dotrzeć do prokuratury w ostatni poniedziałek, jeszcze tam nie dotarła. Ma dotrzeć w najbliższych dniach.

CASA, należąca do 13. eskadry lotnictwa transportowego w Krakowie, rozbiła się 23 stycznia 2008 roku podczas podchodzenia do lądowania na lotnisku w Mirosławcu. Zginęło 20 żołnierzy – 16 pasażerów i czterech członków załogi. Śledztwo zaczęło się już w dniu katastrofy.
(TSz)
Najdłuższy tunel na świecie (zdjecia: 12)


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie