Gazeta Internetowa|:: Rekordowa wygrana w loterii. Kto ma kupon?


Rekordowa wygrana w loterii. Kto ma kupon?

Pewien gracz w Normandii wygrał 162 miliony euro w europejskiej loterii Euro Millions, co jest francuskim rekordem wszechczasów w historii tej gry - podały w środę francuskie media. Zwycięzca nie zgłosił się jeszcze po odbiór nagrody.Rekordowa wygrana padła wczoraj wieczorem, a szczęśliwy kupon loteryjny sprzedano w jednym z punktów w normandzkim departamencie Calvados na północy Francji.
Personalia, a nawet płeć zwycięzcy, który jako jedyny spośród 40 milionów europejskich uczestników gry zakreślił pięć trafnych numerów i dwie gwiazdki, nie są znane. Dotychczas nie zgłosił się on po odbiór wygranej.

Jak obliczyły francuskie media, nagroda jest równowartością czterech ton złota, ceny 20 tys. egzemplarzy samochodów marki Renault Clio czy 36 rocznych płac najlepiej opłacanego piłkarza francuskiej ligi, Yoanna Gourcuffa.
Poprzedni francuski rekord w Euro Millions odnotowano dwa lata temu. Nagrodą w wysokości 100 mln euro podzieliło się wtedy jednak aż 15 graczy z regionu Marsylii.
Absolutny rekord w tej europejskiej loterii - 185 mln euro - padł w lipcu bieżącego roku w Szkocji.
Kupony loterii Euro Milions można kupować w dziewięciu krajach: Francji, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Hiszpanii, Portugalii, Belgii, Szwajcarii, Luksemburgu i Austrii.
Na co wydałbyś poselską dietę - napisz artykuł!


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie