Gazeta Internetowa|:: Piłeś? Nie pisz! Alkomat do Facebooka i Twittera


Piłeś? Nie pisz! Alkomat do Facebooka i Twittera

Wirtualny alkomat - internetowy test na trzeźwość - oferuje firma webroot jako "wtyczkę" do popularnych przeglądarek. Chodzi o to, by nie kompromitować się w sieci po pijanemu.Bywa, że komentarze ukazujące się pod najrozmaitszymi publikacjami w internecie wskazują na nie najlepszą formę komentujących. Nasuwa się nawet podejrzenie, że niektórzy internauci nie byli całkiem trzeźwi, wypowiadając się np. na portalach społecznościowych.
Wtyczka "Social Media Sobriety Test" ma temu zapobiec. Przed zalogowaniem się na takie portale jak Facebook czy Twitter odpowiedzialny internauta musi udowodnić, że nie jest "pod wpływem" - np. śledzić kursorem okrąg poruszający się po ekranie czy pisać alfabet od końca.

Internauta sam określa, które portale będą dla niego dostępne dopiero po pomyślnym przejściu kontroli trzeźwości. Może też określić porę, w której kontrola będzie go obowiązywać - np. tylko godziny nocne. Jest szansa, że uda się w ten sposób uniknąć zamieszczania w internecie wielu treści kompromitujących ich autorów.


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie