Gazeta Internetowa|:: Rusza nowy dziennik, pierwsze kontrowersje


Rusza nowy dziennik, pierwsze kontrowersje

Dzisiaj ukazuje się pierwszy numer nowego dziennika "Gazeta Polska Codziennie". Redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz określa nowy dziennik jako tabloid polityczny. W rozmowie z IAR zapowiada, że gazeta będzie patrzyła władzy na ręce. "Gazeta Polska Codziennie" będzie miała - jak mówi Sakiewicz - charakter konserwatywno-patriotyczny.Nowy dziennik, jak zapowiada Tomasz Sakiewicz, ma zawierać dużo żywych informacji ze świata polityki i gospodarki, obszerny dział sportowy oraz plotki. - Gazeta ma w łatwy, przystępny i zrozumiały sposób przybliżać to co się dzieje - dodaje Sakiewicz. Pomimo, że nowy dziennik będzie tabloidem, treści w nim zawarte mają odpowiadać również czytelnikom o większych potrzebach. Forma ma być dostosowana do każdego czytelnika, także takiego, który mało interesuje się życiem publicznym.
Zastępca dyrektora generalnego Izby Wydawców Prasy Marek Frąckowiak ocenia, że na polskim rynku jest miejsce na kolejny dziennik. Jak zauważa istnieje zapotrzebowanie na mocno sprofilowane ideowo-politycznie gazety. W opinii Marka Frąckowiaka, rynek prasowy, podobnie jak poziom debaty publicznej może tylko zyskać na pojawieniu się nowego tytułu na rynku. Problemem może być liczba potencjalnych odbiorców i czy reklamodawcy zainteresują się nowym dziennik.

Jak ocenia Marek Frąckowiak "Gazeta Polska Codziennie" będzie konkurencją dla "Naszego Dziennika", gdyż jest adresowany do tej samej grupy odbiorców.
Już przy starcie nowy dziennik wzbudził kontrowersje. Trzy stacje telewizyjne odmówiły emisji reklamówki gazety. Stacje argumentowały, że reklamy są zbyt zaangażowane politycznie i mają charakter wyborczy.
Zarzuty te odpiera redaktor naczelny Tomasz Sakiewicz. Przeciwko decyzji stacji telewizyjnych zaprotestowała również Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która uznała, że odmowa emisji reklam to ograniczenie swobody wypowiedzi.
Dziennik "Gazeta Polska Codziennie" będzie kosztować 1,80 zł. Będzie ukazywał się w nakładzie ponad 200 tysięcy egzemplarzy. Tak powstaje nowy dziennik (zdjecia: 6)


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie