Gazeta Internetowa|:: Zaskakujące wyniki badań na temat snu


Zaskakujące wyniki badań na temat snu

Badania wskazują, że osoby, które wstają wcześnie rano są szczęśliwsze, zdrowsze i szczuplejsze od ludzi, którzy lubią długo leżeć w łóżku – czytamy na portalu nzherald.co.nz.Brytyjscy badacze stwierdzili, że tzw. "ranne ptaszki" potrafią szybciej organizować sobie pracę i rozwijać się w niej, niż ci, którzy walczą ze wstawaniem z łóżka. Ci drudzy są bardziej skłonni do depresji.
Naukowcy przebadali ponad tysiąc dorosłych osób pod kątem ich snu i nawyków żywieniowych. Ocenili oni ich poziom zdrowia i szczęścia. Zbadali również ich podatność na choroby i lęki.

Lepsze wyniki osiągnęły osoby, które wstawały ok. 6:58 w ciągu tygodnia, podczas gdy pozostałe osoby wstawały ok. 7:47 każdego dnia. W weekendy każda z badanych grup spędzała w łóżku godzinę dłużej.
- "Ranne ptaszki" są zdrowsze i szczęśliwsze, jak również posiadają niższą masę ciała. To potwierdziło się w naszych badaniach – stwierdził dr Joerg Huber z Uniwersytetu Roehampton.
- Wstawanie wcześniej, w celu dojechania do pracy, czy szkoły pomaga ludziom walczyć ze zgiełkiem współczesnego życia – dodał.
Dr Huber stwierdził, że organizmy osób, które wstają, kiedy słońce jeszcze nie wzeszło, zachowują się podobnie do tych, którzy pracują popołudniami i wieczorami. Ćwiczenia służb ratowniczych (zdjecia: 9)


Internetowy poradnik | kopia zapasowa www | prawdziwie życie