Gazeta Internetowa|:: Stado żółwi sparaliżowało ruch na lotnisku


Stado żółwi sparaliżowało ruch na lotnisku

Około 150 żółwi wczołgało się na płytę lotniska JFK w Nowym Jorku (USA). Poszukują one plaż, na których mogłyby złożyć swoje jaja. Ich pojawienie się wywołało zamieszanie, dziesiątki lotów zostało opóźnionych - informuje agencja Associated Press.- Jesteśmy zależni od matki natury - żartował Ron Marsico, rzecznik Zarządu Portu w Nowym Jorku.
Pracownicy lotniska oraz z Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych zgarniali żółwie i przenosili je w bezpieczne miejsca. W tym czasie loty zostały opóźnione średnio o około 30 minut.

Zdezorientowani piloci musieli raportować o tym, co żółwie robią i jak się przemieszczają. Niektórzy z nich byli tym faktem rozbawieni. - Mam nadzieję, że następnym razem odwiedzą nas nieco szybsze zwierzęta - żartowali.
Migracja żółwi błotnych zdarza się co roku. Pod koniec czerwca lub na początku lipca zwierzęta zmierzają w kierunku plaży, aby złożyć jaja. Szczyt migracji trwa zazwyczaj około miesiąca. Żółwie mogą ważyć nawet do trzech kilogramów, ale większość z nich waży połowę mniej.
(Kle) Raj dla małych odkrywców (zdjecia: 9)


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie